Konkursai

2014-01-01
 

Fantastinio erotinio apsakymo konkursas

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas

Fantastinio erotinio apsakymo konkurso (FEAK) taisyklės


Konkurso rengėjai: Vilniaus fantastų klubas „Dorado“, fantastikai skirtas tinklalapis www.fantastika.lt ir pavieniai laisvieji fantastai


Taisyklės: konkursas anoniminis. Jūsų vardai ar pseudonimai iki konkurso pabaigos bus žinomi tik koordinatoriui. Negalima siųsti pataisyto anksčiau parašyto darbo, jei jis jau buvo viešai publikuotas. Jei konkurso forumuose išsiduosite esąs vieno ar kito apsakymo autorius, jį teks pašalinti iš konkurso. Todėl nepamirškite to, jei komentuosite kokį nors kūrinį kaip vienas autorių. Jei nenorite, kad jūsų autorystė būtų atskleista po konkurso, turite ne vėliau kaip dieną prieš vertinimo pradžią pranešti apie tai koordinatoriui. Dalyviai siunčia tik po vieną darbą. Jei rašote su bendraautoriumi, bendrai jūsų darbų turi būti ne daugiau kaip du.


Priimami nekonkursiniai darbai, kuriuos gali rašyti konkurso žiuri, taip pat autoriai, jei nori pateikti publikai daugiau nei vieną kūrinį (į nekonkursinius jie gali atsiųsti taip pat ne daugiau kaip vieną tekstą, pasirašyti – arba konkurse naudojamu, arba nauju slapyvardžiu, bet ne nuolatiniu, kad nebūtų spėliojimų, kuris iš konkursinių darbų yra vieno ar kito atsiskleidusio asmens).


Konkurso tema: Fantastika su svarbiu erotiniu motyvu (leitmotyvu). Pornografija nepriimama!


Konkurso tikslai: konkursas nekomercinis, skirtas rašymo įgūdžių tobulinimui ir dalyvių bei publikos pramogai.


Konkurso terminai: darbus galima pradėti siųsti nuo rugpjūčio 13 dienos adresu konkursas(#)fantastika.lt. Paskutinė darbų priėmimo data – 2007 m. rugsėjo 24 dienos 23.59 val. nakties Vilniaus laiku. Balsavimo laikas – paskutinė rugsėjo savaitė. Rezultatai bus paskelbti pirmosiomis spalio dienomis. Atsiradus force majeure aplinkybių, terminai gali būti pratęsti.


Dalyviai: dalyvauti gali bet kuris norintis, išskyrus organizatorius. Jei autorius nori atsiimti savo darbą iš konkurso, jis gali tai padaryti ne vėliau kaip rugsėjo 24 dienos 23.59 val.


Tekstas: bet kurios krypties fantastika; proza (poezijos intarpai galimi, tačiau jų kiekis neturi kelti abejonių dėl bendro žanro pavadinimo). Kalba – lietuvių. Apimtis nuo 5 iki 20 tūkst. ženklų (su tarpais); nedideli nukrypimai leidžiami, bet piktnaudžiauti nepatariama.


Publikavimo mechanizmas: kandidatas siunčia kūrinį, prisegtą prie laiško, koordinatoriui (adresas konkursas(#)fantastika.lt, subjekto laukelyje – „fantastikos konkursas“), parašydamas savo vardą, pavardę arba nuolatinį pseudonimą. Prisegtame tekste autorius įrašo savo slapyvardį, išsirinktą šiam konkursui. Tekstų koregavimas po patekimo į tinklapį neleidžiamas. Jeigu, koordinatoriaus nuomone, tekstas visiškai neatitinka temos, jis parašytas „švepla“ kalba, jame piktnaudžiaujama necenzūrine leksika arba pažeidžiami LR įstatymai, jis turi teisę kūrinio nepriimti, pranešdamas apie tai autoriui ir nurodydamas priežastį. Autorius gali, pakoregavęs kūrinį, dar vieną kartą jį siūlyti. Už plagiatą dalyvis šalinamas be teisės siųsti kitą kūrinį. Koordinatorius gali pašalinti dalyvį dėl grubių užsipuldinėjimų organizatorių ar kitų konkursantų atžvilgiu.


Vertinimo sistema: šis konkursas vertinamas teisėjų žiuri. Teisėjai: Justinas Žilinskas (maumaz), Gintas K. Ivanickas (bangis), Lina Kulikauskienė (svasti). Teisėjų skiriami balai bus pateikiami viešai pasibaigus konkursui. Komentarai gali būti pateikiami konkurso metu arba kartu su balais. Kūrinys vertinamas 10 balų sistema, kur 10 – geriausias, 1 – blogiausias pažymys. Nuliu vertinti negalima, balų dalimis – irgi. Skaitytojams arba autoriams griežtai draudžiama daryti fizinį, erotinį ar psichologinį poveikį teisėjams ir jų vertinimams! Nugalėtojas renkamas susumavus visų teisėjų balus; jei dalyviai surenka po lygiai balų ir neaišku, kas laimi, perbalsuojama.


Priklausomai nuo skaitytojų susidomėjimo gali būti skelbiamas balsavimas dėl publikos simpatijų prizo. Kūriniai bus keliami į atskiras gijas, kuriose skaitytojai galės juos komentuoti (sekite pavadinimus – konkursas sutrumpintai įvardijamas FEAK).


Apdovanojimai. Pirmąsias tris vietas užėmę darbai bus apdovanoti dalyvių diplomais, taip pat atminimo prizais artimiausiame viešame fantastų renginyje, kuriame dalyvaus oficialūs „Dorado“ atstovai, ir rekomenduoti į antologiją „Geriausia Lietuvos fantastika“ bei fenzinui „Dorado raganos“.


Atsiųsdami darbą į konkursą autoriai pripažįsta sutinkantys su jo taisyklėmis.


Diskutuoti apie šį projektą ir pateikti klausimus koordinatoriui galite čia  


Darbai konkurso metu pateikiami Literatūros forume su trumpiniu FEAK.


***


Konkurse dalyvavo:


LAIŠKAS, ARBA KUO KVEPIA ELFIŲ STRINGAI


PAGALBA


MEDAUS LOVA


GRĄŽINKITE PINIGUS!


ATSIPRAŠAU…


Apsakymas “Pagalba” surinko 24 balus ir užėmė pirmąją vietą (aut. zealotLite), “Medaus lova” (17 taškų) – antra vieta (Irmantas Steponavičius), “Grąžinkite pinigus” atsiliko labai nedaug – 16 taškų ir trečioji vieta (raww).Apie autorių

Archyvas
 
Susiję