Fandomas

2004-12-15
 

Asmenybės: Lonaja kalbina Agnę

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags:

 


Fantastai ne tik fantazuoja, bet ir dainuoja


Šių metų “Lituanicone” ir “Dorado” klubo gimtadienyje fantastai ir ne vien tik jie galėjo klausytis sodraus balso daininkės, kuri savo dainomis sužavėjo visų širdis. Taigi, dabar ir kalbinu šio balso savininkę Agnę, kitaip dar žinomą AngelEyes slapyvardžiu.


– Trumpai pasakok apie save.


– Hm… Nuo ko čia pradėti? Esu romantikė (žydrai-pilkų akių, čia jei kam įdomu) iš Lietuvos pajūrio. Truputį išprotėjusi, nes tikiu viskuo, kas dar nepaneigta sveiko ir racionalaus pasaulio proto ir todėl, kad mano galvoje, kur eičiau ir ką bedaryčiau, nuolat skamba muzika (visai kaip per Eli Makbyl ;)) Mokausi VU Finansų ir Draudimo Matematiką, tačiau laisvu laiku stengiuosi atsiriboti nuo savo specialybės ir slepiuosi fantastikoje (visada galvojau, koks būtų pasaulis be pinigų?) ir muzikoje. Iš prigimties esu kuklus žmogutis, bet kartais iškrečiu tokių beprotiškų dalykų, kaip pavyzdžiui nei iš šio nei iš to surengiu socialinę praeivių apklausą Vilniaus senamiestyje ar įšoku į jūrą, besiplaikstant juodai vėliavai.


– Kaip čia atsitiko, kad tokios rimtos profesijos atstovė susidomėjo fantastika?


– Fantastika mano gyvenime atsirado brolio Martyno dėka (taip, turiu paminėti ir šitą žmogelį), kuris prieš gerus penkerius metus buvo susirgęs mIRC`u, ir ten atsitiktinai susipažino su Justinu Žilinsku. Jis mus ir pakvietė į 2000 metų “Lituaniconą” Kaune. Taigi, negana to, jog ir taip abu krimtom “Eridano” knygas (PFAF ir GLF), bet dabar pasitaikė puiki proga susipažinti ir su fantastų bendruomene. Ir ką – konas buvo šaunus, o žmonės – nerealiai įdomūs. Taip ir prasidėjo mano fantastinis-kultūrinis gyvenimas bei kūryba, kuri šiuo metu truputį sustojo, nes vėl užleido vietą muzikai.


– Kaip save apibūdintum fantastų judėjime: organizatorė ar vykdytoja?


– Kadangi jau minejau, jog esu kuklus žmogelis, tai dažniausiai priimu vykdytojos vaidmenį, kuris galiausiai vis tiek išsirutulioja į organizatorę, vieno ar kito smulkaus renginėlio (Orientacinės žaidynės šių metų “Lituanicone”, “Snieguolės košmaras” – Hukone’2004). Tiesiog kartais stinga drąsos pasiūlyti savo kandidatūrą vienam ar kitam atsakingam “postui”, nes vis dar esu priskiriama klubo jaunimui. ;) Aišku, kartais tas tylėjimas duoda ir tokių rezultatų, kaip naujosios mano pareigos klube – finansininkė (nuo specialybės nepabėgsi) ir mokesčių rinkėja. Na, kas čia pas mus skolingas 5 Lt, a?


– Koks požiūris į tave, kai sužino, kad tu domiesi fantastika?


– Konkrečiai net nežinau. Šiaip bet kuriam iš mūsų turbūt kur nors paminėjus žodį “fantastika” visada žmonės keistai pažiūri. Aš – ne išimtis. Draugai, kurie jau žino mano pomėgį, kartais pasijuokia: “o, na tu ir vėl pas tuos savo fantastus eini”, bet kitais kartais visai mielai klausosi apie mūsų renginius ar net sugalvoja juose dalyvauti. Turbūt žiauriausiai buvo tik tada, kai kažkam pasakojau apie RPG naktis – kai kam sunku suprasti, kaip suaugę žmonės gali užsiimti (cituoju) “vaikų žaidimais”.


