Blogas

2014-01-01
 

Savaitėlė – 37

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags: ,Šis, specialus “Savaitėlės” numeris skirtas pačioms naujausioms ir sensacingiausioms žinioms iš fantastikos pasaulio. Nepražiopsokite karščiausių naujienų – visuomet galėsite blykstelti erudicija savo artimųjų akyse. Tik atkreipkite dėmesį į šių naujienų patalpinimo datą. :)

Nr. 37. (special edition)
2003.04.01


REIKALAI TAUTINIAI IR TARPTAUTINIAI


Margumynai su Lietuvos prieskoniu1. Science Fiction and Fantasy Writers of America (SFWA) paskelbė apie naują projektą – “World Wide SF&F”. Penkių tomų antologijoje bus po vieną kiekvienos pasaulio šalies fantastikos rašytojo apsakymą. Antologijos pasirodymas numatytas 2005 metų gegužės pabaigoje. Apsakymus projekto koordinatoriams reikia pateikti iki 2004 gegužės.
Kadangi apsakymus reikalaujama pateikti anglų kalba, tad Lietuvos autoriams savo kūrinius konkursui (į antologija pateks tik vienas!) reikia siųsti iki 2004 sausio 1 d., mat organizatoriams dar teks pasirūpinti tekstų vertimu.
Nugalėtojas bus paskelbtas 2004-jų vasario mėn., o 2005-jų gegužės pabaigoje bus pakviestas dalyvauti “World Wide SF&F” antologijos pristatyme Filadelfijoje.
Apsakymus prašome siųsti SFWA atstovui Pabaltijo šalims.


Kadras iš filmo TAMSOS SKONIS 2. Š.m. gegužės 16-18 d.d. Kaune įvyksiančio “Lituanicon 2003” metu studija “TEN”, prieš dvejus metus pradžiuginusi mėgėjišku filmuku “Anapus”, žada parodyti savo naują darbą – mistinį-erotinį 38 min. trukmės trilerį “Tamsos skonis”.
Pagrindinį vampyrės – striptizo šokėjos vaidmenį atliko, kaip skelbia titrai – J.B. Pavyko sužinot tik tiek, jog po šiais inicialais slepiasi 23-jų metų rokiškietė, šiuo metu studijuojanti Kauno Kūno Kultūros Institute. Paklausus, kodėl nepabūgus apsinuoginti prieš kamerą dabar vengia viešumo, “aktorė” atsakė; “Dar per anksti…”
Filmo režisierius/operatorius/prodiuseris P.Šarpnickis sakė, kad “Tamsos skonį” galima rodyti tik su raidele “S”. Pažiūrėsim, pamatysim…
P.S. Dar vienas filmo kūrėjų siurprizas – vieną iš antraeilių vaidmenų atliko paslaptingoji Juodoji Gyvatė – galų gale fendomas galės sužinoti, kas ji/jis – tokia/ks.


3. TV3 televizija ir klubas “AZ” skelbia apie išties fantastišką (visom prasmėm) projektą. Gegužės 19 d., iškart po Lituanicono, startuos naujas “akvariumo” tipo realybės šou – “Fantastai”. Jame dalyvaus po 4 fantastikos mėgėjus iš Lietuvos ir Latvijos.
Realybės šou - Fantastai Latvijos komanda jau suformuota, tuo tarpu lietuvaičius ir lietuvaites realybės šou kūrėjų komanda atrinkinės “Lituanicon 2003” metu. Norintieji dalyvauti atrankoje privalo iki gegužės 15 d. atsiųsti trumpą prisistatymą (iki 400 žodžių) laidos kūrėjų grupei.
Naujajame TV3 realybės šou “Fantastai” – kovoja ne šalių komandos, o kiekvienas dalyvis už save. Todėl ir finale turi susirungti abiejų šalių atstovai. TV3 eteryje realybės šou “Fantastai” vyks 21 dieną.
Kiekvieną savaitę pagal taisykles iškrenta po vieną kiekvienos šalies “fantastą”.
Pralaimėjusysis privalo nedelsdamas palikti “akvariumą”, jam neleidžiama net atsisveikinti su kitais dalyviais. Paskutinį sekmadienį “akvariume” liks tik du dalyviai – finalistai.
Tuomet jiems teks atlikti keletą tikrai fantastinių (kaip tvirtina laidos sumanytojai) užduočių. Nugalėtojas gaus firmos “Novaturas” įsteigtą prizą. Kas tai per prizas, kol kas neskelbiama.Penktasis Poteris – ne be skandalo

J.K.Rowling - Hario Poterio motušė JAV ir Didžiojoje Britanijoje kilo protestų banga dėl naujosios, penktosios, knygos apie vaikų pamėgtą herojų Harį Poterį. Nepasitenkinimas kilo po to, kai internete pasirodė du skyriai iš š.m. birželio 21 d. turinčio pasirodyti romano “Haris Poteris ir Fenikso Ordinas”.
Tėvai, paskaitę pateiktas ištraukas sunerimo dėl to, jog Haris Poteris, jų nuomone “pernelyg daug dėmesio skiria savo bičiuliui Roniui”. Atrodytų, nieko blogo. Tačiau skaitytojai mano kitaip. Anot jų, Hario ir Ronio santykiai “peržengia padorumo ribas”.
J.K.Rowling kreipėsi į spaudą, aiškindama, jog “berniukams labai svarbus tėvas”. Kadangi, pasak autorės, Haris augo be tėvų,o jo globėjas ponas Durslis – visiškai netikęs tėvo pakaitalas, tad herojus “nukreipia savo sūniškus jausmus į Ronį, ir nieko smerktino tame nėra”.
J.K.Rowling netgi pažadėjo, jog šeštojoje knygoje bus scena, kuri nepaliks “jokių abejonių dėl Hario lytinės orientacijos”. Tačiau sunerimusių tėvų tai nenuramino – vis dažniau pasigirsta raginimai boikotuoti naująją knygą, nepirkti jos savo vaikams. Ar tik nebus tai Poteriados krachas?SAVAITĖS CITATA:
“Nepainiok dangaus su žvaigždėmis, naktį atsispindinčiomis tvenkinyje.”
Andrzej Sapkowski
Pasižiūrėti senus “SAVAITĖLĖS” numerius…Apie autorių

Archyvas
 
Susiję