Fandomas

2014-01-01
 

BIOkonas: trumpi pastebėjimai

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas


 


2011 gegužės 14-15 d. Vilniuje, „Holiday Inn“ viešbutyje vyko dvidešimt antrasis fantastų suvažiavimas BIOkonas.


 


Į jį užsiregistravo 146 dalyviai, iš jų 15 organizatorių, taip pat lankėsi Lietuvos Yu-gi-oh nacionalinio čempionato 45 dalyvių, 3 organizatoriai ir 7 žiūrovai.


 


Įvyko: 6 paskaitos planuotos ir viena ekspromtinė, du vorkšopai, aukcionas, roko koncertas, fotosesija, žaidimas ir vakaronė, „Warmachines“, „Hordes“ turnyrai, pristatymai ir geiminimai ten, kur laisva. Taipogi atidarymas, o po visko – fendomo stalas prie lėkščių su maistu – nes juk kuo žmogus alkanesnis, tuo labiau nori kitą suėsti. Apskritai, konventas buvo kompaktiškas, užtat gana sklandus.


 


Iš pradžių norėta orientuotis į veiksmo konventą, kur vyktų daug vorkšopų, diskusijų, ekskursijų, tačiau realybė pakoregavo planus: dar niekad nebuvo taip sunku įkalbinėti žmones, – šeima, darbas, mokslai, išvykos… Ir buvo pasirinktas variantas, kai „mažu krauju“ pasiekiamas optimalus rezultatas. Šiaip ar taip, trijų renginių vienu metu neaplankysi, ir visada liks apmaudas, kad kažkas nepamatyta, o juk prisimenam atvejų, kai vyksta keli renginiai ir nei vienas jų netraukia, paskaitose kiurkso po 10 žmonių, o kiti kieme dūsauja, kad nežino, ką geriau nuveikus. Todėl palikti didžiąją laiko dalį 2 srautai (plius žaidimai, kaip visada), ir stengtasi renginius atrinkti tikslingai, kad jie tikrai sudomintų daugumą dalyvių.


 


Naujovės (bent jau tiek, kiek mano atmintis siekia, gal tai nebūtinai teisybė):


Konventas buvo nemokamas.


Konvente prašėm paaukoti gyvūnų prieglaudai.


Konvente veikė vaikų kampelis.


Konvente vyko fotosesija su studijine įranga.


Konventas reklamuotas žinių portaluose 15min.lt ir vzinios.lt.


Konventas reklamuotas Vilniaus gatvėse dalinant skrajutes personažui su Darto Veiderio kostiumu.


Videosiužetai su juo platinti per jutubą.


Į konventą atėjusių naujokų kiekis pagaliau nustebino nenaujokus.


 


Atgaivinti seni dalykai:


Išankstinis „Ekspress Biuletenis“


 


Dauguma šių dalykų pasiteisino. Konventas „už ačiū“ turi keletą pliusų: žmogus gali ateiti ir vienai dienai arba išvis tik į sudominusią paskaitą, registratūroje nereikia žaisti su litais ir centais, nebūtina ten nuolat kažkam sėdėti, nebaisu VMI vizito:), o taip pat dalyviai mažiau turi moralinės teisės bambėti, kad nusipirko nepakankamai gerą paslaugą:D. Minusas vienas – mažiau grynų pinigų. Tačiau jei rengėjų kišenės ne kiauros, ir dar rėmėjai padeda, ateity norėčiau būtent tokių, nemokamų  konventų. Nors nepamenu, kada asmeniškai aš paskutinį kartą mokėjau už įėjimą:), bet svarbu principas! Tai padeda pritraukti ir naujus žmones, kurie nežino, ko tikėtis atėjus, ar vertas šis renginys investicijų.


 


Beje, apie naujus žmones. Fantastai periodiškai bamba, kad nėra naujo kraujo… Tačiau reikia pripažinti, kad nelabai mokame elgtis su tais šviežiais žmonėmis. Ta proga atsiprašau visų naujokų, kuriuos vadinome tiesiog naujokais, o vardų paklausti pasidrovėjome. Kitame renginyje, pamatę pažįstamą veidą, jau greičiausiai pasiklausime… Norint neprarasti pulso, rekomenduotina bent retkarčiais apsilankyti fantastika.lt forume, kur galite padiskutuoti apie naujus filmus, knygas, kartais kokį konkursą užtikti, sužinoti, kur vyksta kokie fantastų organizuojami renginiai: jie siauresnio profilio nei konventas, bet gal taip pat sudomins. Jei naudojatės tokiu antikvariniu dalyku kaip mIRC, užsukite pakabėti į #sf_and_f. Jei turit kokių nors neviešų klausimų, galit man rašyti PM, nukreipsiu kur reikia:). Forume taip pat naujokai gali prisistatyti, gal paskui bus drąsiau.


