Knygos

2014-11-06

Meilė trims zukerbrinams

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Gedas

homo sapiens logoViktoras Pelevinas

Meilė trims zukerbrinams
Виктор Пелевин
Любовь к трем цукербринам
Leidykla: Eksmo, 2014
Kaina:  75,00 Lt / 21,72 €
Naujausia V. Pelevino knyga, knyga apie svaiginančią, kerinčią ir lemtingą aistrą trims zukerbrinams! Ši knyga priverčia prisiminti geriausius Viktoro Pelevino kūrybos pavyzdžius. Šia knyga jis vėl smūgiuoja į jautriausius vartojimo eros atstovo taškus. Kasmet, likdamas šešėlyje, gyvendamas atsiskyrėliškai autorius, tarytum iš bunkerio, pribloškia skaitytoją nauju netikėtu būties traktavimu, kuriame susipina senieji mitai ir kreatyvininkų gudrybės, realybė ir virtualybė. Kas yra Žmogus? Tikslinės auditorijos dalis ar asmenybė? Kas yra pasaulis? Reklaminis filmukas planšetėje ar didus gyvas stebuklas? Kas yra mintis? Teniso kamuoliukas, kuriuo žaidžia marketologai ar laisvos valios pasireiškimas? Koks jis, P karos herojus, mūsų dienomis? Laukiate atsakymų į šiuos klausimus? Gausite juos.
Naujausiame kūrinyje autorius kritiškai aprašė pagrindines mūsų laikų tendencijas, tarp jų – toleranciją, Ukrainą, terorizmą, „Google“, „Facebook“, priklausomybę nuo interneto, vartojimo kultą, informacinę vergovę. Pats autorius ją pavadino savo šešioliktąja su puse knyga, kadangi tai nėra romanas pačia įprasčiausia prasme. Tai greičiau filosofinis traktatas, kurį pagyvina išgalvotas siužetas.
Pagrindinis knygos herojus – „techninis pasaulio gelbėtojas“, romane vadinamas Kiklopu. Jis – ne pirmas ir ne paskutinis. Per visą žmonijos gyvavimą jie vaikščiojo tarp mūsų ir stebėjo viską, kas vyksta. Tokie, kaip Kiklopas paklūsta griežtoms taisyklėms. Net jei kažkas Kiklopams nenaudinga (atsižvelgiant į jų asmeninę gėrio ir blogio sampratą), jie negali naudotis savo galia.
Knygos siužete minimas Ukrainos Maidanas, Krymo pusiasalis ir po Janukovičiaus pabėgimo atrastas auksinis batonas. Ir visi šie įvykiai susieti ilga priežasčių ir pasekmių grandine.


Apie autorių

Gedas

 
Susiję