Blogas

2014-01-01
 

Savaitėlė – 7

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags: ,


Nr. 7.
2001.06.01


SAVAITĖS TEMA – SERGEJ LUKJANENKO


Rusų fantastikos lyderis – S.Lukjanenko

S.LukjanenkoSergej Lukjanenko gimė 1968.04.11. Studijavo Alma-Atos medicinos institute, po studijų dirbo gydytoju psichiatru. Pirmąjį apsakymą publikavo 1986-ais metais. Nuo 1990-ųjų pasišventė tik kūrybiniam darbui. Pirmoji autorinė knyga – apsakymų rinkinys “Atominis sapnas” pasirodė 1992-ais. Šiuo metu S.Lukjanenko gyvena Maskvoje ir yra vienas populiariausių šių dienų fantastikos rašytojų Rusijoje.
Išvarginti derybų dėl vertimų...Nepaisant savo jauno amžiaus (šiemet jam sukako tik 33), jis susilaukė nepaprastai palankaus ne tik skaitytojų, bet ir kritikų vertinimo. Apie tai kalba kad ir šis faktas – S. Lukjanenko yra jauniausias iš visų, kam kada nors buvo paskirta prestižinė “AELITA” premija už bendrą indėlį į rusų fantastikos vystymą.
Stebina ne tik S.Lukjanenko populiarumo fenomenas, tačiau ir rašytojo produktyvumas – per pastarąjį dešimtmetį publikuotas 21 romanas, parašytas tiek savarankiškai, tiek ir su bendraautoriais. Na, o šių metų liepą pasirodys ir 22-asis.
Atspindžių labirintasS.Lukjanenko apsakymai jau yra publikuoti lenkų, lietuvių bei anglų kalbomis. Tačiau pirmasis romanas, išverstas į kitą kalbą – tai “Atspindžių labirintas”. Antrasis bus – “Netikri veidrodžiai”, kuris pasirodys Lietuvos knygynuose jau rugpjūčio mėnesį.
Atrodo, jog ateis toks metas, kai galėsime pasidžiaugti ir šio rašytojo ekranizacijomis. Rusijos ORT kompanija jau parinkinėja artistus daugiaserijiniam filmui pagal romaną “Nakties sargyba”, kuriam scenarijų parašė pats S.Lukjanenko. Šiuo metu taip pat vyksta derybos dėl “Atspindžių labirinto” ekranizavimo. Holivudas, žinoma, pastatytų “kiečiau”, tiktai neaišku, ką filmas turėtų bendro su romanu…

S.Lukjanenko bibliografija:

Trilogijos:
“Lordas iš Žemės” /“Princesė verta mirties”, “Planeta, kurios nėra”, “Stiklo jūra”/
“Rusios sala” (kartu su J.Burkin) /“Šiandien, mama”, “Rusios sala”, “Caras, caraitis, karalius, karalaitis” /

Netikri veidrodžiai
Dilogijos:
“Iliuzijų imperatoriai” ir “Svajų linija”
“Atspindžių labirintas” ir “Netikri veidrodžiai”
“Žvaigždės – šalti žaisliukai” ir “Žvaigždžių šešėlis”
“Šalti krantai” ir “Brėkšta rytas”
“Nakties sargyba” ir “Dienos sargyba” (antrasis romanas – kartu su V.Vasiljev)
Rudeniniai vizitai
Romanai:
“Genomas”
“Berniukas ir Tamsa”
“Nelaikas drakonams”
(kartu su N.Perumov)
“Keturiasdešimties salų riteriai”
“Rudeniniai vizitai”
“Šokiai ant sniego”
(pasirodys liepos mėnesį).


JOKIO VARGO SU ILIUSTRACIJOMIS…

LOTR Leidykla “Houghton Mifflin Co”, š.m. birželio mėnesį pradeda prekiauti nauju J.R.R.Tolkien trilogijos “Žiedų valdovas” (“Lord of Rings”) leidimu.
Visi tris tomai sutilpo į vieną “plonytę” 1216 puslapių knygelę. Knyga pasirodys išsyk ir hardcover”io (kietais viršeliais), ir paperback”o (minkštais virš.) pavidalais.
Atrodo, leidykla, atrado būdą, kaip iliustruoti knygą, nesamdant dailininko – viršeliui panaudojo filmo “Lord of Rings” kadrą. Tačiau ir to dar negana – hardcover”yje bus gausu ir vidinių iliustracijų, “nupieštų” tuo pat būdu. Ką gi, apsukrūs verslininkai nesnaudžia: filmas dar nepasiekė ekranų, o jau pradeda nešti pelną. Tik ar nebus nuskriausti skaitytojai, iš kurių tokiu būdu atimama galimybė savo vaizduotėje susikurti herojaus paveikslą?KĄ TIK PERSKAITYTA…

