Fandomas

2002-09-27
 

Renginiai: Baltcon

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags:

Latvijoje pasižymėjo lietuvių fantastai

(Nuotraukos – evilAngel, tekstas – kiu)


Praėjusį savaitgalį Latvijos sostinėje Rygoje vyko Baltijos šalių fantastikos mėgėjų suvažiavimas “Baltcon 2002”. Šis renginys sutapo su kasmečiu Latvijos fantastų suvažiavimu “Latcon III”. Jo metu buvo skaitomos paskaitos, vyko susitikimai su rašytojais fantastais, viktorinos bei susitikimai su Švedijos, Suomijos fantastikos mėgėjais.


Pagal dalyvių skaičių “Baltcon” smarkiai nusileido analogiškiems renginiams Lietuvoje. Jų buvo tik apie 50. Lietuvoje vykstančiuose fantastų konventuose paprastai dalyvauja iki kelių šimtų dalyvių. “Baltcon” vyko Rygos kongresų rūmuose, kuriuose tuo pačiu metu šurmuliavo ir nepalyginti rimtesnis renginys — tarptautinis kino festivalis “Arsenal”.


Iš Lietuvos suvažiavime dalyvavo septyni žmonės — penki kauniečiai ir du vilniečiai.


Vilnietis Andrius Jautakis skaitė paskaitą apie mitologines būtybes ir kovos priemones su jomis, be to, jis vedė kelias viktorinas.


Vienoje jų į finalą prasiveržė dvi kauniečių komandos. Didelį renginio dalyvių susižavėjimą sukėlė kauniečių merginų Indrės Paulavičiūtės, Elenos Vitkauskaitės ir Onos Šmitaitės pristatytas lietuviškas fantastinis filmas “Anapus”.


Jo režisierius ir operatorius Pranas Šarpnickis į Rygą atvykti negalėjo. Šis mėgėjiškas filmas pirmą kartą buvo pristatytas šių metų pavasarį Vilniuje vykusiame “Lituanicone”. Švedai ir suomiai vienas per kitą gyrė merginų grožį, operatoriaus darbą, kostiumus bei grimą.


Konvento dalyviai apžiūrinėjo Latvijos sostinės senamiestį, mėgavosi naktiniu gyvenimu, lankėsi keliuose iš daugybės erotinių klubų, striptizo baruose.


Kitas “Baltcon” festivalis vyks Suomijos Turku mieste kartu su tradiciniu suomių fantastikos mėgėjų renginiu “Finncon 2003”. Suomiai tikisi, kad jame bus apie 3000 dalyvių.


Gausesnius Baltcon”o įspūdžius galite pasiskaityti Kauno fantastikos mėgėjų klubo “Feniksas” puslapyje. (Atsargiai – puslapio formatas toks, kad ne kiekvienas monitorius jį rodo!)


lietuviai! ... ir fontanas KiuApie autorių

Archyvas
 
 

 

Muzika: Jūratė ir Kastytis: legendos tęsinys

Roko opera “Jūratė ir Kastytis: legendos tęsinys”       Kompozitorius Rokas Radzevičius, libreto autorius Rimvydas Stankevičius       Kodėl gi fantastika.lt rašo apie […]
Archyvas
 

 
 
 

Linkis klausia! Nr 3

Gimęs šliaužioti, skraidyti… nenori! Sveiki visi, gaidžiui užgiedojus Naujuosius metus! Tikiuosi, rūke nepasiklydot, o jei ir pasiklydot, kelią namo jau suradot, kojas sušilot, arbatos išgėrėt […]
Archyvas
 

 
 
 

Savaitėlė – 13

Nr. 13. 2001.07.29 SAVAITĖS TEMA – CYBERPUNK”as KINE (1) Kiberpankas ir jo satelitai kino ekranuose (1)Kalbant apie cyberpunk”o žanro atspindį kine pripažinti, jog šio žanro […]
Archyvas