Blogas

2014-01-01
 

Savaitėlė – 11

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags: ,


Nr. 11.
2001.07.08


SAVAITĖS TEMA – LOCUS 2001


Lokus”ai išdalinti – beveik vien pažįstami vardai

The TellingKą tik, liepos 6-ąją dieną (Mindaugo karūnavimo dienos proga?), įvardinti “Locus Awards” nugalėtojai. Balsavo ne tik žurnalo prenumeratoriai – šiemet kiekvienas galėjo prabalsuoti “Locus” internetinėje svetainėje už jam patikusį kūrinį.

Taigi, rezultatai:

Geriasias mokslinis fantastinis romanas – tiek skaitytojų, tiek kritikų išgirtas Ursulos K. Le Guin “The Telling”.

Storm of SwordsGeriausias fantasy romanasGeorge R. R. Martin “A Storm of Swords”. Tai jau trečioji šio rašytojo ciklo “A Song of Ice and Fire” dalis.

Geriausias debiutinis romanasGeoffrey A. Landis “Mars Crossing”.

Geriausia apysakaLucius Shepard “Radiant Green Star”.

Geriausia novelė – ir vėl Ursula K. Le Guin “The Birthday of the World”.

Geriausias apsakymasLarry Niven “The Missing Mass”.

Tales of Old EarthGeriausias vieno autoriaus rinkinysMichael Swanwick “Tales of Old Earth”. Autorius lietuvių skaitytojui dar nepažįstamas, tačiau tai greitai pasikeis – jau rugpjūčio mėnesį “Eridanas” išleis šio rašytojo knygą “Vakuuminės gėlės”.

Geriausias kritikos darbas – šį sykį laurai atiteko “siaubo karaliukui” – Stephen King “On Writing”.

Geriausias žurnalas – deja, ne “Imperija”, o “Asimov”s”. Na, kuo jau kuo, o ilgaamžiškumu laureatas tikrai pranoksta bet kurį lietuvišką leidinį, skirtą fantastikai.


“Karštos” ERIDANO knygos

PFAF - 205

Pfaf – 205. Allan Dean Foster
TRANKSŲ VISATA
(NON CRYSTAL TEARS – ©1999)

Kai tranksai, išmintingi didžiuliai, lėtapėdžiai vabzdžiai, netikėtai susiduria kosmose su žmonėmis, abiejų rasių sąmonėje įvyksta sprogimas. Kyla panika, baimė, netikrumas, pasišlykštėjimas. Vis dėlto, nepaisant daugybės akivaizdžių žmonių ir tranksų skirtumų, šios rasės dėl tam tikrų priežasčių mirtinai viena kitai reikalingos. Štai tuomet ir gimsta Didysis Sąmokslas…

PFAF - 206


Pfaf – 206.Robert J. Sawyer
MIRTINAS EKSPERIMENTAS
(THE TERMINAL EXPERIMENT – ©1995)

NEBULA 1995

Piteris Hobsonas – netolimos ateities mokslininkas. Būtent jam pasirodė įtartina, kodėl išimant transplantacijai donoro organus, lavonui reikia suleisti didelę nuskausminančiųjų dozę. Pritrenktas savo pastebėjimo, Piteris atlieka eksperimentus su mirštančiais žmonėmis. Pasekmės: gal net keli elektroniniai žudikai, siautėjantys pasauliniame interneto tinkle…
Daugiau apie šią knygą čia…

King - 35


Stephen King
TOLIMOSIOS DYKROS
(THE WASTELANDS: BOOK TWO – ©1991)

Rolandas, paskutinis Šaulys iš Gileado, po truputį artinasi prie Tamsiojo Bokšto, savo visatos centro. Jo kelyje – Tolimosiose Dykrose pradingęs, pūvantis Lado miestas, kupinas šiurpių mutantų, valdomas pamišusio kompiuterio…


Charlie priversta tęsti savo nuotykius…

Firestarter Režisierus Robert Iscove “Sci-Fi Channel” užsakymu filmuoja keturių serijų filmą “Firestarter: Rekindled” , kuris bus pagal Stephen King romaną “Firestarter” 1984-ais pastatyto to paties pavadinimo filmo (rež. Mark Lester) tęsinys.
FirestarterSerialo siužetas prasideda prabėgus 20 metų nuo romane aprašytų įvykių. Charlie, kurią pirmąjame filme suvaidino dar jauna ir dar nevirpinanti savo putlios krūtinės Drew Barrimore, stengiasi atsikratyti įkyrios spectarnybų globos. Agentas Reinberdas (Malcolm McDowell) pradeda savo žaidimą, stengdamasis palaužti Charlie ir panaudoti ją saviems, be abejo – blogiems, tikslams. Filme vaidina ir dar vienas klasikinis blogiukas – “lietuvaitis” Dennis Hopper.SAVAITĖS CITATA:
“Demokratija yra demokratiška tik tuomet,
kai tai patinka man!”

Harry Harrison
Pasižiūrėti senus “SAVAITĖLĖS” numerius…Apie autorių

Archyvas
 
Susiję