Fandomas

2010-05-25
 

Lituanikonų istorija

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags:

Dauguma informacijos paimta iš šio ilgamečio konventų tinklapio,
Taip pat iš fantastika.lt archyvų bei atminties kertelių.


Lituanikonas (Lituanicon iš lot. Lituanica + angl. convent – koventas, fantastikos mėgėjų suvažiavimas) – kasmetinis Lietuvos fantastikos mėgėjų suvažiavimas. Konventai vyksta ir kitose šalyse, tradiciškai juose skaitomos paskaitos, vyksta praktikumai, susitikimai, viktorinos, diskusijos, rengiami knygų pristatymai, koncertai, rodomi filmai ir spektakliai, žaidžiami įvairūs žaidimai (vaidmenų, stalo, MtG, miniatiūrų ir kt.). Prieš ir per konventus rengiami įvairūs konkursai (literatūros, dailės).  


Konventus Lietuvoje rengia patys fantastai, aktyvioji fendomo (fandom) dalis, pasitelkdami savo fizines bei dvasines jėgas ir klubų, Fantastikos paramos fondo ir rėmėjų išteklius. Lituanicon I (1990 m. birželio 29 d. – liepos 1 d.)
Vyko: Kauno profsąjungų kultūros rūmuose.
Pagrindiniai organizatoriai: „Feniksas” ir „Dorado” fantastikos mėgėjų klubai
Renginiai, programa: konventas buvo organizuotas trimis srautais: vaidmenų žaidimai „Kariai ir magai”, videofilmų, ir susitikimų, paskaitų-diskusijų. Vėlesni konventai taip pat organizuojami trimis srautais. Taip pat vyko viktorinos, buvo rodomi fantastiniai spektakliai, diskutuota apie fantastinę dailę, literatūrinėje sekcijoje skaitoma ir aptarinėjama jaunųjų fantastų kūryba.
Trumpų apsakymų konkurso nugalėtoja pripažinta I. Daujotytė. Už dailės darbus apdovanoti P. Arlauskas ir R. Germanavičius. Už darbą su vaikais – M. Lužytė (Pasvalys).


Lituanicon II (1991 m. birželio 27-30 d.)
Vyko: Kauno profsąjungų kultūros rūmuose.
Pagrindiniai organizatoriai: „Feniksas” ir „Dorado” fantastikos mėgėjų klubai.
Apdovanojimai: pagrindinis konvento prizas įteiktas „Fenikso” klubui už labai gerai rengiamus konventus, taip pat apdovanoti: G. Šerkšnaitė už geriausią trumpą apsakymą, A. Kalnikas už fantastinių šalių žemėlapius, H. Matulionytė už dailės darbus, K. Beitas už žaidimo „Požemiai ir drakonai” populiarinimą.


Lituanicon III (1992 m. birželio 25-28 d.)
Vyko: Kauno profsąjungų kultūros rūmuose.
Pagrindiniai organizatoriai: Fantastikos mėgėjų klubas „Feniksas”.
Renginiai, programa: Konventas, prasidėdamas ketvirtadienį, vyko net keturias dienas. A. Engholm paskelbia Baltijos šalių fantastikos mėgėjų konvento deklaraciją – „Baltcon” užuomazgą. Sudaromas Baltijos šalių fantastų konvento komitetas.
Apdovanojimai: geriausiu Lietuvos fanzinu pripažinta „InfoSfera”


Lituanicon IV (1993 m. birželio 24-27 d.)
Vyko: Kauno profsąjungų kultūros rūmuose.
Pagrindiniai organizatoriai: Fantastikos mėgėjų klubas „Feniksas”.
Renginiai, programa: Konventas vyko keturias dienas, trimis srautais. Programa išsiskyrė pramoginiais, bei šou elementais.
Svarbesni Apdovanojimai: rašytojui Kaziui Paulauskui už fantastinį romaną „Laukesos aitvaras” buvo įteikta pirmoji Vytauto Norbuto vardo premija.


