Blogas

2014-11-06

InfoKebabai – naujienų greitmaistis: lapkričio porcija

LITERATŪRA

Ann Rice, Prince Lestat. Tai – jau vienuoliktas „Vampyrų kronikų“ tomas. Veiksmas vyksta tiek šiuolaikiniame Niujorke bei Paryžiuje, tiek senovės Egipte bei Kartaginoje, tiek ir viduramžių Romoje bei Venecijoje.

William Gibson, The Peripheral. Kiberpanko „tėvo“ romanas apie profesionalius geimerius ir kompiuterinius žaidimus, kur mirtis gali būti visai reali.

Ann Leckie, Ancillary Sword. Autorė negali netęsti savo kosmooperos „Ancillary Justice“, nusinešusios 2014 m. Hugo ir krūvą kitų apdovanojimų. Pagrindinei veikėjai, kurios galvoje gyvena krūva fragmentinių asmenybių, teks saugoti šeimą žmogaus, kurį ji pati anksčiau šaltakraujiškai sunaikino.

Patrick Rothfuss, The Slow Regard of Silent Things. Ne, tai nėra trečia knyga iš „Vėjo vardo“ serijos, tačiau veiksmas vyksta tame pačiame pasaulyje. Apysaka skirta pirmojoje knygoje sutiktai merginai Auri, gyvenančiai Magiškajame universitete.

James Frey & Nils Johnson-Shelton, Endgame: The Calling. Neįprastas literatūrinis-multimedinis projektas: greta paaugliškos fentezi knygos užkurtas ir internetinis žaidimas, kurio eigoje reikės spręsti galvosūkius ir vykdyti užduotis, papildančius knygą. Pirmas skaitytojas, kuris viską pereis ir „išgelbės pasaulį“ gaus pusę milijono baksų. Gal dar spėsit?

KINAS

DC Comics „no jokes“ politika, kurią mes matėme įgyvendintą Supermeno ir Betmeno frančizių filmuose, greičiausiai negalios naujame jų filme Shazam. Filmas pasirodys 2019 m., dabar jis casting‘o stadijoje, tačiau jau aišku, kad pagrindinį filmo antagonistą Juodąjį Adomą suvaidins Dwaynas Johnsonas a.k.a. the Rock.

Nelengva komiksinių blogiečių dalia jau buvo apdainuota filmuose Despicable Me ir MegaMind, bet, Holivudo manymu, tema dar neišsemta. 2016 m. turėtų pasirodyti animacija Henchmen, kurios pagrindinis herojus – superblogiuko parankinis (minion) (nepainioti su Despicable Me pimpačkiukais), pareigingas profsąjungos narys ir visa kita. Filmas pristatomas kaip išplėtota trumpučio filmuko Henchmen: the Ill Suited versija. Pažiūrėti patį trumpametražį multiką ir daugiau paskaityti apie filmą galite čia.

Sony ekranizuos kompiuterinį žaidimą Shadow of the Colossus. Pagrindinė žaidimo ir, atitinkamai, būsimojo filmo fyškė – didžiuliai monstrai, taigi vizualiai galima tikėtis kažko panašaus į Pacific Rim.

Planuojamas kultinio Johno Carpenterio filmo „Pabėgimas iš Niujorko“ rimeikas. Jame daugiau sužinosime apie Sneiko Pliskeno praeitį, antiherojus taip pat gaus komandą, sudarytą iš žurnalistės, komiško psichopato, prezidento apsaugininko ir buvusio Pliskeno bendrininko.

Serialo forma bus ekranizuotas Johno Scalzi ciklas „Old Man‘s War“, projektas gaus pirmojo šio ciklo romano „The Ghost Brigades“ pavadinimą. Literatūrinis originalas patenka į tą pačią grupę, kaip ir „Ender‘s Game“ ar „Starship Troopers“, t.y. pasakoja apie žmonijos karą su ateiviais; specifika ta, kad čia kariauti siunčiami seniai, kurių sąmonė perkelta į jaunus kūnus. Serialą režisuos Wolfgangas Petersenas (Neverending Story, Enemy Mine, Troy).

