Fandomas

2014-10-01

Paskutinysis Lituaniconas, atsitikęs 2014 m. rugsėjo 13 d. Nepenktadienį

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Shizzar
Tags: ,
lituanicon2014_logoVeiksmas vyko LITEXPO parodų rūmuose. Ne, Lietuvos fantastikos mėgėjai nebūtų užpildę viso to didžiulio komplekso: reikalas tas, kad konventas prisišliejo prie tradicinio japoniškos kultūros (kitaip tariant, anime) mėgėjų (kitaip tariant, otaku) festivalio NowJapan. Japonistai užtikrino peną akims, fantastai – peną smegenims, va taip darnoje ir harmonijoje viskas ir įvyko.

Lituaniconas prasidėjo paskaita apie kosminių programų aktualijas ir apskritai japonų pasiekimus kosmose (kol kas – gana ribotus). Astronomas-mėgėjas Povilas Narbutas (www.astronomija.info portalo administratorius) jau trečią kartą pasirodė Lituaniconuose. Kosminius vaizdus, naudotus paskaitos metu, galite pažiūrėti čia.

Iškart po to dalyviai buvo su siaubu nuleisti ant žemės – estafetę perėmė Andrius Jautakis a.k.a. shizzar su paskaita apie japoniškąjį horrorą. Galima sakyti, kad tai buvo paskaitos, skaitytos 2007 metų konvente, tęsinys (juk šiais laikais kine tęsiniai ir rimeikai sudaro didžiulę dalį visko, kas susiję su kinu). Žiūrovams buvo pristatytas tiek kultūrinis horroro kontekstas, tiek šablonai bei klišės, tiek ir pavyzdžiai iš žanro istorijos.

[accordion]
[accordion-item title=”Videomedžiaga, panaudota ar nespėta panaudoti paskaitos metu.”]

[/accordion-item]
[/accordion]

Toliau konventas skilo į dvi dalis: tie, kas turėjo pinigų, nuėjo į aukcioną, o užmiršę pasiimti pinigines leidosi į Gabrieliaus E. Klimenkos a.k.a. Fox‘as paskaitą apie šešiasdešimtmetį šiemet švenčiantį dieduką Godzilą (ar tai vis dėlto yra bobutė? Sunku nustatyti…). Su paskaitos turiniu galite susipažinti čia.

Toliau sekė programos vinis Adomo Rutkausko a.k.a. Adis, Vainiaus Volungevičiaus ir Robotikos akademijos entuziastų jungtinis reginys apie robotus. Jo metu žiūrovai galėjo pasiklausyti apie robotikos aktualijas ir robotų etikos problemas, kurias gvildena filosofai (kol kas dar filosofai-žmonės), taip pat buvo atlikta ir akademijos robotų demonstracija.

Na ir užsibaigė viskas tradiciniu protmušiu, kuriame triumfavo komanda Enterprise. Ir nenuostabu, kad jie triumfavo: juk ši komanda vienintelė buvo apsirengusi kostiumais, atitinkančiais komandos pavadinimą; tai jiems suteikė didžiulį moralinį pranašumą ir oponentai tiesiog neturėjo šansų. Porą pavyzdinių lituaniconiško protmušio turų galite pažiūrėti čia ir čia.

Prašurmuliavus (tiesiog labai norėjosi parašyti šitą žodį) Lituaniconui, kaip ir visada, atsirado keletas jo mirties pranašų (pirmiausia – šio teksto autorius), tačiau atsirado, kas neleidžia nukristi festivalio vėliavai. Kitais metais Lituaniconą organizuoja Kauno fantastų klubas „Feniksas“, „Tolkien Lietuva“ ir portalo „paranormaliblablabla“ komanda. Jiems iššūkis dar didesnis, nei paprastai: juk jie turi tik pusmetį renginiui suorganizuoti. Bet mes jais tikime, ir 2015 m. ir vėl trauksime į ketvirtį amžiaus įveikusį tradicinį fantastų suvažiavimą

LITUANICON

Valio, draugai.Apie autorių

Shizzar

 
 

 
2017-08-30-lituanicon

Dvidešimt aštuntas fantastų sąskrydis – rugsėjo 30 dieną

Rugsėjo 30 dieną Vilniuje vyks Lituaniconas – jau 28-asis kasmetinis fantastų konventas. Šiemet antrus metus iš eilės jį organizuoja Tolkien Lietuva. Ne, tai nereiškia, kad […]
Kliaksa
0

 
 
robotukas2

Šį savaitgalį vyksiančiame “nowJapan” festivalyje – stebinančios robotikos inovacijos

Šį savaitgalį Vilniuje vyksiančiame “nowJapan” festivalyje bus galima ne tik pasinerti į šiuolaikinę Japonijos kultūrą, bet ir susipažinti su naujausiomis robotikos inovacijomis. Robotams tampant vis […]
murmt
0

 
 
lituanicon2014_logo

Lituanicon XXV – jubiliejus japoniškai!

Šiemet visos Lietuvos fantastų suvažiavimas – konventas vyks, ir jis vyks Vilniuje. Netradicinis, bet audrinantis kraują savo naujovėmis – ko dar bereikia? Data: rugsėjo 13 […]
Kliaksa
0

 
0 Comments


Pasisakyk pirmas!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *