Blogas

2014-01-01
 

Savaitėlė – 42

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags: ,

 Nr. 42
(special edition)


2004.04.01
 
SIURPRIZAI – MALONŪS IR NE…


 


LITUANICON XV ne be siurprizų


Gerai visiems pažįstamas aktorius Sean Astin, J.R.R.Tolkien‘o trilogijos „Žiedų valdovas“ ekranizacijoje suvaidinęs Semą, atvyksta į Lietuvą. Maža to, aktorius jau pasižadėjo susitikti su LITUANICON XV dalyviais – juolab kad jo vizito data sutampa su konvento organizavimo metu. Žinoma, Sean Astin į mūsų šalį atvyksta ne dėl Lietuvos fantastų konvento. Tačiau, kad ir kaip atrodytų keista – jo vizitas visgi susijęs su Lietuvos fantastika. Pasirodo, S.Astin prosenelė – kilusi iš Lietuvos. Jos tėvai gyveno Jurbarke. Visai neseniai tai sužinojęs S.Astin ėmėsi ieškoti savo giminaičių, likusių mūsų šalyje. Paieškos nebuvo bevaisės. Paaiškėjo, jog Lietuvoje gyvena aktoriaus trečios eilės pusbrolis – gerai žinomas fantastas Gediminas Kulikauskas.
Taigi, nė sykio gyvenime nesimatę giminės susitiks gegužės pradžioje, kai „Žiedų valdovo“ žvaigždė nusileis Vilniaus oro uoste. O mes galėsime pamatyti S.Astin per LITUANICON XV atidarymą.GERIAUSIAS 2003-JŲ METŲ EUROPOS RAŠYTOJAS FANTASTAS PALIEKA EUROPĄ


Sergej Lukjanenko, pernai metais vykusiame EUROCON 2003 pripažintas geriausiu fantastikos rašytoju Europoje, visiškai rimtai svarsto galimybę emigruoti į JAV. Tai jis pareiškė po to, kai Rusijoje buvo uždraustas filmas „Nakties sargyba“, pastatytas šio autoriaus kūrinio motyvais. Filmą vasario mėnesį spėjo pamatyti ROSKON 2004 konvento svečiai, tačiau oficialioji premjera buvo nuolatos atidėliojama. Paskutinė skelbta data – 2004 liepos 8-oji. Tačiau atrodo, jog filmas ekranų taip ir nepasieks. Rusijos kultūros ministerija įžvelgė „Šviesiųjų“ veiksmuose parodiją į dabartinį šalies prezidentą V.Putiną. Kaip tvirtina pats S.Lukjanenko, greičiausiai oficialioms struktūroms neįtiko šviesiųjų metodai – tai, jog kilnaus tikslo siekiama bet kokiomis, kad ir niekšiškiausiomis priemonėmis. „Jie patys meta sau kaltinimą, – teigia rašytojas. – Uždrausdami filmą, patys prisipažįsta tuo, jog šiandieninės valdžios metodai – nešvarūs“. (Kalba netaisyta)
Sklando kalbos, jog „Underworld“ režisierius Len Wiseman derasi su rašytoju dėl holivudinės „Nakties sargybos“ versijos. Sekmės atveju S.Lukjanenko bent jau turės už ką įsikurti naujoje tėvynėje anapus Atlanto.


 


IŠ VISUR – APIE VISKĄ


1. Jau žinoma, kokia bus trečioji LFB (Lietuvių fantastikos bibliotekos) serijos knyga. Deja, naujų vardų nepamatysime. Tačiau žadamas įdomus eksperimentas – bendras G.K.Ivanicko ir J.Žilinsko kūrinys – science fantasy romanas „Laumės genomas“.


2. Artėja į pabaigą internetinis literatūrinis konkursas „Lietuvos ateitys“. Organizatoriai jau rengiasi rezultatų apibendrinimui. Tačiau tuo pat metu svarstoma galimybė paskelbti naują konkursą „Lietuvos ateitys – 2“. Konkursui būtų pateikiami SF, fantasy ar horror romanai. Pirmasis pretendentas (beje, jau skandalingai pagarsėjęs pirmojo konkurso metu) jau netgi atsiuntė savo darbą. Teisėjai dabar svarsto, ar leisti šiam autoriui dalyvauti naujajame konkurse.Šiam kartui tiek,
Su pagarba –
bangis


 Apie autorių

Archyvas
 
Susiję