Knygos

2014-08-08

Sudie, vasara

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Gedas

homo sapiens logoRėjus Bredberis Sudie, vasara
Рэй Брэдбери
Лето, прощай
Leidykla: Eksmo, 2014
Kaina: 17,50 Lt

Rėjaus Bredberio „Pienių vynas“ jau seniai pateko į pasaulio literatūros aukso fondą. Po 49-erių metų pasaulį išvydo ir „Pienių vyno“ tęsinys. Romano „Sudie, vasara“ pradžia – tais pačiais 1957 metais, kai į leidyklą atneštas „Pienių vynas“ redaktoriui pasirodė per ilgas, ir R. Bredberiui teko dalies jo atsisakyti. Ilgus metus šis nepublikuotas epizodas gyveno savo gyvenimą, buvo apmąstomas ir perrašomas, kol galiausiai virto savarankišku romanu, paskutiniuoju R. Bredberio kūriniu, jo atsisveikinimu su skaitytojais.
Daglui Spoldingui sukanka keturiolika. Jis ir jo draugai stebi besibaigiančią savo vaikystę, konfliktuoja su senatve. Augti jie nenori. Vaikų gyvenimas toks tobulas – negalima leisti, kad jis pasibaigtų. Negalima leisti, kad vasarą pakeistų ruduo, o gyvenimą – mirtis. „Yra vasarų, kurios nenori baigtis“, sako autorius.
„— Tai sustabdykim juos! Mes jau žinom, kad namiškiai verčia mus augti, moko mus meluoti, apgaudinėti, vogti. Karas? Puiku! Žudynės? Nuostabu! Mums niekada nebus taip gera kaip dabar! Jei suaugsim, pavirsim plėšikais ir būsim nušauti, ar dar blogiau — jie privers apsivilkti švarką, pasirišti kaklaraištį ir įkiš į Pirmąjį valstybinį banką už žalvarinių grotų! Mums reikia nustoti augti. Pasilikti tokio amžiaus kaip dabar. Suaugti? Cha! Tada teliks vesti ką nors, kas spiegs ant tavęs! Tai ką, priešinamės?“Apie autorių

Gedas

 
Susiję