Lituanicon V + Baltcon I (1994 m. birželio 24-26 d.)
Vyko: Vilniuje. Lietuvos „Žinijos” draugijos Centriniame lektoriume
Pagrindiniai organizatoriai: Fantastikos mėgėjų klubas „Dorado”.
Geriausiu fantastikos fenzinu Lietuvoje pripažintas fenzinas „Dorado” Raganos”.
Svarbesni apdovanojimai: Vytauto Norbuto premiją buvo nuspręsta skirti Silvestrui Sinkui už knygą „Gėlių sala”.


Lituanicon VI (1995 m. balandžio 28-30 d.)
Vyko: Vilniuje. Lietuvos „Žinijos” draugijos Centriniame lektoriume
Pagrindiniai organizatoriai: Fantastikos mėgėjų klubas „Dorado”.
Renginiai, programa: S.Sinkus pateikė originalią Naskos dykumos piešinių prasmės hipotezę, demonstruoti 6 fantastiniai videofilmai. Be to, parodyti 3 ekraniniai filmai – tai buvo naujovė „Lituaniconų” istorijoje. Literatūrinėje svetainėje aptarti jaunųjų fantastų apsakymai. Šio konvento metu parodyta gana nemažai klubų spektaklių.


Lituanicon VII + Baltcon III + Eurocon XXIV (1996 m. balandžio 25-28 d.)
Vyko: Vilniuje, Lietuvos „Žinijos” draugijos Centriniame lektoriume ir Vilniaus mokytojų namuose.
Pagrindiniai organizatoriai: Fantastikos mėgėjų klubas „Dorado”.
Renginiai, programa: kaip ir pirmajame konvente programa buvo organizuota trimis srautais. Suorganizuota 40 paskaitų, diskusijų ir susitikimų, 3 viktorinos, suvaidinti 7 spektakliai, demonstruoti 17 video ir 4 ekraniniai filmai. Konvente pristatyta prieš pat renginį išleista lietuvių fantastinių apsakymų rinktinė „Šviečianti strėlė”.
Svarbesni apdovanojimai: „Eurocono” diplomais apdovanoti: „Eridanas”, kaip geriausia Europos fantastinės literatūros leidykla, G.Beresnevičius, kaip fantastikos propaguotojas.


Lituanicon VIII (1997 m. birželio 26-29 d.)
Vyko: Kauno profsąjungų kultūros rūmuose.
Pagrindiniai organizatoriai: Fantastikos mėgėjų klubas „Feniksas”.
Renginiai, programa: Be įprastų renginių, buvo organizuota kaukių eisena per Laisvės alėją.


Lituanicon IX + Baltcon V (1998 m. gegužės 15-17 d.)
Vyko: Vilniaus mokytojų namuose.
Pagrindiniai organizatoriai: Fantastikos mėgėjų klubas „Dorado”, RMTKR, Lietuvos žinijos draugija, „Felidae” klubas.
Renginiai, programa: kaip ir pirmajame konvente programa buvo organizuota trimis srautais. Šio konvento metu pristatyta nauja lietuvių fantastikos rinktinė „Geriausia Lietuvos fantastika 1997”. „Pergalės” kinoteatre organizuota diskoteka „Dvasių šėlsmas”.


Lituanicon X (1999 m. balandžio 30 – gegužės 2 d.)
Vyko: Kauno profsąjungų kultūros rūmuose
Pagrindiniai organizatoriai: Fantastikos mėgėjų klubas „Feniksas”.
Renginiai, programa: Renginys, kaip įprasta, vyko keliais srautais: paskaitos, kompiuteriniai bei kolekcionuojamų kortų žaidimai, filmai.


