Knygos

2015-01-12

Prarastų sapnų stotis

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Gedas

Čaina Mjevilis
Prarastų sapnų stotis
Чайна Мьевиль
Вокзал потерянных снов
Leidykla: Eksmo, 2014
Kaina: 51,10 Lt / 14,80 €

„Prarastų sapnų stotis“ (orig. „Perdido Street Station“) – tai fantasmagoriškas šedevras, kurį kritikai vadina geriausiu stympanko kūriniu nuo V. Gibsono ir B. Sterlingo „Skirtumų variklio“ laikų.
Didžiuliame NiuKrobiuzono megapolyje vieni greta kitų gyvena žmonės ir hepriai su vabalų galvomis, undinės ir vandeniai, perdarytieji mutantai ir žmonės-kaktusai. Kiekvienas dirba savo darbą: herpiai lipdo statulas iš spalvotų seilių, prekeiviai narkotikais pardavinėja kvaišalus, milicija persekioja disidentus. O mokslininką Aizeką Daną derGrimnebuliną aplanko sparnų netekęs garuda – žmogus-paukštis iš tolimų dykumų ir prašo vėl išmokyti jį skraidyti. Tuo metu vabalagalvė Aizeko mylimoji Lina gauna ne ką lengvesnę užduotį: nulipdyti galingo mafijos vadeivos portretą. Aizeką sužavi ši iš pirmo žvilgsnio neįveikiama užduotis, ir jis pradeda tyrinėti įvairiausius skraidančius gyvūnus, tarp jų ir nežinomą spalvingą vikšrą. Supratęs, kad vikšras maitinasi tik haliucinogeniniu narkotiku , Aizekas pradeda jį maitinti ir netyčia paverčia didžiuliu, pavojingu į kandį panašiu padaru, išsiurbiančiu protingų būtybių pasąmonę.
Romanas laimėjo kelias literatūrines premijas. Rašytojas Maiklas Murkokas taip atsiliepė apie jį: „Prarastų sapnų stotis, sunkiasvorė ir kupina nuostabių smulkmenų fantazija apie paralelinį pasaulį siūlo mums daugybę egzotiškiausių padarų, puikiausiai pavaizduotų rašytojo, gebančio aprašinėti kaip retas“.Apie autorių

Gedas

 
Susiję