Neuromancer Žinomas rašytojas ir kritikas E.Brajantas yra pasakęs: “Nejaugi tik dešimt metų tepraėjo nuo tos dienos, kai aš atsiverčiau naujutėlaitį tomelį ir perskaičiau pirmąją frazę: The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. (“Dangus virš kosmouosto buvo panašus į teleekraną, perjungtą į negyvą kanalą”)? Ką gi, ši frazė vis dar skamba”.
Count Zero Jei jums ši frazė neskamba, kalta tik prasta mano vertimo kokybė. “Neuromanceris” – tai romanas, kuris “veža” nuo pirmųjų eilučių, nuo pirmosios frazės. Svarbiausia jame – ne siužetas, kuris nepadarytų gėdos bet kuriam “veiksmo” romanų rašytojui, net ne herojai, kurie vis dėlto yra pakankamai įsimintini, tačiau pati atmosfera, šiurpi W.Gibson ateities pasaulio vizija…
Plačiau apie šį romaną galite pasiskaityti čia…
“Grafas Nulis” (“Count Zero” – čia slypi žodžių žaismas: pavadinimą galima versti ir kaip “Nulinė atskaita” ar kažkaip pan.) – tai antrasis W.Gibson trilogijos romanas. Ir nors jis nebuvo apdovanotas nei Nebula, ne Hugo premijomis, kaip tai atsitiko “Neuromanceriui”, tačiau tai tikrai nė kiek neprastesnis kūrinys. Tiesiog “Neuromanceris” buvo pirmas, tad ir susirinko visus laurus.KĄ TIK PAČIUPINĖTA…

CD Fantastika 2001Šiandien iš pat ryto, liedamas graudžias ašaras atsisveikinau su kruvinu prakaitu uždirbtais 10 piniginių vienetų. Vietoj jų gavau į rankas tai, apie ką nuo pat Lituanicon”o girdėjau klabant, tačiau taip ir nemačiau – grupelės entuziastų (nesupyks taip pavadinti?) paruoštą pirmąjį lietuvišką CD, skirtą fantastikai. Tiesa, nežinau kaip jį pristatyti, mat užrašas ant viršelio skelbia, jog tai – “Fantastika 2001”, o lipdukas ant pačio disko teigia kitką – “Lituanicon 2001”. Tačiau tai, be abejo, visiškai nesvarbu…
CD Lituanicon 2001Svarbu gi tai, jog turime patį faktą – kompaktą, kuriame galime rasti bene visą pačią svarbiausią informaciją apie fantastiką Lietuvoje. Tikrai, žmonės atliko nemenką darbą, tačiau matosi, jog tam jie turėjo pernelyg mažai laiko. Jei būčiau tikras lietuvis ir norėčiau pasidžiaugti kaimyno nelaime, tikrai rasčiau prie ko prisikabinti. Bet aš gi ne toks… Na, bent jau šiuo atveju.
Lenkiu savo žilą galvą prieš šio projekto autorius – nuostabi idėja ir didžiulis darbas. Ir tik vienas patarimas – jei sumanytumėte išleisti ir “Fantastika 2002” – ruoštis tam reikia pradėti jau šiandien, kad po to velniai nerinktų skubos darbo…SAVAITĖS CITATA:
“Kai pro geležinę uždangą prasisunkė gandai
apie ateivių įsiveržimą, rusai atsakė šiais vienas kitą
paneigiančiais pareiškimais: pirma, visa tai – gryniausias melas,
bandymas užmaskuoti pasiruošimą karui;
antra, visa tai – tiesa, nes ištikimi savo elgesiui kapitalistai
atakavo taikius, nieko neįtariančius ateivius atominėmis bombomis;
trečia – ar tai būtų tiesa, ar melas,
TSRS vis vien nenumaldomai ir toliau kovos už taiką visame pasaulyje,
naudodama visus turimus ginklus, išskyrus bakteriologinį…”

John Wyndham
“Krakenas prabunda”
Pasižiūrėti senus “SAVAITĖLĖS” numerius…Apie autorių

Archyvas
 
Susiję