 


Kas vyko?


 


„Radiacinis fonas“ – keletą valandų šeštadienį vykęs renginys apie LARPG atominės katastrofos tema.


 


Cathy foto 


 


Paskaita apie biologinį ginklą. Ar žinojote, kaip užkariauti miestą, naudojant čėrų šaknis, kad ne orkai pirmieji sugalvojo priešų lavonus mėtyti katapultomis per sienas į miestą ir kiek gramų botulino užtektų išnuodyti visą Lietuvą? O mes jau žinome, nes klausėme, ką pasakojo Jurga Brastavičiūtė:)


 Klia foto


 


Paskaita-diskusija apie bioinžineriją: Chimeros, klonai ir kitos baisybės. Saulė Ališauskaitė supažindino mus su visokiomis klonavimo įdomybėmis ir mokslinio piaro pavyzdžiais. Sužinojome, kodėl visiškai tikro mamuto negalėsim klonuoti, net jei nepažeistą DNR rasime, na, ir nereikia!


 Cathy foto


 


Paskaita „Alternatyvinė evoliucija“. Andrius Jautakis pavedžiojo savo fantazijų takais: kas būtų, jei žemėje nebūtų sausumos arba didelis slėgis sutirštintų atmosferą, kokie padarai galėtų išsivystyti ir kaip jiems tektų plėtoti technologijas.


 Klaustuxo foto 


 


Paskaita „Antžmogiai, vampyrai ir psichopatai: etiniai ir teisiniai aspektai“. Dažną stebina, kodėl kai kurie nusikaltėliai niekaip nepripažįsta, kad jie kuo nors kalti. Na nekalti jie ir tiek! Ir negėda jiems. Linos Krutulytės paskaitoje sužinojome, kaip šį aspektą aiškina žmogus, tokius asmenis tyrinėjęs, ir kur šioje schemoje galėtų prisiglausti fantastinės būtybės. Tiesą sakant, net knygos apie tai vertimų viršeliai – tikra bauginanti galerija.Klaustuxo foto 


 


Eksperimentinis vorkšopas „Spąstai vienaragiams“. Gintarė gaudė dainuojantį rožinį vienaragį  spąstais, kuriuos kiekvienas miške gali pasigaminti pats, jei, aišku, nebijo to vienaragio keršto:). Taip pat galėjome pasigrožėti įvairiausiais jos rankų darbo daikčiukais ir nusivogti  idėjų: švilpukas iš lazdyno riešuto, dėžutė iš spyglių, papuošalas iš karpio kaulinės plokštelės, adata iš kiaulės karkos… Semkis iš gamtos ir mokykis:)Klia foto


 


Vyko vėlgi Andriaus vedamas „Protmušis“. Sako, laimėjo bangis and ko, o nuotraukų nieks nedavė.


 


Netikėta paskaita. Prie linkio priėjęs vyriškis prisistatė Antanu Kontautu ir pasisiūlė papasakoti apie pirmykštes kalbas, taip pat lietuvių beigi žemaičių. Ir papasakojo! Aš bijojau, kad čia jau bus ta ufonautinė konvento gaida, bet, atrodo, pusiausvyra tarp fantazijų ir nusifantazavimo buvo išlaikyta.Cathy foto 


 


NOISE RESIST grupės roko koncertas. „Netikėti talentai“ iš salės. Roko koveriai anglų ir rusų kalbomis. Buvo smagu. Gal reikės pakartoti?:)Cathy foto 


Tiesa, stebino kai kurie žiūrovai, kurie roko klausėsi sėdėdami ir krutindami vieną koją į taktą o_O. Na, bet visokių yra, visokių reikia.


 


Aukcionas. Be tradicinių daiktų – knygų, žaidimų – buvo parduota medinė katė ir vaikų vežimėlis… Pilną rinkinį Darto Veiderio nuotykių įsigijo – kaip netikėta – Dragonkiller‘is. Grandelinio maudymuko uošvei nieks neįsigijo, bet kai kas grįžo namo su kalaviju… Bet bent jau merginos priedo negavo;)
Vakaronė „Fantastai ant pagalvių“. Patys ištvermingiausi fantastai ramiai praleido likusį vakarą, susėdę ant grindų: pažiūrėjo blondinių žinias, pažaidė fantastinį aliasą, pasidalino nuomonėm apie naujausius filmus.


Sekmadienį nuo pat ryto fojė tvarkėsi Lietuvos Yu-gi-oh nacionalinio čempionato organizatorius Rudolfas, o paskui ėmė registruotis ir jo dalyviai.


