Blogas

2015-04-08

InfoKebabai – naujienų greitmaistis: balandžio porcija

KNYGOS

Dan Simmons, The Fifth Heart pradeda naują istorinės konspirologijos ciklą. Šerlokas Holmsas, išgyvenęs po dvikovos su prof. Moriarčiu Raichensbacho krioklyje (įdomu, bent vienoje versijoje jis ten žuvo?), atvyksta į JAV, kur jam tenka tirti paslaptingą ledi Adams mirtį; auka ne iš tų Adamsų, kurie pabadabam-spragt-spragt, o iš tų, kurie davė JAV du prezidentus.

Daryl Gregory, Harrison Squared. Po debiutinio Pandemonium, pelniusio pasaulinį pripažinimą ir atnešusį autoriui šlovę, D. Gregoris išleido porą nuviliančių knygų, bet dar nesudėjo rankų ir dabar bando jėgas paaugliškoje fantastikoje. Paauglys berniukas, mirtinai bijantis vandens, persikelia su motina į miestelį, kuris ne tik nusidriekė ant vandenyno kranto, bet apskritai atrodo taip, lyg nužengęs iš Lovecrafto puslapių: naktimis gatvėmis klaidžioja monstrai, mokytojai mokykloje panašūs į demonus, laikas nuo laiko dingsta be žinios žmonės…

Peter V. Brett, The Skull Throne – ketvirtoji “demoniškojo” high fantasy ciklo knyga, piešianti pasaulį, kuriame žmonės ir demonai gyvena vieni šalia kitų ir priversti kautis tarpusavyje dėl išlikimo. Atėjo laikas žmonijos užtarėjui Arlenui susikauti su pačiu demonų princu Žardiru…

Catherynne M. Valente, The Boy Who Lost Fairyland – ketvirtoji knyga iš vaikiško fentezi ciklo “Fairyland”. Šioje knygoje pasakojama jau ne apie vaikus iš mūsų pasaulio, patekusio į Stebuklų šalį, o atvirkščiai: jaunas trolis (tiesiogine prasme) iš Stebuklų šalies patenka į realiąją Čikagą, kuri, jo akimis, pilna stebuklų ir nepaaiškinamų dalykų.

Paskelbtas short-list’as knygų, nominuotų naujai įsteigtajai Džeimso Herberto premijai, kuri bus teikiama horroro žanro romanams. Jei nerandate, ką čia tokio baisaus paskaičius, galit patėmyt knygas iš šio sąrašo:

M.R. Carey, THE GIRL WITH ALL THE GIFTS

Nick Cutter, THE TROOP

Frances Hardinge, CUCKOO SONG

Andrew Michael Hurley, THE LONEY

Josh Malerman, BIRD BOX

Kim Newman, AN ENGLISH GHOST STORY

 

KINAS

Holivudas neseniai sužinojo, kad Džordžas Barzdotasis Ledkalnis Martinas yra parašęs ne tik Sostų žaidimą. Planuojama statyti filmą In the Lost Lands pagal tris šio autoriaus apsakymus, nesusijusius nei su GoTu, nei vienas su kitu. Saldžiausias filmo saldainiukas – pagrindiniame vaidmenyje matysime Milla Jovovich.

Kalbant apie Martiną – viename interviu jis žiauriai suspoilino penktąjį sezoną. Pasirodo, turėsime didelį nukrypimą nuo knygų: scenaristai prikėlė ne tą Starką. Keitlin bus palikta ilsėtis ramybėje, o štai su Seanu Beanu kontraktas buvo atnaujintas…

 

Marvel vienam filmui išsinuomavo iš Sony Spidermaną, kuris pasirodys filme Captain America: Civil War. Pagal komiksus, Piteris Parkeris suvaidino nemenką vaidmenį šiame kare, todėl Marvel nepašykštėjo ir įsigijo teisę įkišti jį ir į ekranizaciją. Tačiau tolimesnius filmus apie žmogų-vorą ir toliau statys Sony, nenaudodami Marvel settingo dekoracijų.

 

Ghostbusters frančizę numatoma rebootinti. Pakeliui visi keturi vaiduoklių medžiotojai pakeis lytį, ir vaiduoklius po Niujorką vaikysis jau damų komanda.

 

Scenarijų Star trek 3 rašys aktorius Simon Pegg, suvaidinęs pirmuose dviejuose rebootintos frančizės filmuose Scottie, o šiaip geriausiai žinomas iš Shaun of the Dead, kuriame suvaidino pagrindinį vaidmenį ir taip pat buvo scenarijaus bendraautorius. Atsipirko jo, kaip didžiausio geeko tarp Holivudo žvaigždžių, reputacija.