Lituanicon XI (2000 m. balandžio 28-30 d.)
Vyko: Vilniuje, Respublikiniuose moksleivių techninės kūrybos rūmuose.
Pagrindiniai organizatoriai: Fantastikos mėgėjų klubas „Dorado”, „Legionas“.
Svečiai: Garbės svečias JAV fantastas rašytojas Algis Budrys.
Renginiai, programa: Renginys, kaip įprasta, vyko keliais srautais: paskaitos, kompiuteriniai bei kolekcionuojamų kortų žaidimai, filmai. Konvento metu buvo pristatytas fantastikos žurnalo „Imperija” pirmasis numeris.


Lituanicon XII (2001 m.)
Tema: „XXI a.: Magija ar technologija”
Vyko: Kauno Žurnalistų ir menininkų namuose.
Pagrindiniai organizatoriai: „Fantastikos paramos fondas” ir Kauno fantastikos mėgėjų klubas „Feniksas”.
Renginiai, programa: vyko trimis srautais: paskaitos ir susitikimai, fantastiniai žaidimai ir filmų peržiūra. Buvo organizuota 11 paskaitų, 8 susitikimai, 2 viktorinos, bardų turnyras. Taip pat vyko MTG turnyras, kuriame dalyvavo 35 žaidėjai, iš kurių buvo 8 latviai. Pirmąkart buvo organizuotas lauko kinoteatras ir išleista pirmoji kompaktinė plokštelė apie Lietuvos fandomą. Plačiau apie renginį organizatorių akimis: http://mano.delfi.lt/fpf/projektai.htm ir dalyvių akimis: http://debina.ktu.lt/infof/nesudeta/lituanicon2001.htm
Svarbesni apdovanojimai: renginio metu buvo išrinkti geriausias 2000-ųjų: lietuvio autoriaus fantastinis apsakymas (Justinas Žilinskas „Auridium”); užsienio autoriaus romanas, išleistas lietuvių kalba (S. Lukjanenko „Atspindžių labirintai”); geriausias fanzinas „Fenikso plunksna” ir geriausias klubas „Dorado”.


Lituanicon XIII (2002 m.)
Tema: „Fantastinių idejų reVizija”
Vyko: Vilniuje, Respublikiniuose moksleivių techninės kūrybos rūmuose.
Pagrindiniai organizatoriai: RMTKR, „Dorado“, „Legionas“ ir „Otaku-do“ fantastikos mėgėjų klubai.
Renginiai, programa: vyko trimis srautais. Buvo pristatytas pirmasis lietuviškas mėgėjiškas vaidybinis fantastinio siužeto videofilmas „Anapus”. Pirmą kartą organizuotas sunkiosios muzikos koncertas „Metaliconas”. Plačiau apie renginį http://debina.ktu.lt/infof/nesudeta/2002.html
Svarbesni apdovanojimai: renginio metu buvo išrinkti – geriausias lietuvio autoriaus fantastinis apsakymas (Mirmeka Alba, „Karžygys languotomis kelnėmis”, geriausia knyga „Žiedų valdovas”, geriausias filmas „Žiedų valdovas: Žiedo brolija”, geriausias internetinis tinklapis www.fantasy.lt


