Fandomas

2007-09-06
 

Asmenybės: Undinėlė

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags:

Kaip daina apie “Undinėlę” praskynė kelią į televiziją

 

Fantastai, neslėpkite savo talentų už skydų ir puodų! Šaunu savo gabumais džiuginti kolegas bendruose susibūrimuose, bet pasitaikius progai parodyti juos platesnei publikai, ne visada reikia kuklintis. Doradietės Agnės (AngelEyes) sodrų balsą girdėjom ne viename renginyje, ji vaidino Vaivą “Vaidilybėje”, buvo viena iš kvarteto, skėlusio fantastišką pageidavimų koncertą šių metų Lituanikone, ji veda žaidimus, rašo ir aktyviai dalyvauja fendomo veikloje. Bet yra ir kita gyvenimo dalis – darbas. Ir vieną dieną į jos darbovietę įsiveržė žmonės su filmavimo kameromis… Paklausykime pačios liudininkės:

 
– Naujas TV3 projektas “Superpenketukas” su Lidija Rasutis ir Rita Dapkute (originalus pavadinimas “The singing office”) atėjo su kamerom ir mikrofonais į mano darbovietę „Commercial Union“, ėmė kabinėtis prie biuro darbuotojų ir viską filmuot. Sėdėdama prie savo PC užtraukiau “Undinėlės meilės dainą” ir… mane paėmė į komandą:). Atrankos pabaigoje R.Dapkutė, skelbdama rezultatus, pažiūrėjo į mane ir pasakė: “bet jau ta undinėlė… labai labai” ;). Štai taip filksinginiam koncertui skirta daina atnešė sėkmę.

 

Plačiau apie šį dainavimo šou: tai dviejų įmonių varžybos. Kuris darbuotojų penketukas geriau atliks jiems parinktą dainą, pagyvintą šokiu ir kitais papildomais elementais? Pasiekti kuo geresnių rezultatų, penketukui padės profesionalūs vokalo mokytojai, choreografai, stilistai, režisieriai… taigi, po atrankos kitą dieną su bendradarbiais buvome išvežti ir vienai parai uždaryti Kauno naktiniame klube.

– Ar jus Kaune pasitiko dizaineriai su gėlių puokštėm ir tapšnojimais per petį, ar žiūrėjo kaip į eilinius išsišokėlius, norinčius išgarsėti televizijoje?

 

– Na, prabangos tikrai nebuvo. Kauno naktiniam klube “SIN” tamsu, tvanku, žadėtoji sūkurinė vonia – neveikia, dušai be durų.. Persirengę šokių repeticijom, sulaukiam režisierės, kuri pasako mums skirtą dainą. Ir koks sutapimas! Šių metų “Dorado kvarteto” Meilės LARP’as sulaukė didelio pasisekimo per konventą, ir čia be Ryčio Cicino neapsieita. Pasirodo, dainuosim jau visiems įgrisusį “Meilės laivą”…

Prieš vidurnaktį sužinom, kad vienam kolegai reikia skubiai grįžt į Vilnių, nes susirgo ketverių metukų dukrelė. O čia, kaip tyčia nusėdo jo pasiskolintos iš draugo mašinos akumuliatorius. Niekas vietoje neturi laidų. Tenka kviesti “Radijo kelyje” pagalbą.

Likę keturiese manėm dar pasidainuosiantys, bet.. mums pasakoma, jog naktį visur įjungiama signalizacija, taigi galime būt tik savo kambarėly. Pasiimam savo dainos CD ir repetuojam, repetuojam, repetuojam. Miegot buvo žiauriai karšta + kažkas knarkė + ryte pradėjo skambėt telefonai.. Atsikėlėm visi raudonom akim kaip triušiai ir visai nepailsėję.

Ryte choreografė vėlavo. O mes apklausinėjom naktinio klubo projektų vadovę, kaip sekės kitom komandom. Išgirdom, jog buvo ir geresnių, bet tai tik padidino norą repetuoti daugiau ir rimčiau.

– Kaip komanda? Ar lyderiavimo dvasia nenugalėjo kolektyvo dvasios?

