Blogas

2015-03-13

InfoKebabai – naujienų greitmaistis: kovo porcija

LITERATŪRA

Joe Abercrombie, Half the World: pernai mūsų portale jau buvo Half a King recenzija, ir Abercrombie nenuvila savo gerbėjų, jau šiemet išleisdamas antrąją trilogijos knygą. Princas Jarvis, pagrindinis pirmosios knygos personažas, naujajame romane pasitraukia į antrą planą. Siužeto centre – mergina Torn, gyvenanti vardan keršto už žuvusį tėvą. Mums žadama paletė išdavysčių, nestandartinių personažų ir sostų žaidimų – žodžiu, viso to, už ką mes mylim Džo.

 

Brian MacClellan, The Autumn Republic: trečioji The Powder Mage trilogijos knyga. Ši trilogija – tai Napoleono karų fentezi versija. Rudens Respublikoje pagrindinis personažas – legendinis karvedys Tamašas – grįžta į gimtąją šalį, kuriai gresia tiek užsienio priešai, tiek ir vidinė išdavystė.

 

Elizabeth Bear, Karen Memory: autorė, užsirekomendavusi kaip hardkorinės SF kūrėja, išbandė savo jėgas stympanke ir siūlo mums Džeko Skerdiko istorijos variaciją, kurios veiksmas vyksta alternatyviniame XIX a. pabaigos Sietle, kurio gatvėmis vaikštinėja gariniai robotai, o dangumi skraido dirižabliai, ir visa tai užpilta tirštu laukinių vakarų padažu.

 

Paul McAuley, Something Coming Through: stand-alone romanas, kuriam dirvą paruošė keletas ankstesnių apsakymų. Žemę, buvusią ant susinaikinimo ribos, išgelbsti ateivių Jackaroo (kengatriušių?) rasė, „padovanojanti“ žmonėms 15 planetų ir technologijas, leidžiančias į jas nukeliauti. Dovana kiek pagadinta: visos šios planetos kadaise buvo gyvenamos ateivių rasių, kurias tie patys kengatriušiai ir sunaikino. Senų civilizacijų artefaktai tampa naujų nusikaltimų epicentru, o ir šiaip neaišku, kaip suprasti visą šitą ateivių filantropiją…

 

KINAS                                                                                                      

Star Treko ateitis atiduota į režisieriaus Justin Lin rankas. Paramount pažongliravo įvairiais variantais ir atidavė frančizę šiam kiniečiui, kurio iškiliausi darbai – tai Fast and Furious 3-6 dalys. Filmas nepretenzingu darbiniu pavadinimu Star Trek 3 pasirodys kitų metų liepą, akurat frančizės penkiasdešimtmečiui.

 

Sega nusprendė ekranizuoti savo senus žaidimus ir įkūrė tam padalinį Sega Stories International. Planuojama ekranizuoti Golden Axe, Altered Beast, Shinobi, Streets of Rage, Virtua Fighter, Crazy Taxi ir vieną iš šviežesnių žaidimų – Rise of Nightmares.

Kaip atrodė šitie vintažiniai žaidimai, galite pažiūrėti šioje vinjetėje:

 

Anime fanai gali pasidžiaugti, kad Ghost in the Shell vaidybinio filmo vaiduoklis apauga vis didesniu kiekiu mėsos. Jau aišku, kad režisuos filmą Rupert Sanders, o pagrindinį vaidmenį atliks Scarlet Johansson.

 

Guillermo del Torro ant bangos: jau rašėme apie šio režisieriaus statomą Crimson Peak, o dabar dar atsirado pirkėjas ir jo senam scenarijui Killing on Carnival Row. Amazon Studios statys pagal jį serialą, kurio pilotą režisuos del Torro. Tai – detektyvinė istorija gotiškame settinge à la Viktorijos laikų Londonas, kur žmonės gyvena greta antgamtinių sutvėrimų. Pagrindinis personažas – detektyvas à la Garetas ar Konstantinas, sekantis serijinį žudiką.

O kol kas galite paganyti akis į Crimson Peak treilerį – jo dar nebuvo, kai anąsyk rašėme apie šį filmą:

 

MTV užsakymu bus ekranizuota Terry Brookso knyga Elfstones of Shannara – antroji Shannaros epopėjos knyga. Pirmoji labai priminė Žiedų valdovo imitaciją ir buvo praskippinta. Režisuoja projektą (tiksliau, pirmus du jo epizodus) naujųjų Vėžliukų-nindzių režisierius Jonathan Liebesman.

 

H. P. Lovecraftą užsimojo ekranizuoti indie studija Radioactive Giant. Projektas Miskatonic nepretenduoja būti tikslia ekranizacija, kas yra gana liūdna, bet visiškai suprantama. Na, bet net ir prastų ekranizacijų kiekiu Lovecraftas negali pasigirti (ne tik todėl, kad yra miręs).

 Apie autorių

Shizzar

 
Susiję