Blogas

2014-01-01
 

Savaitėlė – 24

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags: ,


Nr. 24. (special edition)
2002.04.01


SAVAITĖS TEMA – SENSACINGOSIOS NAUJIENOS


Šis, specialus “Savaitėlės” numeris skirtas pačioms naujausioms ir sensacingiausioms žinioms iš fantastikos pasaulio. Nepražiopsokite karščiausių naujienų – visuomet galėsite blykstelti erudicija savo artimųjų akyse. Tik atkreipkite dėmesį į šių naujienų patalpinimo datą. :)

HOLIVUDO NAUJIENOS

Andrey1. Režisierius S. Spielberg, įžymiajam H.Fordui atsisakius filmuotis ketvirtajame filme apie archeologą Indianą Džonsą, griebėsi naujo projekto.
S. SpielbergJo rusų kilmės asistentas Nikolaj Bobovski išvertė režisieriui A.Valentinov knygą “Overnės klierikas”. Spielberg susižavėjo šiuo kūriniu ir per dvi savaites parašė būsimojo filmo scenarijų. Deja, kaip tai dažnai nutinka Holivude, scenarijus nuklydo visiškai į kitas lankas. Bendra liko tik viena – lograi. Naujajame filme bus pasakojama apie rusų archeologą Andrejų Ivanovą, 1939-aisiais Bretanėje atradusį požeminę paslaptingųjų logrų šventyklą. Kaip jau įprasta, archeologo pėdomis seka nacių agentai, siekiantys bet kokia kaina užvaldyti šventykloje esantį artefaktą – garsųjį logrų veidrodį, kuriame galima išvysti tikrąją daiktų esmę.
Filmavimas prasidės gegužės pradžioje. Filmo premjera žadama lygiai po metų – 2003.04.01. Ką gi, lauksime…

Kadras iš filmo2. Tuo tarpu H.Fordas, nepanoręs dar sykį suvaidinti Spielbergio blokbasteryje, pats stoja kitapus kameros. Režisierinis žymaus aktoriaus debiutas vadinsis – “Alache, palaimink Ameriką”. Filmas, priskiriamas alternatyvinės istorijos žanrui, pasakos apie arabų užkariautą Ameriką. Paskutiniai pasipriešinimo musulmonams židiniai – gūdūs miškai ir kelios pietinės valstijos – Teksasas, Juta… Amerikos prezidentą, savo žinioje teturintį šimtą jūros pėstininkų, vaidins Arnoldas Švarcnegeris. Pėstininkų kapitoną – Žanas Klodas Van Damas. Reik tikėtis, kad visi arabai bus išspardyti…

Peter Jackson apžiūri Kleboniškio mišką3. Peter Jackson, paskelbė, kad dar šiemet pradės filmuoti “Hobitą”“Žiedų valdovo” priešistorę. Deja, būsimojo filmo biudžetas kur kas skurdesnis, nei trijų dalių epo. Tad Naujosios Zelandijos, kaip filmavimo aikštelės, teks atsisakyti. Tačiau pasikalbėjęs su serialo apie Robiną Hudą, filmuoto Lietuvoje, kūrėjais, P. Jackson priėmė fantastišką sprendimą – “Hobitas” bus filmuojamas Lietuvoje!
Nemaža dalis scenų bus nufilmuota Kleboniškio miškuose. Masinėms scenoms kviečiami visi norintys, ypač lauko žaidynių entuziastai, gerai pažįstantys šias vietas ir galintys padėti patarimais parenkant filmavimo aikštelės dispoziciją.
Platesnė informacija – kitos savaitės didžiausiuose Lietuvos dienraščiuose.


KNYGŲ PASAULYJE

Zombiai Gedimino prospekte1. Valio! “Pasaulinės fantastikos Aukso fonde” pagaliau pasirodė lietuvių autoriaus knyga. “Zombiai Gedimino prospekte” – fantastinis detektyvas, kurio veiksmas vystosi tradicinio Lietuvos fantastų konvento “Lituanicon” metu. Vienas konvento garbės svečių po vakaronės atrandamas negyvas. Kūne – jokių žaizdų ir… nė lašo kraujo venose. Įvykį pradeda tirti trys fantastai. Linksmai, sąmojingai parašyta knyga, kurioje fendomo nariai atras daug pažįstamų vardų ir pavardžių. Kas paslaptingasis žudikas? Neišduosiu – perskaitysite patys.
Autorius prisidengė tikrai tautiniu pseudonimu – Petras Petraitis.

R.Zelazny ir J.Lindskold2. Roger Zelazny gyvenimo draugė ir bendraautorė Jane Lindskold, pasikvietusi talkon tokius fantastikos grandus, kaip Harry Harrison bei Robert Sheckley, ėmėsi naujojo projekto – trečiojo “Ambero kronikų” penkiatomio. Pagrindinis naujųjų romanų herojus – vėl Korvinas, kuris besiblaškydamas po Atspindžius patenka tai į Viduržemį, kur susikauna su kraugeriškų hobitų gauja, tai į Kimeriją, kur susibičiuliauja su įspūdingų gabaritų bukapročiu barbaru… Autorių trijulė žada priversti herojų aplankyti kone visus žinomiausius fantastų sukurtus pasaulius.IŠRADINGIEJI RUSAI

Anonsas nuo Rusijoje išleistos “Žiedų valdovo” vaizdajuostės:

Žiedų valdovas Į žygį ieškoti prapuolusių lobių ir savo dingusių tėvynainių išsiruošė šio filmo herojus. Savo kely jis sutiks laukines gentis ir mitinius kraugeriškus gyvūnus…
Viltis ir meilė veda jį link tikslo ir legenda pavirs tikrove…


Beje, filmo trukmė nurodyta – 111 mniučių, nors rodo, kaip ir priklauso visas tris valandas.
Gal rusai žiūri filmus, juos persukinėdami pagreitintai?SAVAITĖS CITATA:
Pelėdos – visai ne tai, kas atrodo…
“Twin Peaks”
Pasižiūrėti senus “SAVAITĖLĖS” numerius…Apie autorių

Archyvas
 
Susiję