Apžvalga

Autorius: Profesorius

Tai – geriausias pasaulyje fantastinis serialas. Taip bent jau mano dauguma www.IMDb.com vartotojų ir aš jiems visiškai pritariu visais įmanomais ir keletu visiškai neįmanomų būdų. Beje, reitingas visiškai nekuklus – 9.2. Serialas užima garbingą 10-ąją vietą IMDb serialų tope, o tarp Sci-Fi serialų užima pirmąją vietą.

Susigundžiau pažiūrėti visiškai ne dėl reitingo, o dėl to, kad serialas fantastinis ir žadėjo daug nuotykių. Ir iš tikro, visus lūkesčius pateisino ir viršijo. Vienintelis trūkumas, kad serialas trumpas (tik 14 serijų).

Taigi, apie ką serialas?

Seriale yra: kosminiai laivai, nuotykiai, susišaudymai, paslaptingi persekiotojai ir nemažiau paslaptingi Serenity keleiviai, kontrabanda, sveika humoro dozė, spalvingi ir įdomūs personažai, siužetas su netikėtais posūkiais. Serialas įtraukia ir nepaleidžia.

Seriale nėra: kvailų dialogų, nelogiškų veikėjų poelgių. Viskas labai logiškai ir pagrįstai sudėliota į lentynėles.

Firefly – tai kosminio laivo klasė. Nors kosmose daug tokių, bet šį laivelį ekipažas pavadino Serenity ir jį labai brangina. Tai nedidelis kosmolėkis, kuriame daug slaptų užkaborių, todėl jį labai pamėgo įvairaus plauko nuotykių ieškotojai ir kontrabandininkai. Taip, taip – pagrindiniai filmo herojai tokie ir yra. Jeigu įmanoma įsivelti į kokį nuotykį, tai jie būtinai ir įsivels. Jeigu ramu ir nenusimato jokių nemalonumų, tada jie eina į barą ir ten būtinai įvyks muštynės pagal geriausias Laukinių Vakarų tradicijas (dūžtantys į galvas buteliai, kėdės laužomos į neprietelių nugaras, elementarus stuktelėjimas kumščiu ausin ir, žinoma, klasikinis skrydis lauk iš baro kiaurai langą). Bet serialas gi fantastinis. Prie ko čia Laukiniai Vakarai?

Ot ir prie to. Tai ne fantastika su vesterno elementais. Tai fantastika ir vesternas. Čia nepamatysite klasikinės dvikovos pistoletais (bet pamatysite dvikovą rapyromis ;)), bet visa asmeninė ginkluotė primins Laukinius Vakarus – tiek vesterniško stiliaus pistoletai, tiek odiniai dėklai jiems. Jeigu kosminiu mastu skrydžiai tarp planetų yra įprastinis dalykas, tai pakraščio planetose įprastinis transportas – du arkliai, pakinkyti į vežimą. Tai štai tokia keista vesterno ir kosminių nuotykių samplaika, kuri šiame seriale visiškai vykusi ir atrodo, kad taip ir turi būti. Net jeigu jums vesternas nelabai, šiame filme jis pateiktas neįkyriai ir neturėtų sutrukdyti žiūrėjimo malonumo.

firefly veikejai

Pagrindiniai herojai

Pats pagrindiniausias, žinoma, tai Serenity kapitonas – Malcolm Reynolds (vaidina puikus aktorius Nathan Fillion, šiuo momentu labiausiai pažįstamas iš ironiškai detektyvinio serialo Castle). Jis cinikas ir pragmatikas, jis mėgsta pašiepti komandos narius, kurie taipogi nelieka jam skolingi. Todėl seriale nemažai juokelių, kurie labai pagyvina ir palengvina filmą. Bet šių pipirų ir druskos įdėta būtent tiek, kiek reikia. Nei per daug, nei per mažai. Dialogai filme tikrai labai geri, belieka lenkti galvą prieš tuos, kurie juos parašė.

