Blogas

2015-01-07

InfoKebabai – naujienų greitmaistis: sausio porcija

LITERATŪRA

Tim Powers, Nobody’s Home: rašytojas tyzina savo gerbėjus, sugrįždamas į Anubio vartų settingą su nauju kūriniu, tiesa, ne romanu, o viso labo šimto lapų apysaka. Jauna aristokratė, ieškodama savo jaunikio žudiko, apsimeta gatvės berniūkščiu ir leidžiasi į nuotykius XIX a. vaiduoklių pilname Londone.

Mike Reznick, The Fortress in Orion: pradedamas naujas kosminės fantastikos ciklas. Po visą galaktiką pasklidę žemiečių palikuonys pasidalina į dvi stovyklas ir pradeda globalų karą. Demokratinio Aljanso specagentai leidžiasi į neįmanomą misiją, kurios tikslas – pagrobti Traanskei Koalicijos generolą ir pakeisti jį klonu-dvyniu.

William C. Dietz, Andromeda’s War: trečiasis opusas iš kosmooperos ciklo apie prakeiktųjų legioną. Kai legionieriai išgelbsti imperatorienės Ofelijos gyvybę, jų vadei tenka rinktis tarp kario garbės ir asmeninio keršto troškimo – juk visą jos šeimą sunaikino Imperijos valdžia.

Katherine Kurtz, The King’s Deryni: trumpai tariant, X-menai alternatyviniuose viduramžiuose. Ilgai tariant, trečia knyga iš penktosios šios serijos trilogijos… Dėl kokybės galima ginčytis, bet vien tai, kad nuo pirmos knygos išleidimo praėjo 44 metai (tikro laiko, ne siužetinio), kelia pagarbą.

Morgan Rhodes, Gathering Darkness: epinis fentezi, trečioji knyga iš trilogijos, pasakojančios apie tai, kaip trys labai skirtingos politinės frakcijos kovoja dėl valdžios ir ieško ubergalingų artifaktų, kurie suteiks ubergalių. Šioje kovoje vienos nekaltos mergaitės gyvybė ir sveikata – net ne kaina, na taip bent jau mano karališkasis mergaitės tėvas. Bet ne jos kilnusis vyresnysis brolis.

2014 metų pabaigoje buvo įteikti keli literatūriniai apdovanojimai, ir į mūsų kebabinę atvežė patikrintų gandų. Jei nenorit skaityti knygų, kol jos oficialiai nepripažintos vykusiomis, va jums kelios idėjos piratavimui:

Deutscher Phantastik Preis
geriausias romanas – Ann-Kathrin Karschnick, Phoenix – Tochter der Asche (Feniksas – pelenų duktė), fentezi-dyzelpankas;
geriausias debiutas – Gaby Wohlrab, Eldorin – Das verborgene Land (Eldorinas – paslėptoji šalis), paauglinė fentezi;
geriausias verstinis kūrinys – Terry Pratchett, Dunkle Halunken (Vikruolis) – Viktorijos epochos fantazija;
geriausias apsakymas – Miriam Schäfer, Claire (Kler)

Aurora Awards
geriausias romanas – Julie E. Czerneda, A Turn of Light, fentezi vesternas;
geriausias paauglinis romanas – Kelley Armstrong, The Rising, eilinė “išrinktosios” istorija;
geriausias trumpas kūrinys – Ryan McFadden, Ghost in the Machine, humoristinė fentezi.

Sunburst Award
geriausias romanas – Ruth Ozeki, A Tale for the Time Being, maginis realizmas;
geriausia knyga paaugliams – Charles de Lint, The Cats of Tanglewood Forest.

KINAS

Šiandien mūsų kioske dienos pietų pasiūlymas: studijos Marvel artimiausių kelerių metų planai.

Avengers 2: Age of Ultron (2015) – ta pati superių komanda vėl dirba kartu, kad nugalėtų megaandroidą Altroną, kuris, savaime suprantama, nori sunaikinti visą žmoniją.

