Apžvalga

Originaliai skelbta tinklaraštyje Kartoniniai pasauliai.

Ir vėl jie – zombiai. Tik šį kartą jie nesistengs suryti jūsų smegenų, tiesiog trukdys laimėti žaidimą. Nedidelėje dėžutėje (beveik Saboteur dydžio, o jei visai tiksliai, tai 7 Dragons dydžio) telpa ne tiek ir mažai – visas 100 kortų. Jų pagalba ir turėsite šią atrakciją. Taip taip, teisingai perskaitėte, žaidimas nepretenduoja į rimtus, bet, pagal teksto kiekį ant kortų, skirtas daugiau geekams nei pradedantiesiems. Tai party žaidimas geekams.

Žaidimo bazinės taisyklės itin paprastos ir suprantamos net penkiamečiui. 1. Traukti kortą. 2. Sužaisti kortą. Viskas. Tai visos taisyklės, bet… Čia ir prasideda pats įdomumas. Pagrindinis žaidimo ypatumas tas, kad jo taisyklės nuolat keičiasi. Pradedam nuo jau minėtų bazinių, o vėliau eigoje žaidimas „apauga“ taisyklėmis. T.y., ant kai kurių kortų yra taisyklės, kurias žaidimo eigoje vyksmo dalyviai įves į žaidimą. Žiū, jau reikia traukti ne vieną, o visas 5 kortas, ir sužaisti reikia ne vieną, o visas, kiek turite. Po kiek laiko taisyklės vėl keičiasi, dabar jau galima įžaisti tik 3 kortas, bet atsirado „hand limitas“, gale ėjimo galite turėti rankoje tik… 0 kortų.

Taisyklių kombinacijos galimos labai įvairios, tai priklauso nuo pačių žaidėjų sprendimų ir nuo atsitiktinumo. Yra žaidime ir viena labai linksma taisyklė – kiekvieną kartą, kai ant stalo dedate zombio kortą, privalote mauroti kaip zombis. Jeigu pamirštate – gaunate dovanų zombį iš žaidėjo, kuris pirmas pastebėjo klaidą.

zombie-fluxx-riaumojimo-taisykle

Žaidimas labai dinamiškas, jame tiek taisyklės, tiek visa situacija labai greitai keičiasi. Laimėjimo sąlyga – įvykdyti esamą užduotį (jas taip pat ant stalo padeda žaidėjai); pvz., kad laimėtum, reikia turėti grandininį pjūklą ir kastuvą ir jokių zombių jūsų zonoje. Kito žaidėjo ėjimas – jis pakeičia šią kortą ir dabar jau reikia automobilio ir dvivamzdžio ir zombiai jau netrukdo laimėti. Taip, žaidimas chaotiškas, bet galimi ir neblogi combo, kai atitinkamos kortos į rankas papuola.

Tad kaip apsiginti nuo zombių, kurie jums trukdo laimėti? Geriausias vaistas – repelentas nuo zombių (visi žinote purškalą nuo uodų, tai čia panašiai, tik nuveja ne uodus, o zombius… Ir nuveja ne bet kur, o kitiems žaidėjams dovanų). Taip pat zombius galima mušti, šaudyti ir t.t. (pagal geriausias zombių filmų tradicijas), naudojant ginklus ir po ranka pasipainiojusius tinkamus daiktus. Beje, jeigu kuris nors žaidėjas turi užsiveisęs visą ordą zombių – jo situacija nėra beviltiška, jis turi šansą tapti zombių bosu ir laimėti žaidimą dėka ungoal kortelės. Bet jeigu ungoal sąlygos įvykdomos (bent 5 zombiai ant stalo ir visi žaidėjai turi bent po vieną zombį), o zombių boso nėra – tada žaidimą laimi zombiai.

Žaidimas skirtas 2-6 žaidėjams. Trukmė 10-40 min. Mano rekomendacija iš pradžių žaisti ne daugiau kaip trims žaidėjams, nes naujiems žaidėjams tikrai daug skaitymo ant kortų. Ir tik visiems susipažinus su žaidimu bei mintinai žinant kortas galima žaisti ir šešiese, nes kitu atveju užtruks gerokai ilgiau, negu priklauso filerio klasės žaidimui.

Fluxx – tai visa serija žaidimų įvairiomis temomis: Star Fluxx, Stoner Fluxx, Pirate Fluxx, Cthulhu Fluxx,Oz Fluxx, Martian Fluxx yra netgi Christian Fluxx ir tt. Visas žaidimo versijas galima maišyti tarpusavyje ir gauti labai įdomias kombinacijas.

Taip pat egzistuoja ir Fluxx: The Board Game

fluxx-boardgameApie autorių

murmt