Fandomas

2014-01-01
 

Atskrenda “Dorado raganos”!

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags:

Labai greitai Lietuvą pasieks ilgai lauktas “Dorado raganų” žurnalas. Tai jau 42 numeris, kurį sukūrė fantastikos entuziastai, gyvenantys tiek mūsų šaly, tiek užsienyje. Visi, norintys įsigyti savąjį egzempliorių, o dar geriau, užpirkti iškart ir visiems draugams, kreipiasi adresu vilnele@mail.lt.

Kas gi bus šiame numeryje?

Andžejaus Sapkovskio apsakymas “Auksinė popietė”, kurį pats autorius kažkada yra įvardinęs kaip geriausią savo kūrinį. Išsivaduokime nuo “geraltinių” stereotipų: apsakymo herojus – katinas. Ir ne bet koks, o Češyro. Ką jis veikia mūsų pasaulyje?.. Kodėl kai kurie puristai, perskaitę šį apsakymą, susirūpino “lenkų kalbos apsauga”? Manau, tai bus įdomu ne vien tradicinio Sapkovskio gerbėjams. (Andrzey Sapkowski “Złote popoludnie”).

2003 m. “Nebulos” premiją gavusi Džefrio Fordo apysaka “Ledų imperija” skirta žmogui, kuris yra sinestetikas – garsai jam sukelia vaizdus, kvapai suskamba garsais, visas pasaulis susijęs ryšiais, kurių aplinkiniai nemato. Kas bus, pabandžius geidžiamą vaizdinį iškviesti tyčia, suplanuotai? O jei vaizdinys pabandys iškviesti tave?.. (Jeffrey Ford “The Empire of Ice Cream”).

Gražinos Lason–Kochanskos studija “Herojus ir apgavikas” neįrodinėja, kad maginė fantastika ir folkloras, mitologija susiję – šituo niekas neabejoja. Čia brėžiamos paralelės tarp mitinių veikėjų – Mozės, Edipo, karaliaus Artūro, ir šiuolaikinių rašytojų plunksnos sukurtų personažų – Geralto, Frodo, Konano. O juk šie dažnai turi dar ir savo tamsiuosius antrininkus, išryškinančius jų didvyriškąsias savybes… (Grazyna Lason–Kochanska)

Elzės Hamilton “Priverstinės begalybės” ir Vaidos Gerbauskienės “Reiso” pradžios jums gali pasirodyti skaitytos. Taip, šie apsakymai dalyvavo siaubo humoristiniame internetiniame konkurse “Pietūs su…”. Bet jame galima buvo rasti tik ištraukas, o štai ištisai apsakymus su visais jų siaubais perskaitysite tik “Dorado raganose”.

“Barbarai ir lordai – Šiaulių pašonėje” – atgarsiai tolimo, atrodo, renginio, pernai metais vykusių Šiaulių LARP žaidynių. Bet kodėl neprisiminus, kaip šauniai viskas vyko!


Aptarti naujieną forume.


 Apie autorių

Archyvas
 
Susiję