Blogas

2014-01-01
 

Savaitėlė – 15

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags: ,


Nr. 15.
2001.08.22


SAVAITĖS TEMA – PLETKAI VISOKIE


Žinot, mergos, paplepėkim…

Karšta… Jokios meilės darbui… Tad ši “Savaitėlė” – pašvęsta paskaloms. Na, ne visiškai paskaloms… Tiksliau – įvairioms smulkioms naujienoms. Taip sakant, papliurpkim apie Šį Bei Tą.

Through Wolf1. Atrodo, jog Jane Lindskold velionio Roger Zelazny> stalčiuose neberanda nieko kito, tik dulkes… Liūdna… Kelerius metus pratęsinėjusi neužbaigtus šio rašytojo projektus, dabar Jane priversta griebtis plunksnos pati… Ką tik pasirodė jos romanas – “Through Wolf”s Eyes”. Pasakojimas apie merginą-vilkę, žmonių pasaulyje žinomą kaip ledi Blys, kuri, žinoma, pasirodo besanti vienintelė sosto paveldėtoja. Ir štai grįžus į žmonių visuomenę, jai tenka iš naujo mokytis būti… žmogumi.
Ką gi, paskutinysis Jane Lindskold darbas – romanas “Lordas Demonas”, parašytas naudojantis R.Zelazny palikta medžiaga buvo tikrai neblogas… Įdomu, kaip jai seksis giedoti solo?

Sextopia2. Ponia Cecilia Tan paruošė ir išleido dvylikos skirtingų autorių antologiją “Sextopia”. Pavadinimas kalba pats už save – antologiją sudaro įvairūs fantastiniai kūriniai su aiškia erotine pakraipa. Sprendžiant pagal išankstinių knygos užsakymų gausą – rinkinukas bus populiarus. Ir kas žino, galbūt sulauksime “Sextopia-2” ir t.t.?
Tuo tarpu Lietuvos fantastai savo kūriniuose vengia erotikos… Ši tema jau bandyta nagrinėti (pasiskaitykite…) Och, negreit dar sulauksime antologijos “Sextopia Lituanicus”

Sapkowski 3. Ponas Andrzej Sapkowski anaiptol nesnaudžia ant laurų, kaip tai galėtų pasirodyti jo gerbėjams. Dar šiemet pasirodys “Andrzej Sapkowski”o bestiarijus” bei pirmasis naujosios trilogijos romanas “Kvailių bokštas”.
Beje, bestiarijų rusai žada išleisti dar šiemet, o romaną – kitų metų pradžioj.
Na, ir žinoma visa Lenkija trypčiodama laukia lapkričio 9-sios – filmo “Wiedzmin” premjeros. Filmo scenarijaus pagrindas – keli apsakymai iš lietuviškai išleisto “Likimo kalavijo”. Žinau, kad pasikartoju, tačiau labai jau norisi pažiūrėti tą filmą. Visai rimtai imu mąstyti apie kelionę į premjerą. Lenkija lyg ir mūsų šalies kaimynė…

Zvezdnyj Most 20014. Šių metų rugsėjo 13-16 d.d. Charkove įvyks jau tradiciniu tapęs tarptautinis fantastikos kūrėjų bei mėgėjų konventas “Zvezdnyj Most – 2001”.
Beje, ta proga leidykla Centrpoligraf išleido fantastinių apsakymų rinkinį. Rinkinio autoriai – dviejų pirmų konventų, vykusių 1999 ir 2000 metais svečiai.
Tarp jų – ir vienas lietuvis…

Klubiečiai Klubiečiai 5. Nepaisant vasaros karščių grupelė mėgėjų pasiginčyti fantastiškomis temomis tebesirenka kiekvieną ketvirtadienį 18.00. Jei turit noro – prisijunkite…
Informacija telefonu 8-282-16705

Už nuotraukas, užfiksavusias klubo gyvenimo akimirkas, ypatingas ačiū Hertai.


Ilgai laukęs dar palauk – grįšiu iš tiesų…

Didžiausio populiarumo iš visų Robert Lynn Asprin (g. 1946, JAV) kūrinių susilaukė, be jokios abejonės, “Myth” ciklas. Pradėjęs šį ciklą 1978-aisiais, per nepilnus 16 metų autorius parašė dešimt nuostabių, aukščiausios kokybės humoro kupinų romanų. Ir staiga – tyla… Paskutiniojo, dešimtojo romano pabaiga visiškai nedviprasmiškai žadėjo tęsinį… o jo – nebuvo.
Nežinia, ar įkyrūs gerbėjų prašymai, ar leidėjų žadami honorarai privertė R.L. Asprin vėl grįžti prie mūsų mėgiamų Skyvo ir Aazo nuotykių… Tačiau tai ir nesvarbu. Svarbu, kad pagaliau, 2001-jų rugsėjį vėl pasirodys naujas šio ciklo romanas – “Myth-ion Improbable”.
Ką gi, greitai sužinosime, ar vertėjo laukti ilgus septynerius metus.
Myth-ion Beje, rusai žada naująjį romaną išleisti jau lapkričio mėnesį. Pavydėtinas operatyvumas…

“Myth” ciklas:

Another Fine Myth (1978)
Myth Conceptions (1980)
Myth Directions (1982)
Hit or Myth (1983)
Myth-ing Persons (1984)
Little Myth Marker (1985)
M.Y.T.H. Inc. Link (1986)
Myth-nomers and Im-pervections (1987)
M.Y.T.H. Inc. in Action (1990)
Sweet Myth-tery of Life (1994)
Myth-ion Improbable (2001)KĄ TIK PERSKAITYTA…


Martin Scott
Fraksas lenktynėse
(Thraxas at the Races ©1999)

Thrax Martin Scott knygos apie privatų seklį Fraksą labiausiai primena Glen Cook ciklą apie Garetą. Primena, tačiau visgi neprilygsta…

Fraksui tai nebuvo pats sėkmingiausias rytas. Kerštingas teisėjas privertė sumokėti baudą – beveik visus pinigus, kiek jų turėjo Fraksas. Be to, seklys susilaukė dar dviejų senų priešų grasinimų.
Fraksui verkiant reikia darbo. Ir štai, regis, sėkmė pagaliau jam nusišypso. Senas karo laikų pažįstamas nusamdo Fraksą, kad šis sugautų vagį. Tačiau neprabėga nė dvi dienos ir Fortūna pademonstruoja tikrąjį savo veidą: Fraksas užklumpamas šalia nebegyvo savo kliento. Visi įkalčiai byloja jį esant kaltą. Žinoma, tai netiesa…
Tačiau tam, kad išteisintų save, Fraksas privalo surasti tikrąjį nusikaltėlį…SAVAITĖS CITATA:
“Vyras ir moteris geriausiai sutaria tuomet,
kai kiekvienas kalba apie jam svarbų dalyką,
nesiklausydamas pašnekovo.”

Terry Pratchett
Pasižiūrėti senus “SAVAITĖLĖS” numerius…Apie autorių

Archyvas
 
Susiję