 

Stepheno Kingo It, nesėkmingai ekranizuotas 1990-aisiais, įgaus naują gyvenimą, šįkart jau ne miniserialo, o dviejų filmų forma. Seth Graham-Smith, prodiusuojantis projektą, nusprendė pirmąjį filmą daryti apie vaikus, o antrąjį – apie suaugusiuosius.

 

Lionsgate paskelbė, kad neapsiribos keturiais filmais apie Bado žaidynes. Yra nedidelė problema: nebėra ko ekranizuoti, nes yra tik trys knygos, o trečiąją ir taip ištęsė į du filmus. Bet tai – ne bėda: scenaristai ką nors sukurs. Svarstomi tiek tęsinio, tiek ir priešistorės variantai.

 

Felicity Jones vaidins pagrindinį vaidmenį Star Wars spin-off’e. Apie ką tas spin-off’as bus, kol kas neskelbiama, bet, turint omenyje, kad visi jie planuoja būti apie originaliosios trilogijos pagrindinius personažus, nesunku spėti, kad Felicity taps naujuoju princesės Lėjos veidu.

 

ŽAIDIMAI

Parengė Rokas iš videozaidynes.lt

 

theHunter: Primal

Prisimenate dinozaurų medžioklę žaidime Carnivores? O dabar pagalvokite, kas būtų, jei sukryžmintumėte pastarąjį su turbūt geriausiu visų laikų medžioklės žaidimu theHunter? Ogi theHunter: Primal!

Tikrai taip, dabar realistiškame pasaulyje vietoj elniukų bei šerniukų galėsite nukneckinti patį tiranozaurą rex ar utahraptorių.

 

 

The Book of Unwritten Tales 2

BoUT 2 tai klasikinis nurodyk-ir-paspausk žaidimas, kuriame parodijuojamas visas fantasy “meinstrymas” – Sostų karai, Haris Poteris, Disko pasaulis, Hobitas, World of Warcraft ir daugybė kitų. Kūrėjai “garantuoja” 25 puikiai praleistas valandas, epišką muziką bei šimtus viso kito. Na, nesikuklina kūrėjai :)

 

 

Skywind

Grupė, pasivadinusi TES Renewal Project, kelia naujam gyvenimui kultinį žaidimą The Elder Scrolls III: Morrowind. Kūrėjai užsibrėžė tikslą visą Morrowind perkurti su Skyrim grafika ir užvadino visa tai Skywind. Jie ne tik keičia tekstūras – perkuriami visi modeliai, ginklai, šarvai, pabaisos, viskas. Net garsieji Morrowind grybai dabar atrodo kitaip. Darbai dar toli gražu neina į pabaigą, bet labai malonu girdėti, kad ir nesustojo. Prieš porą metų išgirdęs apie projektą, skeptiškai pagalvojau, kad idėja puiki, bet kantrybės kūrėjams kažin ar užteks. TES Renewal Project įkūrėjas, pasivadinęs SquallyDaBeanz, ne tik nesustojo, bet prasukęs kelias sėkmingas kampanijas susirado rėmėjų. Dabar svetainėje Patreon kūrėją kas mėnesį žmonės paremia 202,75 dolerio. Jau beveik minimali lietuviška alga :) Video klipe pamatysite naujausius nuveiktus darbus.

 

 

Pillars of Eternity

Fentezi stiliaus Pillars of Eternity užima antrą vietą tarp labiausiai finansuojamų vaizdo žaidimų Kickstarter portale. Izometrinis klasikinis RPG (sukurtas Obsidian Entertainment) dzingtelėjo 1,1 milijoną dolerių paramos! Ir visa tai padarė per pirmąsias 24 valandas!

Finansavimui pasibaigus, projektas turėjo 73 986 rėmėjus ir surinko 3,986,929 dolerius. Jei priskaičiuotume ir paramą, gautą iš oficialios svetainės, Obsidian viso surinko žvėriškus 4,3 mijono dolerių aukų. Ohoho, žmonės išsiilgo klasikos kaip reikiant!

 

 

Dragon Age Inquisition: Jaws of Hakkon

Papildymas išplėtė Thedas žemes giriomis bei kalnais, o šiuose priveisė nuožmių priešų.

Kai baigsis PC Origin bei Xbox One išskirtinumo laikotarpis, PlayStation 3 ir Xbox 360 žaidėjai taip pat galės atsisiųsti šį DLC.

 

 

Ir galiausiai – balandžio 3-iąją dieną pasirodė kortų žaidimo Hearthstone papildymas Blackrock Mountain, patuštinsiantis mūsų kišenes 22 eurais arba 3500 aukso.Apie autorių

Shizzar

 
Susiję