Lituanicon XIV (2003 m. gegužės 16-18d.)
Tema: organizatoriai atsisakė konkrečios temos
Vyko: Kauno Žurnalistų ir menininkų namuose.
Pagrindiniai organizatoriai: „Fantastikos paramos fondas” ir Kauno fantastikos mėgėjų klubai „Feniksas” ir „AZ”.
Renginiai, programa: vyko trimis srautais: paskaitos ir susitikimai, fantastiniai stalo žaidimai, įvairaus pobūdžio turnyrai ir atrakcijos. Buvo organizuotos 7 paskaitos, 1 paskaita-diskusija, 1 susitikimas-diskusija, 1 diskusija, 6 turnyrai ir konkursai. Konvento metu buvo pristatytas G. K. Ivanicko romanas „Laumės mėnuo”, I. Belogrivs ir G. Beresnevičius pristatė lietuvių-latvių bendrą leidybinį projektą; Audrius Jautakis-Shizzar pristatė lietuvišką RPG almanachą. Pirmąkart, panaudojant multimedia priemones, buvo organizuotos literatūrinės kautynės. Kitos dvi svarbios konvento vinys buvo: viduramžių kovų inscenizacija – „Pilies vartų paėmimas” ir Literatūrinis teismo procesas (I posėdis).
Svarbesni apdovanojimai: renginio metu buvo išrinkti geriausias 2002-ųjų: Geriausias lietuvių fantastikos kūrinys – Gintauto K. Ivanicko „Laumės mėnuo“; Geriausia lietuvių kalba išleista užsienio autoriaus knyga – Aleksandro Gromovo „Lemingo metai“; Geriausia su fantastika susijusi internetinė svetainė – www.info.fantastika.lt ; iškiliausia (arba – charizmatiškiausia) Lietuvos fandomo asmenybė – Pranas Šarpnickis.


Lituanicon XV (2004 m. gegužės 7-9 d.)
Tema: „Lietuvos ateitys“
Vyko: Vilniuje, „Vaidilos“ teatro patalpose.
Pagrindiniai organizatoriai : „Dorado“ ir „Legionas“ fantastikos mėgėjų klubai, RMTKR, Lietuvos „Žinijos“ draugija, „Karių ir magų“ fenzinas „Monai“, lauko RPG komandos – „Ulvenkvart“, „Saulės vaikai“, „Tamplieriai“.
Renginiai, programa: Konvento didžiausiu įvykiu tapo klubo „Legionas“ spektaklis-miuziklas „Vyrai ne beginkliai“ (rež. A. Tapinas). Pirmą sykį konventų istorijoje buvo suorganizuota Filmaokė – konventio dalyviai improvizuodami galėjo savaip įgarsinti žinomų filmų epizodus. Didelio susidomėjimo sulaukė lietuviškas trumpametražinis mistinio siaubo filmas „Baba jėga“ (aut. tiesiog ponas Valentinas iš Šiaulių TV). Ant Tauro kalno vyko riterių pasirodymas ir viduramžių kautynės. Taip pat vyko paskaitos, konkursai, turnyrai, viktorinos, įvairūs fantastiniai žaidimai. Konvento metu buvo renkami: Geriausias 2003m. filmas, lietuvių autoriaus kūrinys, užsienio autoriaus kūrinys, fenzinas, konvento asmenybė.
Plačiau apie konventą: http://www.fantastika.lt/content.php?id=239


