Blogas

2014-01-01
 

Savaitėlė – 1

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags: ,

Nr. 1.
2001.04.20


SAVAITĖS TEMA – A. SAPKOWSKI”O RAGANIUS
Geraltas (Michal Zebrowski) A.Sapkowski – lenkų fantasy Asas (pravardės kilmė aiški – atkreipkite dėmesį į inicialus…).
1986 metais niekam nežinomasAS “Fantastyka” žurnalo surengtam konkursui atsiuntė apsakymą “RAGANIUS”. Konkursą AS laimėjo, jo apsakymai apie raganių Geraltą, jo draugužį bardą Vėdryną bei mylimąją burtininkę Jenifer buvo nekantriai laukiami skaitytojų. 1993m. pasirodė pirmasis iki tol tik žurnaluose publikuotų apsakymų rinkinys “Ostatnie Zyciene” (Paskutinis noras), o 1994m. antrasis – “Miecz Przeznaczienie” (Likimo kalavijas) /Liet.kalba – 1997/.
Tuomet AS griebėsi darbo rimtai – per penketą metų parašė penkis visai neplonus tomus, kuriuos pats įvardina, kaip lenkų fantasy epą. Ką gi, jis teisus… Taigi epas apie Geraltą ir Cyri:
1. Krew Elfow” (Elfų kraujas)- 1994
2. Czas Pogardy”(Paniekos valanda) – 1995
3. Chrzest ognia”(Ugnies krikštas) – 1996
4. “Wieza Jaskolki”(Kregždutės bokštas) – 1997
5. “Pani Jeziora”(Ežero valdovė) – 1999

ASasNaujausi AS planai: artimiausiu metu Lenkijoje turėtų pasirodyti pirmoji naujojo tritomio knyga. Kiek pavyko iškvosti iš autoriaus, tai, be abejo, fantasy, veiksmas vyksta maždaug XIV – XV a., kažkur vakarų Silezijoje. Lauksime…

Na, o šią vasarą AS gerbėjų laukia dar viena dovanėlė – ekranizacija. Tiesa, ekranizacijai pasirinkta ne visa saga, o tik keletas apsakymų (“Ledo krislas”, “Galimybių riba”, “Amžinoji ugnis”).

Vaidina:
Geraltas – Michal Zebrowski
Jenifer – Grazyna Wolszczak
Vėdrynas – Zbigniew Zamachowski

Beje, nustebino aktoriaus parinkimas Vėdryno vaidmeniui. AS tekstuose jis – gražuolis, kurį neretai netgi supainiodavo su elfu… o čia…

Filmo tinklalapis Oficialus filmo tinklalapis. Tačiau lankyti jį rekomenduoju tik tiems, kas neturi ryšio problemų. Labai “krūtas” puslapis, labai lėtai kraunasi.

Savaitės TV

Šiandien, penktadienį, 04.20., per LNK – 22.00
“Naujosios Rožės” viešbutis
Rež. A.Ferrara
USA


Cyberpunk”o gimdytojo – William Gibson apsakymo “New Rose Hotel”/Liet. kalba – 1997, almanachas “Kaukas”/ ekranizacija. Žinoma, keleto puslapių apsakymo pavertimas pusantros valandos trunkančiu kino pasakojimu – tai tikras išmėginimas scenaristui. Ačiū bent jau už tai, kad išliko nors kiek lyrizmo, kuriuo kvėpuoja Gibson kūrinėlis.
Laužau galvą – kodėl filmas pažymėtas raidele “S”? Nei jame ypatingos erotikos, nei smurto…Michael Marshall Smith tvirtai sėdi balne ir varo TIK Į PRIEKĮ


M.M.Smith pelnė P.K.Dick”o vardo premiją už geriausią 2000 metais JAV išsyk minkštais viršeliais išleistą romaną “ONLY FORWARD”.
(JAV leidėjai naudoja tokia schemą – pirmiausiai išleidžiamas “bandomasis” knygos tiražas hardcover”iu (t.y. – kietais viršeliais), jei knyga perkama gerai, tuoj pat išleidžiamas ir taip vadinamas paperback”as (t.y. – minkštais viršeliais), tik jau gerokai didesniu tiražu.)Ką tik perskaityta:

1.Terry Pratchett
JUDANTYS PAVEIKSLIUKAI
(MOVING PICTURES)

Prattchet nuspėjamas – su juo nenuobodu. Pasakysiu tik tiek, kad man ši knyga dėl nesuvokiamų priežasčių patiko labiausiai iš visų skaitytų “Disc World” knygų.2.Terry Brooks
ŠANAROS KALAVIJAS
(THE SWORD OF SHANNARA)

Kažkokia Terry-savaitė…
Gerai, kokybiškai, nuspėjamai ir nuobodžiai parašyta knyga. Skaityti ją reikėjo prieš kokį desietką metelių, tuomet gal būtų labiau patikę, o dabar… Itin tradicinė fantasy.SAVAITĖS CITATA:
– Ar tavyje yra nors kas žmogiška?
– Mėšlas, – atsakė Kėjus…

S.Lukjanenko
“Iliuzijų imperatoriai”
Pasižiūrėti senus “SAVAITĖLĖS” numerius…Apie autorių

Archyvas
 
Susiję