Skaitiniai

2014-01-01
 

Filksingas

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas

Filksingas!


Antikos graikai tikėjo, kad muzika – tai kosmose judančių planetų skleidžiamas garsas, kuriam žmogus negali likti abejingas ir linkęs atkartoti, net nelabai suprasdamas, kas tai yra. Fantastai – irgi žmonės. Todėl jie irgi linkę muzikuoti, ypač – su fantastiniais tekstais. Tai ir yra filksingo arba fantastų liaudies dainų idėja – paimti žinomą dainą, perkurti jos tekstą fantastiniais motyvais ir tuomet dainuoti visiems kartu!


Populiarus renginys užsienio konventuose, filksingas Lietuvoje prasidėjo kartu su antruoju Hukonu – kasmetiniu humoristiniu rudens konventu. Filksingo “seišinai” kiekvienais metais sulaukia vis didesnio dėmesio, daugiau dainų ir džiaugsmo – kas galėtų pamiršti Shizzaro benefisą, kuomet fantastų bendruomenei buvo pristatytas fantastiškas dainų apie nelaimingą fantastinę meilę ciklas, ekspromtu pakartotas “Dorado” 25-ojo gimtadienio metu!


Šiame puslapyje jūs rasite filksingo tekstų, kuriuos galite išmokti ar atsispausdinti. Taip pat lauktume ir jūsų tekstų e.paštu!

Filksingo himnas

Šalia saulės kometa,
Ji mojuoja uodega.

Oi, kometa kometa,
Graži tavo uodega!

Tai ne mano uodega,
Tai ateivių technika!


Kai buvau aš planeta,
Nusileido raketa.


Prarijau aš


ją tada,


Ir tapau šia kometa!


 


Giedamas pagal lietuvių liaudies dainos “Šalia kelio karčema” arba anglų liaudies dainos “Sailing” melodiją. Tekstas: mergytės – raganytės 


Filksingo tekstai

Apie autorių

Archyvas
 
Susiję