Konkursai

2014-01-01
 

Dorado Raganų konkursas

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas

SIAUBINGASIS KONKURSAS „PIETŪS SU…“


Pakeistos konkurso taisyklės: jei Dorado raganos tvirtai nusprendžia, kad atsiųsto konkursinio kūrinio nepublikuos žurnale, jį galima paviešinti iškart. Dorado raganos nesikooperuoja po vienu slapyvardžiu, o rašo komentarus asmeniškai. Konkurso terminai pratęsiami (preliminariai – iki rugsėjo 15 d.), etapai panaikinami. Tema leidžiama laisva (siaubas, fantastika), tačiau jei autoriai nori, jie gali rašyti ir tema “Pietūs su…”. Darbus prašome siųsti adresu nemezide[eta]gmail.com, – taip visiems bus patogiau ir greičiau.


Taisyklės: konkursas anoniminis. Negalima siųsti pataisyto anksčiau parašyto darbo, kuris jau buvo viešai publikuotas. Jei konkurso forumuose išsiduosite esąs vieno ar kito apsakymo autorius, jį teks pašalinti iš konkurso.


Konkurso tema: „Pietūs su..“. Temą galima interpretuoti pagal kūrėjo valią, tačiau dėl šio motyvo svarbumo siužeto formavimui neturi kilti abejonių.


Tekstas: apsakymas, novelė. Kalba – lietuvių.


Žanras: siaubas, fantastika (privaloma); humoras (privalumas). Apimtis nuo 4 iki 25 tūkst. ženklų (su tarpais); nedideli nukrypimai leidžiami, bet piktnaudžiauti nepatariama.


Konkurso terminai: darbus galima siųsti nuo birželio 30 dienos adresu koordinatoriui audrone@qedata.se. Paskutinė darbų priėmimo data – 2006 m. rugsėjo 1 d. 00.00 Vilniaus laiku. Esant nenumatytoms aplinkybėms konkurso laikas ar tarpiniai terminai gali būti pakeisti, įspėjant dalyvius.
 
Konkurso tikslai: konkursas nekomercinis, dalyvavimas konkurse nemokamas. Juo siekiama paskatinti autorius kurti ir suteikti galimybę publikuoti geriausius kūrinius fenzine „Dorado raganos“. Taip pat jame yra pramogos ir siaubo elementų dalyviams bei skaitytojams (žr. Konkurso ypatybes (perskaityti privaloma ir dalyviams, ir stebėtojams)).


Dalyviai: dalyvauti gali bet kuris norintis, nesantis konkurso organizatoriumi. Konkurso organizatorių darbai gali būti pateikiami kaip nekonkursiniai ir jie yra komentuojami (bet ne vertinami) tik pagrindinio iš teisėjų – Nemezidės, ir, žinoma, skaitytojų.


Vienas autorius gali atsiųsti ne daugiau dviejų kūrinių.


Publikavimo mechanizmas: kandidatas siunčia kūrinį, prisegtą prie laiško, koordinatoriui (adresas audrone@qedata.se, subjekto laukelyje – „Siaubo konkursas“), parašydamas savo vardą, pavardę arba nuolatinį pseudonimą. Prisegtame kūrinio tekste autorius įrašo savo slapyvardį, išsirinktą šiam konkursui. Tekstų koregavimas po patekimo į tinklapį neleidžiamas. Jeigu, koordinatoriaus nuomone, tekstas visiškai neatitinka žanro reikalavimų, jame piktnaudžiaujama necenzūrine leksika arba pažeidžiami LR įstatymai, jis turi teisę kūrinio nepriimti, pranešdamas apie tai autoriui ir nurodydamas priežastį. Autorius gali, pakoregavęs kūrinį, dar vieną kartą jį siūlyti. Už plagiatą dalyvis šalinamas be teisės siųsti kitą kūrinį. Koordinatorius gali pašalinti dalyvį dėl grubių užsipuldinėjimų organizatorių ar kitų konkursantų atžvilgiu. Koordinatorius niekam neatskleidžia iki konkurso ar tarpinio etapo pabaigos (jei autorius parą prieš terminą iš anksto nepareikš kitokio pageidavimo; prašom patiems sekti terminus), kas kokio kūrinio autorius. Jei autorius nori atsiimti savo darbą iš konkurso, jis gali tai padaryti ne vėliau, nei rugpjūčio 31 d.