Ant-Man (2015) – vagišius, įgavęs sugebėjimą smarkiai sumažėti ir dar smarkiau pastiprėti, stoja į moralinio pasitaisymo kelią, kuriame jį kuruoja jo galias sukūręs profesorius.

Captain America: Civil War (2016) – komiksų serija, pagal kurią bus daromas filmas – tai politinė satyra, besišaipanti iš amerikiečių taip mylimos teisės nešioti ginklą: Tonis Starkas pasiekė, kad būtų priimtas įstatymas, pagal kurį superdidvyriai privalo gauti valstybines licenzijas; pasipiktinęs Kapitonas Amerika sukelia maištą, taip suskaldydamas visą superių bendruomenę į dvi besikaunančias grupuotes. Komiksuose laimėjo Starkas, kaip bus filme – dar pažiūrėsim.

Doctor Strange (2016) – pasakojimas apie daktarą, kuris prarado rankas, bet įgavo magiškų galių. Šitą filmą jau apkalbėjome InfoKebabuose aną mėnesį.

Guardians of the Galaxy 2 (2017) – Marvel žada, kad mes sužinosim, kas buvo Peterio Quillo tėvas, o grėsmingasis Thanosas išlįs iš šešėlio ir taps pilnaverčiu antipodu.

Thor: Ragnarok (2017) – sprendžiant iš pavadinimo, galėsim stebėti dievų ir milžinų kovą, o taip pat Toro santykių su Lokiu aiškinimąsi; skirtingai, nei folkloriniame originale, Odinas kare dalyvauti nesiruošia, nes Anthony Hopkinsas interviu pranešė, kad jam nusibodo jį vaidinti.

Black Panther (2017) – dar vieno mažai žinomo Marvel visatos superio ištempimas į didįjį ekraną. Šį kartą tai – afrikiečių genties vadas, nešiojantis guminį kostiumą. Duoklė rasių lygioms galimybėms.

Avengers: Infinity War Part 1 (2018) ir Part 2 (2019) – sprendžiant iš pavadinimo, tai – komiksų serijos Infinity War ekranizacija; ši serija pasakoja apie karą dėl Begalybės Pirštinės, kuri jau kelis kartus buvo paminėta serijos filmuose ir net šmėstelėjo antrajame Tore.

Captain Marvel (2018) – Ronano iš Galaktikos sergėtojų tautietis, pirma tarnavęs imperijai Kri, o po to nusprendęs saugoti nuo jos Žemę. Kadangi Kapitonas Marvelis iš kosmoso, greičiausiai filme vaidensis ir Peterio Quillo chebra.

Inhumans (2018) – pagal komiksus, nežmogiai – tai vis tos pačios imperijos Kri sukurta superių tauta. Jiems vadovauja Juodasis Žaibas (keistu sutapimu jo vardas sutampa su prieš kelis metus išėjusiu rusų nonsensiuku apie super-mašiną).

ŽAIDIMAI

Autorius: Cinkas

Sveiki, InfoKebabų skaitytojai! Su 2015-siais Jus! Prasidėjus naujiesiems, verta (kaip visada) atsisukti ir pasižiūrėti, kas gero buvo 2014-siais kompiuterinių žaidimų visatoje, o ypač – jei tai siejasi su fantastika. 2014-ieji buvo pilni šito gėrio. Maža to, didžiausios sėkmės istorijos vienaip ar kitaip liečia mūsų visų mėgiamą sritį.