Lituanicon XVI (2005 m. gegužės 20-22 d.)
Tema: „Imperija”
Vyko: Kauno Žurnalistų ir menininkų namuose.
Pagrindiniai organizatoriai: „Fantastikos paramos fondas” ir Kauno fantastikos mėgėjų klubas „Feniksas”.
Renginiai, programa: Pentadienį konventas vyko vienu srautu – buvo paristatytas pirmasis fantastinis filmas „Skrydis į mėnulį“ (1902 m.), įvyko dviejų trumpametražinių vaidybinių filmų „Nuo durų iki durų“ (Peter Friend. Naujoji Zelandija) ir „Kelias“ (Lietuva), bei dokumentinio filmo „Trys alkochonai – juodoji diena“ premjeros. Taip pat įvyko antrosios (pirmosios – 2003, Kaune) „Literatūrinės gladiatorių kautynės II“. Tik šįkart stebint konvento dalyviams, kovėsi Rūta Marija Klovaste ir Mirmeka Alba. Šeštadienį konventas vyko keturiais srautais. Tuo metu, kai konferencijų salėje buvo skaitomos lekcijos, pagrindinėje restorano salėje įvyko, lietuviško RPG almanacho trečiojo numerio pristatymas, seminaras „LARGP Lietuvoje 2005 metais“, rusiškų knygų aukcionas, kalambūras, bei daug žiūrovų susilaukęs literatūrinis teismas. Buvo treisiamas Jovaro apsakymas „Perkūno kardas“. Kūrinį gynė Marius Šaučiūnas-Kiu, prokuroro vaidmenį atliko Gintautas K. Ivanickas, teisėjo – Edvardas Vaišvila. Atidarymo metu buvo pateikti 8 kaltinimai: kaltinamas totaliu infantilumu; filologine pornografija; tuo, jog jis yra ne kūrinys, o tiesiog sakinių kratinys; jog pasikėsino į žodžio BOBA garbę ir orumą; jog imituoja fantasy stilių; jog privertė Rūtą Mariją Klovaste pravirkti; kaltinamas visiška nepagarba skaitytojui; jog tai nėra kūrinys, jog jis tik apsimetinėja kūriniu ir todėl kaltinamas aferizmu stambiu mastu. „Perkūno kardas“ buvo nuteistas aukščiausia bausme – visišku kūrinio ignoravimu, nes draudžiamas vaisius visad būna saldus.
Greta šių dviejų įvykių srautų vyko stalo žaidimų turnyrai. Bloodball turnyre varžėsi kauniečiai su vilniečiais. Pergalę nuskynė kauniečiai. Tuo pačiu metu, t.y. tarp 11.00 ir 18.00 val. Kauno Žurnalistų namų kiemelyje vyko lankininkų ir fechtavimosi turnyrai. Ginklai lūžo, bet kraujo nebuvo pralieta. Nuo šeštos vakaro, kai pusvalandį vėluodamas, prasidėjo „Dorado“ klubo miuzikinis spektaklis „Romuvos fantomas arba Vaidilybės praradimas“ (nuotraukos: http://foto.plasmy.azuolas.org/displayimage.php?album=24&pos=133), vėl konventas tapo viensrautis. Po vilniečių šaunaus pasirodymo Aldas Petrauskas ir Imants Bielogrivs uždegė Šventąją Fantasy ugnį. Vakaro vinimi tapo ugnies šou.
Svarbesni apdovanojimai: renginio metu buvo išrinkti (balsavo 50 konvento dalyvių) geriausias 2000-ųjų: lietuvio autoriaus fantastinis apsakymas (Lina Krutulytė“Keršto kūdikėlis”); užsienio autoriaus romanas, išleistas lietuvių kalba (N. Geiman „Amerikos dievai”); iškiliausia (arba charizmatiškiausia) fandomo asmenybe pripažintas Pranas Šarpnickis. Literatūrinę dvikovą laimėjo Rūta Marija Klovaste.Lituanicon XVII (2006 m. gegužės 12-14 d.)
Tema: „Ex Oriente Lux“ (Šviesa ateina iš Rytų) – rytietiški motyvai fantastikoje
Vyko: Vilniuje, viešbutyje „Holiday Inn Vilnius“ (Šeimyniškių g. 1)
Pagrindiniai organizatoriai: Vilniaus fantastikos mėgėjai
Svarbesni apdovanojimai: renginio metu buvo išrinkti (balsavo 60% konvento dalyvių) geriausia tarpkonventinė (2005-2006): lietuviškai išleista knyga (A. Sapkowskio „Raganius“); filmas („Nuodėmių miestas“); renginys („HuKonas“), konvento asmenybe tapo J.Žilinskas. Literatūriniame konkurse nugalėjo E.Radavičiaus apsakymas „Šviesa veiduose“.
Apie: http://www.fantastika.lt/content.php?id=358 
Konvento atgarsiai: http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?t=2707


