Blogas

2014-01-01
 

Savaitėlė – 34

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags: ,



Nr. 34.
2002.12.10


Iš knygų puslapių – į plačiuosius ekranus…





Fantastinių ekranizacijų bumas





LOTR2 - The Two TowersPastaraisiais metais J.R.R. Tolkien“as jau krito nuo P. Jackson“o (“The Lord of the Rings”), S. Lemas – nuo S. Soderberg“o (“Solaris”) rankų, P. K. Dick“ą apdarkė S. Spielberg“as (“Minority Report”). Atrodo, fantastinis kinas patiria tam tikrą atgimimą ir, kaip ne kartą rašyta, begalinį idėjų trūkumą kenčiantys Holivudo režisieriai ir scenaristai vėl atsigręžia į klasikinius fantastinis kūrinius… Kas dabar tapo jų taikiniu? Nepatikėsite – I. Asimov“o klasikinis ciklas “Aš, robotas” (“I, robot”), suformavęs garsiuosius klasikinius robototechnikos dėsnius:
1) Robotas negali kenkti žmogui arba savo neveikimu leisti, kad žmogui atsitiktų kas nors blogo;
2) Robotas privalo klausyti žmogaus nurodymų, jeigu šie neprieštarauja 1 dėsniui;
3) Robotas turi teisę rūpintis savo saugumu, kiek tai neprieštarauja 1 ir 2 dėsniui.

SolarisNa, o ekranizacijos imasi kultinis režisierius (hmm… visi jie kultiniai, kai pagalvoji – priklausomai nuo kultivuojančių) Alex Proyar, t.y. “Varno” ir “Tamsos miesto” autorius! Turint omenyje, kad du pastarieji filmai buvo puikūs, galbūt šis žmogus pagarbiai elgsis su Metro Asimov“o palikimu?

Darbinis filmo pavadinimas “Hardwired” (išversti sunkoka, gal ir nebandysim), idėja – detektyvas tiria nusikaltimą, o pagrindinis įtariamasis – robotas, kuris, remiantis šiais dėsniais, tokio nusikaltimo įvykdyti tiesiog negalėjo… Filmavimo darbų pradžia – balandis. Žanras, deja, ir vėl trileris.

Būsimasis jis, robotasS.Lem Tačiau įdomiausia net ne tai, kad tai – Asimov“o ekranizacija, kad režisuos Proyar“is, o tai, kad į roboto rolę nusitaikęs Will“as Smith“as (na, tas – Vyras juodais drabužiais Nr.2.) Repuojantis robotas – skamba originaliai, ar ne?

Beje, Holivudas nusitaikė ir į Ursulos Le Guin “Žemjūrę”… Įdomu, gal Jackie Chan“as taps Gedu?

Beje – amerikiečiai nepamiršta savo tradicijos – vos pasirodžius literatūrinio kūrinio ekranizacijai – pakartoti knygą su nuotrauka iš filmo viršelyje – matyt, kad nieks nesupainiotų, kuri gi knyga ekranizuota… Juk atspėti pagal filmo siužetą – kartais iš tiesų sudėtinga.

P.S. Beje, kam įdomu – štai kaip gimdomi genialūs scenarijai (“Žiedų valdovo” fanams – patariame išgerti valerijono prieš žiūrint)


Inf. šaltinis: Lenta.Ru





Lukjanenkomanija TV ekrane?


Ne tik Holivudas savo vežiman pasikinkė fantastiką – Rusijos kino veikėjai taip pat nesnaudžia. Kaip pavyko sužinoti, jau susitarta dėl šešių S.Lukjanenko knygų ekranizacijų.

S.Lukjanenko - Rudens vizitai Taigi, bus ekranizuojama:

1. “Nakties sargyba”, “Dienos Sargyba”
(ORT, rež. T.Bekmambetov, filmavimo pradžia – 2003 sausio mėn.) /serialas/
2. “Atspindžių labirintas” (ORT)
3. “Rudens vizitai” (Dom – film)
4. “Spektras” (Dom – film)
5. “40 salų riteriai” – (“Novyj ruskij serial”) /serialas/
6. “Ne metas drakonams” – (“Novyj ruskij serial”) /serialas/


Informacijos šaltinis: Sergej Lukjanenko





Potter, Grotter, Gatter ir Trotter


Tania Grotter ir magiškasis kontrabosas Poris Gateris ir akmeninis filosofas Milijonams gerbėjų belaukiant antrojo Hario Poterio nuotykių tomo ekranizacijos, aštriadančiai kietaširdžiai nelaukia – negana to, kad Rusijoje, kaip jau rašėme, rašytojas Dmitrijus Emecas parašė rusų nacionalinę idėją ir folklorą atspindintį perdirbinį “Tania Grotter ir magiškasis kontrabosas” (įdomu, ką turi bendro rusiškos pavardės ir “Grotter”?), tai čia kažkokie aštrialiežuviai jau sulipdė Hario Poterio nuotykių parodiją: “Poris Gateris ir akmeninis filosofas” – akivaizdus “užvažiavimas” ant pirmosios knygos…

Beje, leidyklos “Vremia” direktorė Ala Gladkova nurodė, kad parodija skirta jau ne vaikams, o tiems suaugusiems, kurie paskui vaikus sulindo į Poterio nuotykius. Be to, ji parodijuoja ne tik HP, bet visą žanrą bendrai. Įdomiausia, kad parodijos autoriai – du fizikai, gyvenantys Baltarusijoje, savo kūrybinį kelią pradėję studentiškuose teatruose, KVN varžybose…
Barry Trotter and the Shameless Parody Kai pagalvoji – visai neblogas būdas užsidirbti pinigo, gal tad Lietuvoje pabandyti sutarti su “Alma Litera” dėl romano “Haris Poteris juodvarniu lakstantis”?

Bet štai kas įdomu – Poterio motušės J.K.Rowling advokatai grasinasi teismais ir visomis kitomis įmanomom nelaimėmis. Tuo tarpu pačioje Anglijoje jau beveik metai pardavinėjama Michael Gerber knyga “Barry Trotter and the Shameless Parody” – ir ramu… Jokio triukšmo, jokių teismų. Kas galima Jupiteriui, to negalima rusams?

P.S. Pabaigai – keletas linksmu Rusijos Interneto vartotojų pasiūlytų projektų:
“Garris Garrinas ir inžinieriaus hiperboloidas”,
“Haris Poterianenko ir Spektralinis Genomas”
bei “Hare Poteris ir Nefrito Lingamas”.


Remtasi: BBC



 


Gera naujiena iš Vatikan… oops – Lenkijos


Narrenturm Lenkų fantasy grando Andrzej Sapkowski gerbėjai pagaliau sulaukė jau daugiau nei metai žadamos ir vis kaži kokodėl atidėliotos knygos. Tai – “Narrenturm” (pavadinimą galima išversti kaip “Kvailių bokštas”) – pirmoji naujos trilogijos knyga. Šį sykį AS nebėga į savo numylėtą “Neverneverland”ą” – romaną galima įvardinti kaip istorinę fantasy.
Veiksmas vyksta vakarų Silezijoje – 1425m.
Jau dabar lenkų skaitytojai pasidalino į dvi stovyklas: “Reikėjo ir toliau rašyti apie Geraltą ir nenusipezelioti” bei “Wow! Va čia tai bent!”



SAVAITĖS CITATA:
“Negras jis todėl, kad gimė po festivalio, o mama jo – šiaip, ukrainietė.”
Leonid Kaganov




Pasižiūrėti senus “SAVAITĖLĖS” numerius…




Apie autorių

Archyvas




 
Susiję