Skaitiniai

2014-01-01
 

Zombulis – Strutis orbitoje

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas

Strutis orbitoje


Prisipažįstu, šįkart Gyvatės idėja mane tiesiog pakerėjo. Jis ir anksčiau užversdavo mane kalnais pasiūlymų, bet kaskart būdavo tas pats: Žiurkė ramiai išklausydavo, o paskui išvadindavo mus kvailiais ir idiotais. Gyvatė dingdavo porai dienų, o paskui vėl atšliauždavo su nauja idėja. Žiurkės aš nebijojau. Kartais net išjungdavau teleportalo garsą ir kikendavau iš naujosios Žiurkės ūsų šukuosenos (pastarąjį kartą jam priaugino violetines Jupiterio švelniakailių sruogas). Šįkart viskas buvo kitaip. Projektą Žiurkė palaimino. Greičiausiai todėl, kad mes visai nebeturėjome laiko. Atšvęsti nuslinkom į naująjį kvėpariumą. Gyvatė, kaip paprastai, užsisakė dvigubą viskio su ledu, o aš – kiaušininio likerio. Draugai mes nebuvom, greičiau jau pakeleiviai ir jautėmės taip, lyg rytoj leisimės į ilgą kelionę išsvajotojon žemėn. Rytoj startuoja projektas.


***


Jau ketvirtas mėnuo senas erdvėlaivis „Pingvudas“ suko ratus orbitoje. Nupirkau jį sąvartyne už grašius, Suopis padarė kosmetinį remontą, o Pingvinas tapo mūsų pagrindiniu rėmėju. Įkalbėti Pingviną paremti projektą nebuvo sunku – kam jau kam, bet doleriams jo uoslė buvo ypač išlavinta. Ir jis neapsiriko: pastarąjį ketvirti džuko pardavimai išaugo šimteriopai, o prekybos tinklai išsiplėtė iki pat tolimųjų T76 galaktikos saulių. Aš jam sukroviau milijonus, ir jis tą žinojo.
„Išsaugok man Boružę,“ – projekto pradžioje maldavo jis.
„Ok,“ – atsakiau.  – „Bet tau tai kainuos. Porą milijonų. Už savaitę.“


Šeštą savaitę Boružė krito. Tiesą sakant, ji man patiko kur kas labiau nei Šikšnosparnis, bet argi Dievo karvytėms vieta multimediniame realybės šou?! Ji palūžo po trylikos valandų tiesioginio žiūrovų  komentarų klausymo. Vėliau dalyviams mes sugalvojom dar bjauresnių išbandymų.
Žvilgtelėjau į monitoriuje pasirodžiusius žiūrimumo rodiklius.
– Trys, du, vienas, eteris! – žioptelėjo Karosas.
„Iki balsavimo pabaigos liko 15 sąlyginių laiko vienetų. Paskubėkite balsuoti už savo numylėtinį, neleiskite jam tapti kosmoso šiukšle!“ – foniniame monitoriuje stebėjau entuziastingai raginančią žiūrovus Lapę.
„Naujasis Jupiteris: pasitenkinimo rodiklis 89, lyderis Meška; Pilkoji Varkelė: pasitenkinimo rodiklis 113, lyderis Strutis, Gretanija … “ – informavo mane bėganti eilutė.
„O dabar paskutinis žodis dalyviams. Raudonajame karštajame skafandre jūsų palaikymo prašys Meška, mėlynajame karštajame skafandre – Strutis. Balsuokite, nedelskite! Šiandien finalas ir šiandien bus beprotiškai karšta!!!“ – fone intrigavo rudė, o aš negalėjau atplėšti akių nuo rodiklių ekrane. Trūko visai nedaug, bet trūko.


– Perduok Lapei, tegu skelbia balsavimo pratęsimą. Dar tegu paskelbia, kad lyderiauja Meška, gal aktyviau balsuos Grūgas8, – burbtelėjau.
– O ką išmesim? – pasitikslino Gyvatė.
– Strutį, – apsisprendžiau ir užsisakiau kavos.
Strutis buvo daili ilgakojė blondinė, valandų valandas praleisdavusi konsultacijoms su virtualiuoju drabužių dizaineriu. Tiek ilgai ji išsilaikė tik dėl to, kad Gyvatė smagindavosi patarinėdamas jai stiliaus ir grožio klausimais. Naujoji odos šveitimo procedūra – valandai įkišti galvą į smėlį – taip pat buvo jo išmislas. Gyvatė man patiko, tai jo prašymu išmečiau Chameleoną ir Šerną. O Antį – Žiurkės.


Kambaryje pasklido kavos aromatas, tačiau atsikratyti įtampos tai nepadėjo. Interaktyvus žemėlapis mirgėjo raudonais ir mėlynais taškeliais, žiūrovai balsavo kaip pasiutę. Rodikliai, kreivės, diagramos – visa tai man jau nebuvo svarbu. Man rūpėjo vienintelis skaičius. Nepastebėjau, kad pamažu į kambarį susirinko visi. Atėjo Žiurkė ir Tritonas. Gyvatė. Barsukas. Žirafa ir Vėžlys prisijungė komutatoriais.
– Laikas! – tarė Tritonas.
– Gal aš dar sukomutuosiu su Pingvinu?
– Nėra kada, padarei viską ką galėjai! Laikas, – abejoti neleidžiančiu balsu pasakė Tritonas.


Paklusau ir prisijungiau prie sistemos. Pervedžiau pinigus. Dar dešimt sekundžių, bet per jas gali tiek daug įvykti!
Devynios, aštuonios…
„Struti, man labai gaila,“ – aidėjo iš foninių monitorių.
Šešios, penkios …
Mes sulaikėme kvėpavimą. „ …dar galite nusipirkti visuose „Pingvinas Inc. filialuose …“
Trys, dvi, viena … Pyp!
Informacija ekrane atsinaujino. Sisteminis pranešimas „E–bay“ portale skelbė: „Lotas uždarytas. Aukcioną laimėjo Tarpgalaktinės Žaliųjų Sąjungos atstovė Ūdra.“


Mes atgavome ŽEMĘ!


ZombulisApie autorių

Archyvas
 
Susiję