Lituanicon XVIII (2007 m. gegužės 11-13 d.)
Tema: „Alternatyvi istorija: Post Nuclear“
Vyko: Šiaulių jaunimo centras (Vytauto g. 103a, Šiauliai)
Pagrindiniai organizatoriai: Šiaulių „Midgardo“ klubas ir Vilniaus fantastikos mėgėjai
Renginiai, programa: Konventas prasidėjo neoficialiu atidarymo vakarėliu penktadienį. Oficiali pradžia – konvento atidarymas šeštadienį 12:00. Toliau renginys vyko keliais srautais. Norintys susipažinti su Šiaulių miestu dalyvavo Orientaciniame žygyje po Šiaulius. Vyko įvairūs žaidimai: Komandinis išgyvenimo žaidimas Robotai vs mutantai, „Trash Troopers“ kovos bei Fechtavimasis „Post Nuclear“ stiliumi. Svečias iš Latvijos Imants Bielogrivs papasakojo apie Roscon 2007 (jau vykusį balandžio mėn. Maskvoje) ir tuo meu artėjusį Eurocon 2007 (vyko rugsėjo 21-23 d. Kopenhagoje). Studija „bang!” pristatė 1 ir 2 serialo „Dienos įkaitas“ dalis. Fantastikos mėgėjai iš Vilniaus atliko Fantastinių sveikinimų koncertą filksing, kurį pavadino „Monstrų muzika“ (http://www.youtube.com/watch?v=5tVQ_gRzOSg). Vakarą baigė roko koncertas ir aukcionas. Naktį ištvermingiausieji galėjo praleisti dalyvaudami naktinėje RPG sesijoje. Sekmadienio programa prasidėjo fantastiškiausio „Post Nuclear“ sumuštinio konkursu, o po apskritojo fendomo stalo bei apdovanojimų įteikimo buvo paskelbtas uždarymas.
Svarbesni apdovanojimai: Konvento metu buvo išrinkti:
* Geriausias metų lietuvio autoriaus fantastinis apsakymas – Justinas Žilinskas ”Gugis”
* Geriausias metų užsienio autoriaus fantastinis romanas, išleistas lietuvių kalba – Justinas Žilinskas ”Gugis”
* Geriausias fantastinis metų filmas – ”300”
* Iškiliausia (arba – charizmatiškiausia) fendomo asmenybė – Gintautas K. Ivanickas
Žaibiškame literatūriniame konkurse nugalėjo apsakymas Rokas Mikutis ir Ieva Pukelytė „Apie mus”.
 Apie: http://www.fantastika.lt/content.php?id=440
Apie konventą forume: http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?t=4254