 

– Pradėjus dažniau repetuoti, po truputį išlenda kiekvieno nario noras pasireikšti. Dar prieš atranką spėliojau, kokio tipo žmonės čia dalyvaus. Juk palyginus su kitais realybės šou, kur keliolika žmonių būna uždaromi vienoje patalpoje n savaičių, mes repetuojam laisvu grafiku. Taigi ir taikstytis su kito asmens charakterio ypatybėm 24 val. per parą nereikia. Be to, maniau, jog suaugę žmonės kiek rimčiau žiūri į “galimybę išgarsėti TV ekrane” ir moka ramiai išklausyti kritiką. Pasirodo, klydau..

 

Repeticijų metu kitoje salėje matėm dar vieną komandą. Du vaikinai ir trys panelės repetavo DM “Personal Jesus”. Ech, kad mums tokią dainą būtų davę… Nesiskundžiu, mūsiškė daina taip pat nereali, bet… (Vėliau sužinojom, kad tai ir buvo mūsų priešininkų komanda.).

 

Labiausiai varginantys, bet ir stiprinantis komandą dalykas – kasdienės repeticijos Kaune. Rytas prasideda darbe, po to visi sėdam į mūsų “meilės laivą”, lekiam autostrada. Tada dainuojam tris valandas, šokam dar tris ir vėl visi draugiškai keliaujam į Vilnių, žvalgydamiesi į naktinį dangų… Ir visada vėluodavom. Faina, kad mokytojos buvo tokios tolerantiškos ir kantrios;)

Pirmąsyk dalyvavau filmavime, tai kartais atrodė juokinga, kai suklydus pasakyti tekstą, buvo šaukiama “pakartot”. Penketukai pasirodymams turėjo po du dublius. Pamačiusi abi komandas, komisija išsakė komentarus ir pastabas. O filmavimo pabaigoje buvo išrinkti jų favoritai, kurie gavo specialiai šiam šou pagamintą skulptūrėlę. Kaip supratome, tiesioginis balsavimas bus transliacijos TV ekrane metu. Ir būtent žiūrovų išrinkta komanda keliaus tiesiai į superfinalą, o komisija iš visų dalyvavusių penketukų atrinks dar kelias labiausiai patikusias.

 

– Ką gi, atrodo, kelias į žvaigždes – erškėčiuotas?

 

– Mus nuolat persekiojo kvaili ir nemalonūs nutikimai: priešininkų simbolika salėje, kurioje šokame; mūsų daina, skambanti kavinėj per pietus; išdaužtas kolegės džipuko langas ir pavogtas magnetofonas, po paskutinės repeticijos penktadienį. Vidury baltos dienos, kaip sakoma.. O dar įžūlaus vairuotojo mašinos brūkštelėjimas per vieno mūsiškių automobilį. Sidabrinį mersą vijomės vingiuotom Kauno gatvėm geras 10 min, bet vis tiek nesugavom…

– Kokių atsiliepimų girdėjote?

 

– Po mūsų pasirodymo komisija pasakė, kad Cicinas dar turėtų pasimokyt, kaip rengti šou, ir dar pavadino “Meilės laivą” lietuvių liaudies daina… Hmmm. O kalbėdami apie reportažą iš atrankos bent kelis kartus paminėjo mano sudainuotą fantastų liaudies dainą ir “raudonus ikrus”. Comon, nebuvo ten tokių žodžių, tiesiog ikrai ir tiek ;) Ai, patys išgirsit ką ten apie mus prikalbėjo…
 

Taigi, verdiktas, kas eis į superfinalą – žiūrovų rankose. Fantastai, nesnauskit!
Transliacija rugsėjo 20 d. – 19.10 val. per TV3, balsavimas numeriu 1672.

 

PAPILDOMA INFO:
– per filmuką apie Agnės kompanijos atranką pirmąsyk ne fantastų aplinkoje viešumoje skambėjo “Undinės meilės daina”;
– JOKIOS fonogramos – visi penki komandos nariai dainavo gyvai;
– Valio Jokūbui Bareikiui už meilę fantastikai ir undinėms;)
– Ir aišku, valio šauniajam penketukui! (Agnė pati dešiniausia:)

 

Agnę kalbino kalbintojas.

 

Padiskutuoti galite čiaApie autorių

Archyvas
 
Susiję