Siūlau keletą „Top 3“ rinkinukų, išskaidytų per 2 „Infokebabų“ porcijas : Top RPG, Top Kickstarter, Top Šaudyklė, Top Hardcore ir Top Siužetas. Juk tikrai gali būti, kad praleidot kažką, ko praleisti nevertėtų…

Top RPG

3. South Park: The Stick of Truth (Komedijinis „Fantasy‘)
Šiais metais visus gerokai nustebino šis RPG, pašiepiantis visus ir viską. Kritikai sutinka, kad pagrindinis trūkumas tik vienas: nemėgstantys ar nežiūrėję animacinio serialo nesupras minimum pusės to, kas vyksta. O tiems, kas žino šiuos „šedevrus“, simuliuoti Sostų žaidimus šioje visatoje, tampant magu, kariu, vagimi ar… žydu tikrai patiks.

2. Dragon Age: Inquisition (Fantasy)
Epic RPG visame grožyje. Gelbėk pasaulį, valdyk valstybę ir… atnešk žolelę iš kito kaimo. Šiek tiek plačiau: praėjusiuose InfoKebabuose

1. Divinity: Original Sin (Fantasy)
Be abejonės, geriausias 2014-ųjų RPG. Gerai čia viskas: ir „dūšia“, ir atlikimas, ir grafika, ir kovų mechanika, ir moraliniai sprendimai (kurie realiai įtakoja tolimesnę eigą). Čia nuobodžiauti tiesiog neįmanoma: žaidimas tiesiog lūžta nuo veiksmo, užduočių ir visokio kitokio gėrio (kaip ir turi būt).
Must Play.

Top Šaudyklė

2014-ieji šiame žanre pasižymėjo kūrėjų noru sumaišyti single‘ą su multiplayeriu + įmaišyti kooperatyvą prie to pačio. Pvz., trejetuke esantis TitanFall pabandė įdėti siužetą į multiplayerines sesijas (kas neveikė), arba pilnai singleplayeriniam Far Cry 4 atsirado kooperatyvas (sėkmingas pavyzdys). Kaip bebūtų, 1 vietoje esančiam Wolfenstein‘ui mada – nusišvilpt.

3. TitanFall (Sci-Fi)
2014 m. pradžioje ši (tik multiplayerinė) šaudyklė įsiveržė į rinką ir pavergė daug širdžių. Netolima ateitis, milžiniški robotai, bėgiojimas sienomis ir beprotiškai greitas veiksmas susuko galvas visiems. Dabartinė bėda: žaidime liko tik visiški fanatai, kurie nužudo naujoką per 10 sekundžių.

2. Far Cry 4 (Mistika, šiek tiek)
Nors tai, faktiškai, tas pats FC3 (ekstremalusis turizmas, revoliucija ir kova prieš diktatorių, atviras pasaulis), žaidimas daug kur įtraukiamas į geriausių trejetukus. Tai taip sėkmingai ir kokybiškai praplėstas Far Cry 3, kad likti nepastebėtam žaidimui niekaip neišeina: pasaulis tapo dar gyvesnis ir dinamiškesnis, gauname asmeninį mini malūnsparnį, siužete atsirado vietos moraliniam pasirinkimui (kas daro įtaką veikėjų požiūrui į jus) ir t.t.

1. Wolfenstein: The New Order (Sci-Fi, alternatyvi istorija)
Tai pilnai siužetinė šaudyklė, kur stebėti įvykius ne ką mažiau įdomu, nei šaudyti. Madų nesivaikymas leido kūrėjams pilnai susikoncentruoti į esmę: antiutopinis pasaulis kuriame karą laimėjo nacistinė Vokietija, 50-siais pradėjusi naudoti robotus, pirmoji išsilaipinusi mėnulyje ir netgi privertusi Bitlus dainuoti vokiškai (rekomenduoju pasiklausyti šio žaidimo garso takelį). 2014-siais metais nebuvo jokio kito vienalytiškesnio ir stilingesnio „shooterio“ nei Wolfenstein: The New Order.
Must Play.

Kitos 3 kategorijos (beje, pačios įdomiausios) – kituose „InfoKebabuose“. Kviečiame sugrįžti!Apie autorių

Shizzar

 
Susiję