Tinklapyje fantastika.lt puslapyje „Fenzinas „Dorado raganos“ atskirose gijose bus skelbiamos visų koordinatoriaus praleistų apsakymų pradžios (apytiksliai nuo pusės puslapio iki vieno puslapio teksto). Po tekstu skelbiamas Nemezidės ir Temidės komentaras. Rugpjūčio 1 dieną, taip pat pasibaigus konkursui paskelbiamas apsakymų, kurie nepraėjo teisėjų atrankos, sąrašas, ir jie publikuojami ištisai, jei autoriai parą prieš nepareiškia kitokio noro. Kūriniai, kurie patenka į tolimesnįjį etapą, neviešinam internete. To net ir pasibaigus konkursui dar kurį laiką daryti negali ir patys autoriai.


Vertinimo sistema: pagrindinė teisėja yra Nemezidė. Jai talkina Temidė. Temidė – „Dorado raganų“ grupinis pseudonimas šiam konkursui. Rimtasis konkurso tikslas – atrinkti geriausius kūrinius (kūrinį) publikavimui rudeniniame „Dorado raganų“ žurnale. Tai sprendžia „Dorado raganų“ redakcija, besitarianti su Nemezide. Pastaroji renka savo laimėtoją (žinoma, pasirinkimas gali ir sutapti), kuriam tenka atlaikyti siaubo pietus su Nemezide (taip, tai prizas; moka konkurso organizatoriai. Už pasekmes – neatsako niekas). Kitos prizinės vietos gali, bet nebūtinai turi būti skiriamos, tai priklausys nuo kūrinių gausos ir lygio. Galutinis laimėtojas ar laimėtojai išaiškės po visų etapų, jei neatsitiks kas nors siaubingo.


Konkurso ypatybės (privaloma perskaityti). Tai – ne silpniems nervams. Tai – ne bijantiems šališkos kritikos ir negalintiems susivaldyti. Tai – tiems, kurie ištvers neperpasakoję savo teksto. Iki šiol vykusių konkursų esmė – parodyti kūrinį viešumoje, kai sulaukiama teisėjų ir/arba skaitytojų komentarų, į kuriuos galima atsikirsti argumentuojant paskelbto teksto citatomis ar pan. Čia visą kūrinį bus skaičiusios tik Nemezidė ir Temidė. Jūs, atsiuntę kūrinį į konkursą, turėsite atlaikyti žudančią Nemezidės kritiką ir skaitytojų komentarus, kurie spręs apie jūsų tekstą tik iš keleto pastraipų ir iš teisėjų verdikto. Ir turėsite tylėti dar ilgai, jei nenuspręsite atsiimti kūrinio iš konkurso, – o tai reikš tai, kad išsigandote. Paradoksalu, tačiau parodyti visą tekstą nuo a iki z galės tik tie, kurie nepraeis vertinimo rėčio.


Ne veltui tai siaubo konkursas. Organizatoriai jus perspėja, kad prieš dalyvaudami šiame neįprastame renginyje gerai išstudijuotumėte ir įsisąmonintumėte taisykles, nuo temos iki prizo…


Kodėl viskas taip neįprasta? Vienintelis spalvotas, periodiškai nuo 1994 metų leidžiamas fenzinas „Dorado raganos“ laikosi principo neskelbti internete galimų rasti tekstų ir pageidauja, kad autoriai susilaikytų nuo to kurį laiką žurnalui pasirodžius. Todėl dar tris mėnesius po „Doradų raganų“ numerio pasirodymo pilno savo apsakymo varianto pamatyti internete nugalėtojai neturės progos, jei sąžiningai laikysis žaidimo taisyklių. Kita vertus, jums siūloma galimybė publikuotis leidinyje, kurį ir jūsų anūkai galės rasti M.Mažvydo bibliotekos fonduose, kadangi jis privalomai komplektuojamas. 


Tačiau, žinoma, būkime atviri – šis originalus konkursas taip pat bus pramoga visiems fantastikos skaitytojams–internautams, – tai puiki proga nevaržomiems paspėlioti, kaip plėtosis veiksmas, koks bus  vieno ar kito herojaus likimas, netgi iš keleto sakinių padaryti išvadas – ir jos visai nebūtinai turi būti teisingos viso kūrinio (kurio jie neskaitė) atžvilgiu! Jei bus daug susidomėjusių, galbūt bus renkamas geriausias orakulas, tiksliausiai nuspėjęs, kuo baigsis apsakymai. Bet kokiu atveju, tikimės, kad ši atrakcija paskatins rašančius fantastus atsigręžti į gerokai primirštą siaubo literatūrą.


Sėkmės jums ir – muahahaha!


Aptarti forume.Apie autorių

Archyvas
 
Susiję