Konkursai

2014-01-01
 

Fantastinio apsakymo apie karą konkursas

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas

Fantastinio apsakymo konkursas XXI Lituaniconui „Nuo Trojos iki Žvaigždžių karų“


Jau publikuojami kūriniai (viršuj šviežiausi):


IDDQD, “Nėra ramybės nusidėjėliams”
Kalėdų Senelis, “Mūsų nauja mažytė saulė”
Scotty, “Jie atėjo”
Prietranka, “Tėvas”
Nuar, “Priešo kariai”, PDF
Sterblinis velnias, “Begalinis konfliktas, PDF
Yazar, “Ihanetas” , PDF
Mandrė, “Cikijos rykštė”, PDF
Pikis, “Stebėtojai”, PDF
Osw, “Pabaiga”, PDF
Kardadantė fėja, “Tirpstantys arkliai”, PDF
IDDQD, “Reikia eiti”, PDF
Nix(e), “Simula simulacra”PDF


 


Taisyklės: konkursas anoniminis. Jūsų vardai ar pseudonimai iki konkurso pabaigos bus žinomi tik koordinatoriui. Negalima siųsti pataisyto anksčiau parašyto darbo, kuris jau buvo viešai publikuotas. Išsiduosite – čia ar kitur, ir tai taps žinoma suinteresuotiems asmenims – kūrinį teks pašalinti iš konkurso. Prašome remtis protingumo kriterijais renkantis pseudonimus šiam konkursui. Jei nenorite, kad jūsų autorystė būtų atskleista po konkurso, turite ne vėliau kaip iki konkurso (ne balsavimo) pabaigos pranešti apie tai koordinatoriui.


Konkurso tema laisva, tiesiog apie karą. Karą galima suprasti taip, kaip jums patogiau, jei kaip karą tai gali identifikuoti ir kiti žmonės, visų pirma koordinatorius. Tekstas – bet kurios krypties fantastika; proza (poezijos intarpai galimi, tačiau jų kiekis neturi kelti abejonių dėl bendro žanro pavadinimo). Kalba – lietuvių. Apimtis nuo 5 iki 30 tūkst. ženklų (su tarpais. Kas nemoka skaičiuoti, pasiklausia forume arba PM); nedideli nukrypimai leidžiami, bet piktnaudžiauti nepatariama. Tai turi būti aiškiai suprantama kaip apsakymas, o ne ištrauka.


Konkurso terminai: darbus galima pradėti siųsti nuo vasario 1 d. adresu konkursas@fantastika.lt. Paskutinė darbų priėmimo data – 2010 m. balandžio 12 d. 23.59 Vilniaus laiku. Bet verčiau nepalikit siuntimo paskutinei nakčiai, net dėl techninių kliūčių pavėlavę į konkursą jie nepapuls, nes visiems sąlygos vienodos! Balsavimo laikas – balandžio 13-20 dienos.
 
Dalyviai: dalyvauti gali bet kuris norintis. Jei autorius nori atsiimti savo darbą iš konkurso, jis gali tai padaryti ne vėliau, nei konkursas baigiamas ir prasideda balsavimas. Vienas autorius gali atsiųsti du konkursinius apsakymus. Nekonkursiniai darbai priimami tokiais atvejais: nori dalyvauti žmogus, kuris susijęs su organizavimu; kūrinys, nepaisant autoriaus pastangų, niekaip nepatrumpėja ar nepailgėja iki reikalaujamų apimčių; autorius nusivylė, įsižeidė ar išsidavė ir traukiasi iš konkurso, bet nenori trauktis labai toli. Nekonkursiniais kūriniais nepiktnaudžiaujama.


Publikavimo mechanizmas: kandidatas siunčia kūrinį, prisegtą prie laiško, koordinatoriui (adresas konkursas@fantastika.lt, subjekto laukelyje – „fantastikos konkursas apie karą“), parašydamas savo vardą, pavardę arba nuolatinį pseudonimą. O jei nenori išsiduoti, gali parašyti tiesiog tokį, kuriuo norės būti pristatytas pasibaigus konkursui. Prisegtame dokumente autorius nepamiršta įrašyti savo slapyvardžio, išsirinkto šiam ANONIMINIAM konkursui. Tekstų koregavimas po patekimo į tinklalapį neleidžiamas. Jeigu, koordinatoriaus nuomone, tekstas visiškai neatitinka temos, jame piktnaudžiaujama necenzūrine leksika arba pažeidžiami LR įstatymai, jis turi teisę kūrinio nepriimti, pranešdamas apie tai autoriui ir nurodydamas priežastį. Autorius gali, pakoregavęs kūrinį, dar vieną kartą jį siūlyti. Už plagiatą dalyvis šalinamas be teisės siųsti kitą kūrinį. Koordinatorius gali pašalinti dalyvį dėl grubių užsipuldinėjimų organizatorių ar kitų konkursantų atžvilgiu.


Vertinimo sistema: vertina kūrinius tik patys konkursantai. Kiekvienas turi 10 balų bagažą, kurį privalo išdalinti jam labiausiai patikusiems apsakymams. Ar vienam bus skirti visi 10, ar trims – 2, 5 ir 3, ar dešimčiai po vieną, nesvarbu, svarbu, kad bendra suma būtų 10. Už savo kūrinį autorius balsuoti negali. Pasibaigus konkursui, koordinatorius atsiųs visiems dalyviams lentelę, kurią jie pasistengs užpildyti per savaitę (jei kas ketina išvažiuoti, praneškite iš anksto:)) ir grąžinti koordinatoriui (subjekto laukely „konkurso vertinimas“). Jie susumuojami, tada paskelbiami nugalėtojai bei bendra lentelė. Po balsavimo pabaigos visų dalyvių balsavimo rezultatai paviešinami. Jei autorius balų neatsiunčia, jo kūryba, deja, nebedayvauja konkurse.


Nugalėtojai bus kviečiami atsiimti apdovanojimų į konventą, kuris vyks gegužės 7-9 dienomis Kaune. Forumo lankytojai iš anksto kviečiami komentuoti ir reikšti nuomonę korektiškai, o taip pat gal net išsirinkti savo favoritus ir juos asmeniškai apdovanoti:).


Atsiųsdami darbą į konkursą autoriai pripažįsta sutinkantys su jo taisyklėmis.


Diskusijų gija forume.Apie autorių

Archyvas
 
Susiję