SyFy taip pat paskelbė, kad ekranizuos Arthuro Clarko „Vaikystės pabaigą“. Numatomas miniserialas iš 6 dalių. Projektas pristatomas kaip ambicingiausias šio kanalo darbas per keletą pastarųjų metų, atsivilioti BBC „Sherlock“ ir „Doctor Who“ dirbę režisierius ir operatorius.

ŽAIDIMAI

Fantasy Flight Games startavo dar vieną fantastinę liniją. The End of the World RPG serija skirta žaisti postapokaliptinius žaidimus, jos kūrėjai ruošiasi planingai ir kietai stumti žmoniją į nebūtį. Pirmoji serijos knyga – Zombie Apocalypse, anonsuota kaip pasirodysianti dar iki šių metų galo. Netolimoje ateityje mūsų laukia ir kiti postapokaliptiniai džiaugsmai: Wrath of Gods, Alien Invasion ir Revolt of the Machines.

Ne pirmo šviežumo naujiena, bet iki mūsų kiosko ją atvežė tik dabar: rugpjūčio gale buvo paskelbta, kad prancūzų žaidimų gamintojai Asmodee (7 wonders, Dixit, Jungle Speed) nusipirko Silikono slėnyje besibazuojančią Days of Wonder (Ticket to Ride, Small World, Memoir ’44), ir tuo pačiu tapo vienu didžiausiu žaidimų gamintojų pasaulyje. Kompanijų tinklapiai lieka atskiri, panašu, didelių permainų jų veikloje per tuos kelis mėnesius neįvyko. Eseno mugėje Days of Wonder pristatė savo naujausią žaidimą Five Tribes – vokiško tipo „worker placement“ ekonomiką; Smallworld „praturtėjo“ dviem praplėtimais Spider Web ir Royal Bonus, abiejuose – po tris naujas rases originaliajam žaidimui. Tuo tarpu Asmodee paskelbė apie dar vieną išplėtimą 7 Wonders žaidimui – Babel; šis išplėtimas papildys žaidimą „įstatymais“ – žaidimo segmentu, kuris leis nustatyti taisykles visai partijai.

Jau minėta anksčiau Fantasy Flight Games nauja reinkarnacija išleido savo klasikinį žaidimą Space Hulk (ketvirtoji edicija). Žaidimas startavo rugsėjo 20, lapkritį turėtų būti paleista jo kompiuterinė versija Space Hulk Ascension Edition.

Paskelbta apie stalo žaidimo pagal Magic: the Gathering kūrimą. Kol kas turim tik tikrai patraukliai atrodančią vizualiąją dalį ir koncepciją: kaip ir kortų žaidime, čia kiekvienas žaidėjas vaizduos galingą magą, kovojantį su priešininkais iškviečiamų padarų pagalba. Žaidimo žanras – taktinės miniatiūros. Žaidime galėsime pasirinkti vieną iš penkių magijos spalvų ir atitinkamą planeswalker‘į, pažįstamą iš kortų žaidimų.

Spiel des Jahres šiais metais atiteko žaidimui Camel Up.  Tai – nuotaikingas šeimyninis žaidimas, kuriame žaidėjai lažinasi dėl kupranugarių, bėgančių lenktynių aplink piramidę. Nominuoti titului buvo dar du žaidimai. Pirmasis – Splendor – ekonominis kortų žaidimas, kuriame žaidėjai tampa renesanso epochos pirkliais, vystančiais savo prekybos imperijas ir besivaržančiais dėl prestižo. Antras pretendentas – Concept, žodžių ir koncepcijų spėliojimo žaidimas, kurį turėtų įvertinti Alias mėgėjai.

Kennerspiel des Jahres (papildoma nominacija, skirta sudėtingesniems žaidimams) išrinktas Istanbul – čia žaidėjai tampa prekeiviais, klaidžiojančiais po  Stambulo turgų ir varančiais bizniuką. Antroje vietoje liko Concordia – strateginis žaidimas, kuriame žaidžiama už Romos Imperijos gimines, gilinančias savo įtaką visos Viduržemių jūros pakrantėje. Trečiasis nominantas – Rococo, dar viena ekonominė strategija, kurioje teks organizuoti Liudviko XV epochos prašmatnius aukštuomenės balius.

Abiejose kategorijose buvo dar po kelis rekomenduojamus žaidimus, sąrašą galima pažiūrėti čia.



Apie autorių

Shizzar





 
Susiję