Menas

2014-01-01
 

Menas: Monika Althaea Kriaučiunaitė

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags: ,

 

 

Monikos “Althaea” Kriaučiūnaitės piešiniai internete…

 

______________________________________________________________

 

Interviu su Monika “Althaea” Kriaučiūnaite

 

1. Elfai, elfai, elfai… Kodėl tiek daug elfų?
– Pati, tiesą sakant, niekada nemaniau, kad paišau daug elfų. Štai, ir tarp tų, mano galerijoje, – tik viena elfė, o kiti personažai žmonės, na, ir viena fėja :)

 

2. Kol kas tik keletas piešinukų – o kur kiti? Kada galima laukti naujų  pasirodymo?
– Paišau dažnai ir daug, problema tame, kad daugelio piešinių taip ir nebaigiu – tiesiog atsibosta arba sumąstau ką nors naujo. Žinoma, tai, kad įdėjau savo piešinius i Elfwood`ą ir pas jus  įdėsiu (jei nepersigalvosit) bus paskata pasitempti. Tai va – naujų galima laukti labai greit.

 

3. Ar mokeisi piešti, ar čia tiesiog – laisvas dvasios ir rankos skrydis?
– Piešimo nesimokiau, tik turėjau labai fainą dailės mokytoją, kai lankiau vidurinę. Jis mane paskatino eksperimentuoti. O šiaip paišau taip, kaip pavyksta – neturiu daug žinių, todėl dažniausiai improvizuoju:)

 

4. Kur semiesi įkvėpimo? Kas tavo mokytojai?
– Turbūt labiausiai mane užveda geros fantastinės knygos – man tokios yra: Robert Asprin “Dar vienas puikus mitas”, “Mitologizacijos”, U. Le Guin “Žemjūrės” serija, “Žiedų valdovas” ir kitos. 95% jų – fantasy. Neseniai perskaičiau Lukjanenko “Sargybas” – taip pat sukelia nemažai idėjų. Dažnai įkvėpimą sukelia, kad ir labai nuvalkiotos, pasakos ir legendos – mėgstu jas interpretuoti kitaip. Iš fantastikos dailininkų mėgstu Christophe Vacher, Robert Elneskog.

 

5. Ar norėtum iliustruoti knygas? Ką manai apie lietuvių fantastiką?
– Žinoma, kad norėčiau iliustruoti! Na, jei atvirai, tai nesijaučiu tą galinti, bet šiaip man labai patiktų:) Lietuvių fantastika? Va čia žiniomis pasigirti nelabai galiu – esu perskaičius turbūt visus GLF rinkinius, na dar ir tai, ką internete randu, perskaitau. Daugelis GLF apsakymų man labai patiko, bet pavardžių, tiesa sakant, neprisimenu:/ Gėda.

 

6. Kokia didžiausia tavo svajonė, susijusi su menu?
– Hm. Jei kalbam apie paišymą, iš tiesų norėčiau savo vieną darbų pamatyti ant kokios nors knygos viršelio:) Baisiai patenkinta būčiau.  Jei iš paprastesnių – norėčiau nupiešt kada tikrą paveikslą  – didelį, detalų, su nuotaika, tokį, kad ir man įtiktų. Kad galėčiau svetainėje pasikabinti ir gėda, kad nebūtų. Gal kada ir įgyvendinsiu šią svajonę:) Jei kalbėsim apie meną apskritai, čia turiu daugiau idėjų. Kol kas dar tik idėjų, deja:)

 

Jūsų atsiliepimai…Apie autorių

Archyvas
 
Susiję