Skaitiniai

2014-01-01
 

Fantastikos konkursas KRYŽKELĖ – „Monėdra“

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas

Kryžkelių Deivė


 


Monėdra


–     Čia Monėdra.


Robertas spoksojo į sidabrišką šaldytuvą primenančią dėžę.


–  Duodi jai monetą, – pusbrolis ištraukė iš kišenės pinigėlį, pamojavo juo prieš Monėdrą.


Šios sidabriškame šone atsirado plyšys. Lygiai po trijų sekundžių dėžė išspjovė butelį alaus.


Lygiai po trijų savaičių Robertas jautėsi laimingiausias vyras pasaulyje. Vyras, turintis Monėdrą. Jos išlaikymas kainavo tik kelias smulkių monetų per dieną.


– Dabar turi savo nuosavą dievybę. Tik nepamiršk jai pasimelst, – prieš tris savaites pasakė pusbrolis, uždarydamas duris.


Monėdrų giminė ir jų atsiradimas buvo didžiulė paslaptis. Buvo teorijų, kad nukrito iš dangaus. Arba atskrido iš kitos planetos, kaip kokie žali žmogeliukai. Arba buvo sukurtos laboratorijoje, iš kurios pabėgo. Arba…


Lygiai po trijų mėnesių Robertas paprašė nesiglamžančio kostiumo, žvakių, nelukštentų krevečių, staltiesės su raudonomis aguonomis ir pakelio to, ką gėdijosi pirkti prekybos centre už kampo ir netgi internetu.


Ji buvo Jūratė – gražiausia Roberto pasaulyje aguona. Bet ryte negalėjo ignoruoti fakto, kad  prapuolė visi jos drabužiai. Monėdra rijo monetas, bet neišspjovė nė suknelės rankovės. Jis spardė ją tol, kol pasipiktinusi dėžė prispjaudė pusę kambario bokso kriaušių. Buvo tikras, kad iš jo tyčiojasi.


Paskui niekaip negalėjo surasti Jūratės. Ji egzistavo, eidavo į darbą, žmonės su ja kalbėdavosi ir gal net kviesdavo į pasimatymus. Pradėjo įtarti, kad kažkas jam trukdo, kai, vydamasis merginą gatve, buvo vos nepervažiuotas automatinio ledų vežimėlio. Gyvenime nebuvo regėjęs, kad automatinis ledų vežimėlis bandytų pervažiuoti žmogų!


Paskui, apgirtęs nuo pusbutelio viskio, skambino pusbroliui.


–         Ta tavo sušikta Monėdra – žmogėdra!


Rankoje laikė šviesių plaukų sruogą. Jūratės plaukų sruogą.


–         Ji gi dievybė. Supyko, kad nebesimeldi.


–         Bet kaip?..


–         Ką aš žinau. Monėdros – savotiškas technologijų evoliucijos posūkis. Asmeninės deivės vyrams. Bet melstis joms reikia, kitaip…


–         Kitaip?..


–         Padovanok kam nors.


Monėdra savo kampe tapo ryškiai raudona.


 


 Diskusijų gija forumeApie autorių

Archyvas
 
Susiję