– Kiek žinau, su savo draugais esi sukūrusi grupę “Sveikata 21”. Iš kur toks keistas pavadinimas?


– Na, tai ne visai tiesa. Grupės aš nesukūriau, o tik subūriau kelis draugus iš universiteto pagroti per “Lituaniconą”, o po to ir per 25-ąjį Dorado gimtadienį. Pavadinimą sugalvojo mano buvęs klasiokas Marius per kažkurią repeticiją, kai, pakėlęs akis nuo žemės, knygų lentynoje pamatė knygą “Sveikata XXI”. Iš pat pradžių man ir kitam gitaristui šitas pavadinimas pasirodė labai kvailas, ir pasakymas, jog kada nors galėsim groti su “Sportu”, visai nesužavėjo. Taigi dar pavasarį pavadinimas buvo “nušvilptas” 2:1 rezultatu. Tačiau antrajame koncerte Ugnius negalėjo groti, mat dalyvavo folkroko žygyje po Lietuvą. Laimei, prie mūsų mielai prisijungė Ertė ir Saimonas. O mes su Marium nusprendėm pagerbti Ugniaus atminimą, sugrąžinant grupei tą keistąjį pavadinimą. ;)


– Esate perdainavę kelias dainas, o savo turite sukūrę?


– Kadangi mūsų grupė (gerai jau gerai, vadinkimės taip skambiai) gyvuoja dar tik pusę metų, tai kol kas su savo kūryba sužibėti negalime. Taip, vaikinai yra sukūrę gal kelias instrumentines kompozicijas, o aš turiu vieną mėgstamą dainą dar iš mokyklos laikų, bet kol kas konkrečiai dar nieko nesam sudėlioję į vietas.


– Galvojate išleisti savo albumą?


Visų pirma reikia pabaigti tartis su mūsų fakulteto dekanu dėl patalpų (MIF`o dekanas pats šauniausias!) repeticijoms ir galutinai suformuoti grupės sudėtį, mat yra daug žmogučių, kurių prioritetai labai skirtingi. Greitu laiku žadame susėsti ir nuspręsti, kokio stiliaus muzika bus priimtina visiems. O tada bus galima pagalvoti ir apie konkrečius ateities planus: albumai, koncertai ir pan. (siaube, kaip didžiai tai skamba).


– Kada tave ir tavo grupę galėsime išvysti ir išgirsti?


– Su grupe? Bijau planuoti taip toli, kol dar nėra aiškus jos likimas. O šiaip mes visi žadam dalyvauti fakulteto studentų statomoje, jau 6-oje Roko Operoje kitų metų Balandį (MIDI dienos). Aš vėl dainuosiu, Ertė (Rimantas) gros gitara, Ugnius – rūpinsis aranžuote, o Marius galbūt vėl į režisierius taikysis ;) Ten ir pasimatysime.


– Ar dainavimas bus tavo hobiu, ar taps pragyvenimo šaltiniu?


– Manau, hobiu, nes konkrečią specialybę jau turiu (oi ne, turėsiu dar po 1,5 metų). Dainuoju dėl malonumo, dėl repeticijų, kai kartu susirenka žmonės ir stengiasi sukurti kažką gražaus, dėl to virpulio per koncertus, kai atlieki pirmą dainą, ir džiaugsmo, kuris užplūsta pamačius, jog žiūrovams patinka tai, ką tu darai.


– Ko palinkėtum artėjančių švenčių proga?


– Visiems (fantastams ir ne tik) noriu palinkėti po mažutį stebuklą: vieno noro išsipildymo ir daug daug šypsenų, kurios sušildo širdis. =)


Agnę kalbino Lonaja.Apie autorių

Archyvas
 
Susiję