Lituanicon XIX + Baltcon XIV (2008 m. gegužės 2-4 d.)
Tema: „Naujasis panteonas“
Vyko: Ryšių istorijos muziejus (Rotušės a. 19, Kaunas)
Pagrindiniai organizatoriai: Fantastikos paramos fondas ir Kauno fantastikos megėjai
Renginiai, programa: Konventas prasidėjo penktadienį 13:00 atidarymu dvejomis kalbomis: lietuvių ir anglų. Atidarymo metu apdovanoti literatūrinio konkurso „Kryžkelė laureatai“, anonsuoti keli konvento renginiai. Po atidarymo vyko Kastyčio Beito paskaita apie demonų dauginimosi biologiją. Kiemelyje viduramžių šarvais pasipuošę riteriai surengė turnyrą, o tuo tarpu celėje Karolis Gričius pasakojo apie medicinos mitus, o vėliau Elena Vitkauskaitė – apie informacinių technologijų dabartį ir ateitį. Kol naujųjų ir senųjų dievų komandos rinko taškus viktorinoje, kiti konvento dalyviai galėjo išmėginti jėgas žaisdami dieviškąjį boulingą. Ką veikė akinius su dioptrijomis nešiojantys dalyviai uždarame „Sanctus okulis“ vakarėlyje, gali papasakoti tik jie, tuo tarpu vaidmenų žaidimų madų šou galėjo pasidžiaugti visi. Šeštadienio programa prasidėjo Justino Žilinsko pamokomis rašantiems apie dialogo galią. Kieme tuo metu vyko pasirengimai „Trash troopers“ turnyrui sukryžmintam su kepurmušiu. Altoriaus salę po Barboros Drąsutytės pasakojusios apie fandomą kaip religiją bei Linos Kulikauskienės pasakojusios apie deivės, okupavo Andrius Jautakis vedęs ten viktorinas, aukcioną ir dainavęs filksingo koncerte kartu su „Dorado kvartetu plius“. Meistrų grupė „Erta“ iš Latvijos pristatė žaidimą „Erta 2008: Hidros valanda“. Teologijos licenciatas Valdas Mackela pasakojo apie dievybes, dievus ir sektas, majoras Albertas Dusevičius pasakojo apie karo dievo praeitį ir ateitį. „Furor Games“ visus norinčius visą dieną pažindino su įvairiais figūrėlių žaidimais. Šeštadienio oficialią programą užbaigė Ugnies šou. Sekmadienio rytą nutarta fantastiškiausio sumuštinio konkursą sujungti su Andriaus Muralio vedama diskusija „Nuo RPG ir LAPRG iki rekonstrukcijos“. Po Baltcon ir Lietuvos fandomų apskritųjų stalų konventas uždarytas.
Svarbesni apdovanojimai: Konvento metu apdovanoti literatūrinio konkurso „Kryžkelė“ laureatai:
Apsakymų kategorija:
* Mugenjin, „Paskutinės miesto dienos“
* Edvinas Klimenka (Fox”as), „De Advenis“
* Rugilė Gaidukaitė (Weird Star), „Žalioji taika“
* Edmundas Radavičius, „Dievų numylėtinis arba Net patys dievai“
Miniatiūrų kategorija:
* Rokas Mikutis (Haldir), „Miglaakis“
* Vilius Gostevičius, „Biblijos kodeksas“
* Aivaras Žiūkas (XXIcentury), „Sanctus“ 
Konvento atgarsiai: http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?t=4758

Plačiau apie konventą: http://www.fantastika.lt/content.php?id=497


XX Lituanicon (2009 m. gegužės 15-17 d.)
Tema: „Miesto legendos“
Konventas vyko „Žinijos“ draugijos patalpose, Vilniuje
Jubiliejinį konventą organizavo VFK „Dorado“, „D6 – žaidimai ir hobis“, „Furor Games“, MONAI.lt.
Po ilgo laiko tarpo konventas grįžo į „Žinijos“ patalpas. Svarbiausias programos akcentas buvo praktikumai: fantastai mokėsi gaminti lėles, siūti drabužius LARP”ui, kurti animacinius filmukus. Vakarop vyko ekskursija po paslaptingas ir legendines miesto vietas. „Feniksas“ atvežė spektaklį „Baro legendos“.


Pirmą kartą surengtame internetineme piešinių konkurse „Legendiniai miestai“ nugalėjo Karolis Remeika, emblemos konkurse – Aiquen, fantastinio apsakymo konkurse „Miesto legenda“ – Starlin.


Plačiau apie konventą: http://www.fantastika.lt/content.php?id=562
Konvento atgarsiai: http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?t=5082


Lituanicon XXI (2010 m. gegužės 7-9 d.)
Tema: „Nuo Trojos iki Žvaigždžių karų“
Vyko: Ryšių istorijos muziejus, Kaunas
Fantastinio apsakymo konkursas: Pirmą vietą užėmė Nuar kūrinys „Priešo kariai”.
Antra vieta – Kalėdų Senelis (Justas Bujokas), „Mūsų nauja mažytė saulė”.
Trečią vietą dalijasi du kūriniai: Sterblinio velnio (Aidas Strankauskas) „Begalinis konfliktas” ir Pikio (Lapalių vanago) „Stebėtojai”.

Konvento tinklapis: http://lituanicon.hexagon.lt/?page_id=2
Konvento atgarsiai: http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?t=5330Apie autorių

Archyvas
 
Susiję