Blogas

2014-12-08

InfoKebabai – naujienų greitmaistis: gruodžio porcija

LITERATŪRA

Stephen King, Revival – anonsuojama kaip savotiška visos siaubų karaliaus kūrybos kvintesencija. Romano centre – muzikantas Jaime Mortonas, atsidavęs narkotikams, ydoms ir nevilčiai, vieną juodą dieną sutikęs Dievo išsižadėjusį pastorių, pažinotą dar vaikystėje.

Orson Scott Card, Visitors – trečioji ir paskutinioji (tikėtina) ciklo Pathfinder knyga. Eilinis herojus-paauglys – ponaitis Rigas, gebantis matyti Takus, kuriais gali pasukti žmonių likimai – kartu su grupe kitų superpaauglių gelbsti savo pasaulį, bandydamas nutraukti visuotinį karą.

Steven Erikson, Willful Child – pirmasis autoriaus bandymas pakeisti žanrą iš epinės fentezi į kosminę operą. Knygoje pasakojama apie kosminius konkistadorus, laivu „Aikštingas vaikiščias“ skrendančiais į tolimą paslaptingos rasės gyvenamą planetą, kad iškeltų virš jos Teros vėliavą.

Stephen Baxter, Ultima – hardkorinė fantastika; negyvenamoje planetoje žmonės suranda artifaktus, kurie įrodo, kad žmonija – ne vienintelė protinga rasė visatoje, kad tokių rasių yra daug, ir kai kurios iš jų į žmoniją žiūri, švelniai tariant, gana nepalankiai.

Richard Morgan, The Dark Defilestamsiosios – net brutaliosios, jei tikėsime taglainais – fentezi trilogijos The Land Fit for Heroes paskutinioji knyga. Atskalūnas aristokratas Ringilas su gauja pašlemėkų bando išgelbėti savo nedėkingą tėvynę nuo pražūties, link kurios ji užtikrintai slysta, pradėjusi karą su drakonų paderme.

George R. Martin, Melinda M. Snodgrass, Lowball – dvidešimt antroji knyga iš Wild Cards serijos apie superius alternatyvinėje žemėje. Pagrindinis Barzdotojo Ledyno indėlis į šį opusą yra vardas ant viršelio, o šiaip tai – gerb. Melindos ir dar septynių niekam nežinomų autorių tvarinukas. Džokertaune – Manheteno saloje sukurtame gete mutantams – užvirė eilinė košė.

O šiaip tai…

KINAS

X-Men: Days of Future Past tęsinys X-Men: Apocalypse pasirodys 2016 metų gegužę. Patį Apokalipsę mes jau matėme Būsimųjų praeičių potitrinėje scenoje, kur jis parodytas kaip senovės Egipto karalius ir burtininkas. Filmo veiksmas vyks devintajame XX a. dešimtmetyje, dabar ieškomi aktoriai, kurie vaidins jaunus Jean Grey, Storm ir Cyclopą; „jaunąją X-menų kartą“ vaidinusius aktorius, kurie vaidino Pirmojoje klasėje ir Būsimųjų praeičių dienose, pamatysime ir Apokalipsėje, o štai iš „senių“ filme bus tik Ernis.

Setho Grahame-Smitho garsiausio tvarinio “Pride and Prejudice and Zombies” – išsityčiojimo iš Jane Austen klasikinio kūrinio “Išdidumas ir prietarai” – filmavimas jau prasidėjo. Pats absurdas turėtų pasirodyti kitąmet, kol kas galime peržiūrėti aktorių sąstatą, kuriame tikrai nemažai pažįstamų veidų. Pastebėtina, kad scenarijų šįsyk rašo ne pats autorius: po to, kai krachą patyrė Linkolnas – vampyrų medžiotojas ir Tamsieji šešėliai, kurių scenaristas jis buvo, Išdidiesiems zombiams scenarijų rašo Davidas O. Russellas.

Eilinis išsityčiojimas iš klasikinės pasakos – Hansel & Gretel: Witch Hunters – sulauks eilinio tęsinio. Tiesa, norvegų režisierius Tommy Wirkola apsiribos tik scenarijaus parašymu – statys šituos kliedesius jau kažkas kitas. Hanselio vaidmenį taip pat perims kitas aktorius, nes Jeremy Renneris užsiėmęs – pyškina iš lanko Keršytojų tęsinyje.

Ale bet rimtai, jei Holivudas tik dergs klasikines istorijas, kaip naujoji karta sužinos, kokios jos buvo originale? Ne iš knygų gi…

Benedictas Cumberbatchas, plačiau žinomas kaip Šerlokas, taps daktaru Strange 2016 m. pasirodysiančioje Marvel komikso ekranizacijoje. Apie filmą daugiau ne itin kas žinoma, preliminarų siužetą galite paskaityti čia.