Kiti komandos nariai:

Pagrindinis smogikas ir grupės raumenys – Jayn . Gal ir ne pats protingiausias komandos narys, bet vienareikšmiškai – geriausias kovotojas, kurio meilė ginklams ne kartą padės serialo herojams išlipti sausiems iš balos. Jis beveik visada kišenėje turi granatą. Kas žino, kada jos prisireiks.

Laivo mechanikas (tiksliau, mechanikė) – Kaylee. Geniali mechanikė. Kaip ji pati sako, mechanizmai su ja kalba. Ji ne tik turi daug žinių apie techniką, bet tiesiog jaučia, kur ir kas sugedo ir kaip reikia pataisyti.

Zoe – kapitono karo laikų bendražygė, turinti didelę karinių operacijų patirtį – taipogi grupės kariūnė, dalyvaujanti visuose komandos susirėmimuose (aktorė Gina Torres, žinoma iš tokio „kuklaus“ filmo, kaip Matrix)

Wash – kosmolėkio pilotas. Sugebantis nuskraidinti kur reikia ir kada reikia.

Inara Serra – pati gražiausia laivo keleivė, kurios profesija – kompanjonė (ką tai reiškia, sužinosite patys pažiūrėję). Kompanjonės profesija, kaip bebūtų keista, prestižinė. Ir priduoda Serenity „svorio“. Kai kurios planetos Serenity net neįsileistų, bet sužinoję apie laive esančią kompanjonę kaipmat persigalvoja.

Shepard Book – taipogi kosmolaivio keleivis – kunigas. Pats paslaptingiausias personažas, apie kurio praeitį niekas nežino, nors ir labai knieti.

Ir beliko patys „nepatogiausi“ keleiviai, dėl kurių daugiausiai nemalonumų: dr. Simon Tam (laivo daktaras) ir jo sesuo River (dėl kurios Serenity persekioja vos ne visa galaktika).

Siužetas

Kaip jau minėjau, laivo komanda – nuotykių ieškotojai. Jie balansuoja ant legalios ir nelabai veiklos ribos. Jie nesibodi darbelių su kriminaliniu atspalviu, bet niekad neperžengia ribos (kapitonas turi vidinį garbės kodeksą, kuris neleidžia skriausti silpnųjų, bet visiškai leidžia nubausti nusikaltėlius arba apvogti, pvz., valstybinę ligoninę). Serenity komanda – savotiški maištininkai ir svieto lygintojai. Jie nusistatę prieš dabartinį režimą ir visada palaiko tuos, kuriuos persekioja valdžia. Žinoma, tai jiems lemia tik nemalonumus.

Kiekviena serija – tai atskira istorija su savo pradžia ir pabaiga, nors, žinoma, visada palaikoma bendra tema.
Kaip manote, ar įmanoma naudojant kosminį laivą apiplėšti važiuojantį traukinį? Arba ar galima atvirame kosmose pašaudyti iš įprastinio, kulkinio ginklo? Kodėl viename kaimelyje egoistiškasis Jayne iki dabar laikomas didvyriu ir jam net pastatytas paminklas? Ar įmanoma prigauti vieną žiauriausių pakraščio gangsterių ir išsisukti nuo jo keršto? O gal geriau įsilaužti į valstybinę ligoninę apeinant visus skenerius ir sargybą? O gal geriau pavogti labai retą ir kolekcinį lazerinį pistoletą? Kiek šansų turi kapitonas Malcolm laimėti dvikovą rapyromis, nors rapyrą laiko rankose pirmą kartą?

Jeigu serialas patiks, tai po to būtinai pasižiūrėkite filmą Serenity. Jis užbaigia visą istoriją, ir atsako beveik į visus klausimus: sužinosite, kas, kaip ir kodėl. Visiems linkiu gero žiūrėjimo.Apie autorių

murmt