 


Kastyčio Beito paskaita „Protingos rūšys, gyvūnai ir kita biologija fantastikoje ir žaidimuose“ sutraukė gausų būrį klausytojų. Išgirdome, kiek fantastikoje idėjų pasiskolinama iš realybės, ją hipertrofuojant, ir kiek sugalvojama „greta to“. Pamatėme gyvūnų, kurie jau patys iš savęs pakankamai fantastiški, pvz., šaunus vikšrelis, kuris moka pavaizduoti tikrą gyvačiukę.Klia foto 


 


Soliaografija, pinhole aparatų gamyba. Fotografas Adas Vasiliauskas supažindino konvento dalyvius su šia fotografijos šaka ir pamokė norinčius pasigaminti specialų fotoaparatą. Tikimės pamatyti ir kolegų fantastų soliaografijos rezultatus:). Jei tik jie paklausys patarimo slėpti pinholiukus, o neradus gerai paieškoti aplink, – būna, kad smalsuoliai nukabina, pasižiūri ir numeta…pbg foto


 


Konvento metu taip pat buvo eksponuota eksponuojama A. Vasiliausko soliaografijos paroda „Saulės kelias“.


 


Konventą pratęsė fotosesija-konkursas, kuriam SielojRamiakas ir Cathy atsigabeno specialų apšvietimą, foną ir visokiausių idėjų. Penkios komandos po du žmones turėjo pavaizduoti kadrus iš trijų filmų: „Žvaigždžių karų“, „Trojos“ ir „Matricos“. Procesas gerokai palinksmino žiūrovus, o rezultatus galite rasti šioje galerijoje. Laimėjo „Ketvirta komanda“, pademonstravusi „judesį ir pasiaukojimą“, kaip matau čia komisijos užrašuose pažymėta. 


Žaidimas  „Fantastinės rasės: su kuo jos valgomos?“. Būtent šiame lonajos vedamame žaidime fantastams teko rimtai pasikinkyti vaizduotę ir išmanumą. Jų laukė užduotis nupasakoti, kokį maitinimosi būdą, įpročius, socialinius santykius turi įvairiausių formų ir kilmės būtybes. Beje, iš pristatymų galima daryti išvadą, kad kitų rasių būtybes, ar tai Kliunkis Pliumpis, ar koks žvėriozauras, mes įsivaizduojame daugiausia vienišius, neturinčius visuomenės, puslaukinius ir necivilizuotus… Ar ne rasistai?:)Klia foto


 


Ką gi, į pabaigą. „Pamišusi arbatėlė“ turėjo tradicinį prieskonį… Metai po metų per apskritąjį stalą sulaukiama svečio ar svečių, kurie noriai išsako, kas blogai buvo renginyje. Šiemet finalinis  akordas nuskambėjo naujai: kritika baigėsi pareiškimu, kad kitą konventą pabandys organizuoti naujos pajėgos. Naujos būtent šioje srityje, o ne fendome. Kadangi įprastas ping-pongas „Vilnius-Kaunas“ šįkart nesuveikė, džiugu, kad XXII Lituanicon`as vis dėlto nebus paskutinis. Sveikiname Narfuin and co su apsisprendimu ir linkime sėkmės keliant renginio kartelę į kitą lygį.


 


Bilietai:


 


Iš bilietų galima buvo sudėti įvairias frazes. Štai tikrieji variantai:


 


 


   


Gal kas žino ir šių frazių autorystę?


 


Rėmėjai:


Konventą prizais parėmė eridanas, homo sapiens, alma littera, informaciniai rėmėjai – 15min.lt ir iliustruotasis mokslas. Finansiškai parėmė dr. R. Danielius. Visiems esame labai dėkingi!


 


Fotogalerijos:


Cathy foto 


pbg foto


Lelio foto 


Klia foto


Fotosesija


Arctico foto


 


Laukiam daugiau.


 


Konkursai:


Konvento emblemos konkursą laimėjo Daishi.


 


Fantastinio apsakymo konkursas „Perspėjimas“.


Pirmą vietą užėmė Brokuotas su apsakymu „Defektas“, surinkęs 41 balą. Nuolatinis pseudonimas – Flax. Po konkurso paaiškėjo, kad autorius, deja, pažeidė taisykles, kitame tinklapyje pateikęs konkursinį kūrinį su nuolatiniu pseudonimu, tačiau kadangi konkursas baigėsi, galime tiesiog tai konstatuoti.


Antrą vietą – Oje „Humanitarinė pagalba“ (39). Nuolatinis pseudonimas – Valkas


Trečią – Maki Saeta su „Kalbanti jūrai“ (34). Nuolatinis pseudonimas – Nuar. Po balsavimų atsisakė savo vietos.


Tokiu būdu į nugalėtojų trejetą pakilo Kaukas (Vytautas Černiauskas) su „Prisiglaudusia tamsa“ (33 balai).


 


Atgarsius sugaudė ir išguldė Klia


 


Diskusijų gija forumeApie autorių

Archyvas
 
Susiję