Konkursai

2014-01-01
 

Žaibiškas literatūrinis konkursas

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas

 


Taisyklės: konkursas anoniminis. Jūsų vardai ar pseudonimai iki konkurso pabaigos bus žinomi tik koordinatoriui. Negalima siųsti pataisyto anksčiau parašyto darbo, kuris jau buvo viešai publikuotas; jei nebuvo – žinoma, prašom. Jei konkurso forumuose išsiduosite esąs vieno ar kito apsakymo autorius, jį teks pašalinti iš konkurso. Todėl nepamirškite to, jei komentuosite kokį nors kūrinį kaip vienas autorių. Jei nenorite, kad jūsų autorystė būtų atskleista po konkurso, turite ne vėliau kaip iki konkurso (ne balsavimo) pabaigos pranešti apie tai koordinatoriui. Nekonkursiniai darbai nepriimami.


Konkurso tema: Pasaulis po branduolinio karo. Žanras: alternatyvioji istorija.


Konkurso tikslai: konkursas nekomercinis, jis skirtas Šiauliuose gegužės 12–13 d. vyksiančiam Lituaniconui, kurio tema „Alternatyvioji istorija: Post Nuclear“. Dalyvius ir ypač nugalėtojus kviečiame jame dalyvauti – atsiimsite savo prizus;).


Konkurso terminai: darbus galima pradėti siųsti nuo balandžio 26 d. adresu konkursas(kringelis)fantastika.lt. Paskutinė darbų priėmimo data – 2007 m. gegužės 9 d. 00.00 Vilniaus laiku. Balsavimo laikas – gegužės 10–11. Balsavimui laiko labai nedaug! Bet yra pasirinkimas – arba mažinti darbų atsiuntimo laiką, arba balsavimo. Renkamės antrą. Todėl būkite supratingi ir nepersistenkite su apimtimis…


Dalyviai: dalyvauti gali bet kuris norintis, išskyrus organizatorius. Jei autorius nori atsiimti savo darbą iš konkurso, jis gali tai padaryti ne vėliau, nei konkursas baigiamas ir prasideda balsavimas. Vienas autorius gali atsiųsti ne daugiau dviejų apsakymų.


Tekstas – bet kurios krypties fantastika; proza (poezijos intarpai galimi, tačiau jų kiekis neturi kelti abejonių dėl bendro žanro pavadinimo). Kalba – lietuvių. Apimtis nuo 5 iki 20 tūkst. ženklų (su tarpais); nedideli nukrypimai leidžiami, bet piktnaudžiauti nepatariama.


Publikavimo mechanizmas: kandidatas siunčia kūrinį, prisegtą prie laiško, koordinatoriui (adresas konkursas(pararam)fantastika.lt, subjekto laukelyje – “fantastikos konkursas”), parašydamas savo vardą, pavardę arba nuolatinį pseudonimą. Prisegtame tekste autorius įrašo savo slapyvardį, išsirinktą šiam konkursui. Tekstų koregavimas po patekimo į tinklapį neleidžiamas. Jeigu, koordinatoriaus nuomone, tekstas visiškai neatitinka temos, jame piktnaudžiaujama necenzūrine leksika arba pažeidžiami LR įstatymai, jis turi teisę kūrinio nepriimti, pranešdamas apie tai autoriui ir nurodydamas priežastį. Autorius gali, pakoregavęs kūrinį, dar vieną kartą jį siūlyti. Už plagiatą dalyvis šalinamas be teisės siųsti kitą kūrinį. Koordinatorius gali pašalinti dalyvį dėl grubių užsipuldinėjimų organizatorių ar kitų konkursantų atžvilgiu.


Vertinimo sistema: vertina kūrinius tik patys konkursantai. Kiekvienas turi 10 balų bagažą, kurį privalo išdalinti jam labiausiai patikusiems apsakymams. Ar vienam bus skirti visi 10, ar trims – 2, 5 ir 3, ar dešimčiai po vieną, nesvarbu, svarbu, kad bendra suma būtų 10. Už savo kūrinį autorius balsuoti negali. Pasibaigus konkursui, visi dalyviai per dvi dienas(!) turi atsiųsti koordinatoriui savo balus (subjekto laukely “konkurso vertinimas”). Jie susumuojami, tada paskelbiami nugalėtojai bei bendra lentelė. Po balsavimo pabaigos visų dalyvių balsavimo rezultatai paviešinami. Jei autorius balų neatsiunčia ar paskirsto juos ne pagal taisykles, jo apsakymas pašalinamas iš konkurso, o jo balai, jei jų kažkam ir teko, anuliuojami. Vengiant klastojimo, dalyviai primygtinai prašomi balus siųsti iš to paties adreso, iš kurio atsiųstas konkursinis darbas. Jei jūs atsiuntėte du apsakymus, balų vis tiek turite tik 10.


Jei dauguma dalyvių neatsiųs balsavimo rezultatų, nugalėtojus išrinks organizatoriai.


Atsiųsdami darbą į konkursą autoriai pripažįsta sutinkantys su jo taisyklėmis.


Konkurso dalyviai:


Song Bird – Viskas, ką mes galime


N.P. – Leitenantas


Alavinis Kareivėlis – Aukso upės


Marius – Glaudus ryšys


AK ir PP – Apie MusApie autorių

Archyvas
 
Susiję