Kaip sakant, nauja kraštutinė riba pasiekta: Threshold Entertainment paskelbė, kad ekranizuoja žaidimą Tetris. Greičiausiai su žaidimu filmas turės tiek pat bendro, kaip ir Jūrų mūšis su savo „prototipu“. Ir nenuostabu: mažai kas eitų į kinoteatrą porą valandų paspoksoti į krentančius kubelius.

ŽAIDIMAI

(autorius – Zn)

Witcher 3 (2015 05 19, PC, XONE, PS4).

Stilius: Fantasy, RPG

Ką žinom: 3 asmens RPG su ypatinga grafika ir atmosfera sukurta pagal legendinių kūrinių pasaulį (Andrzej Sapkowski Raganiaus serija). Siužeto linija ilgesnė nei visų ankstesnių Witcher žaidimų kartu sudėjus, 32 skirtingos žaidimo pabaigos (priklausomai nuo priimtų sprendimų), vieno rajono dydis viršija visą Witcher 2 ir t.t., ir t.t.

Naujienos:

a) Žaidimo kūrėjai nukėlė žaidimo išleidimo datą kitiems metams, nes kuriant staiga suprato, kad pamiršo įdėti išgirtąjį „atvirą pasaulį“ aka smėliadėžę. Žaidimas yra – atviro pasaulio (kur eitum ir darytum ką nori) nėra.
b) Kūrėjai pažadėjo vienodą vaizdo kokybę ant visų 3 nešėjų (Ir PC, ir XBOX, ir PS). PC turėtojai kraipo galvą: PC vaizdelis būdavo geriausias… Nejau jį aukos „konsolininkų“ naudai ?
c) paskelbta naujiena, kad CD Projekt RED laikysis savo pažadų ir visi praplėtimai (DLC ) bus nemokami. Hip Hip!

Dragon Age: Inquisition (2014 11 17, PC, abu XBOX, abu PS)
Stilius: Fantasy, RPG

Ką žinom: 3 asmens labiau šiuolaikinis „blockbusterinis“ RPG, labai platus ir didelis pasaulis (pusiau smėliadėžė), taktinis režimas kovose, galimybė valdyti ne tik save ar savo kompanjonus, bet netgi šalį. Kadangi tai Bioware produktas, tai, kaip ir Mass effect serijoje, galima užmegzti romantiškus ryšius… Norintiems – netgi su ta pačia lytim…

Naujiena: Išleista! Imam ir žaidžiam!

Alien: Isolation (2014 11 07, PC, abu XBOX, abu PS)

Stilius: SciFi, Horror.

Ką žinom: pats baisiausias ir, panašu, kad vienintelis nusisekęs žaidimas Alien visatoje. Žaisim už Ripley dukrą (Amanda Ripley) ir labai labai greitai, daug bei žiauriai mirsim… Žaidime būtinai sutiksime originalius biorobotus, suksimės iš situacijos ir slėpsimės nuo vienintelės rūšies ateivio… Žinot kokio. Beje, praplėtime galime sutikti ir mamytę. Personažus įgarsino originalūs filmo aktoriai (pvz. Sigourney Weaver ).

Naujiena: Išleista! Imam ir žaidžiam!

Game of Thrones: a Telltale Game Series (2014 12, PC, abu XBOX, abu PS)

Stilius: Fantasy, Episodic graphic adventure

Ką žinom: The Walking dead stiliaus žaidimas. Bus išleidžiamas 6 epizodais. Istorijos konsultantas – pats G. Martinas. Personažų veidai – tiesiai iš serialo. Žodžiu, serijos Song of Ice and Fire gerbėjai laukia nekantraudami.

Naujiena: Galima „atsistoti į eilutę“ Steame ir kitose apsipirkimo vietose (Pre-Purchase).

Call of Duty: Advanced Warfare (2014 11 04, PC, abu XBOX, abu PS)

Stilius: SciFi, FPS (First person shooter)

Ką žinom: Eilinis Call of Duty neeilinėje aplinkoje; netolima ateitis, didelės karinės nevyriausybinės korporacijos įsigalėjimas ir savivaliavimas. Pagrindiniame vaidmenyje: Kevin Spacey. Labai daug Cyberpankinių žaisliukų trūksta tik šio stiliaus atmosferos (dabar tai bėgam ir šaudom). Pasiilgusiems Deus Ex Human revolution stiliaus veiksmo (ne RPG elementų) – pats laikas pasilinksminti „padėjus smegenis ant lentynėlės“.

Naujiena: Išleista! Imam ir žaidžiam!

Tales from the Borderlands (2014 11 25, PC, abu XBOX, abu PS)

Stilius: SciFi, Episodic graphic adventure

Ką žinom: dar vienas The Walking dead (ar The Wolf Among Us) stiliaus žaidimas. Vėlgi, bus išleidžiamas epizodais. Galimybė ištirti Pandoros planetą ramiau (diskutuotina), bet su dar daugiau jumoro nei iki šiol (jei tai iš vis įmanoma).

Naujiena: Išleista! Pirmą epizodą galim imti ir žaisti (juolab, kad atsiliepimai – puikūs).Apie autorių

Shizzar

 
Susiję