Knygos

2003-08-13
 

Literatūra: Naujos knygos 08-13

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags:


Liūdna naujiena „New Wawe“ serijos gerbėjams…


 


Taip, jūs atspėjote – cyberpunk-as (kiberpankas) eilinį kartą neatlaikė išbandymo komercija Rusijoje: leidykla „Ast“ dėl mažo susidomėjimo nusprendė uždaryti aukščiau minėtą seriją… Velniškai gaila – juo labiau, kad gera dalis knygų Lietuvos taip ir nepasiekė (arba jos nepaprastu greičiu dingo nuo prekystalių) – ypač apmaudu dėl Ian McDonald rinkinio „Visų mirusiųjų naktis“ – tingūs Lietuvos prekeiviai taip ir neprisiruošė atvežti šios knygos, kai Rusijoje ji jau pardavinėjama tik už pusę kainos… Ką gi, matyt, šioms knygutėms taip pat lemta tapti bukinistų grobiu, kaip kad nutiko su 1997 -ųjų serijos „Virtualus pasaulis“ – ankstesnio „Ast“ bandymo leisti cyberpunk-ą, knygomis.


Tiesą sakant, „New Wawe“ irgi ne be nuodėmės – daugelis fantastikos mėgėjų Rusijoje gan stipriai keikė kai kurių kūrinių netikusį vertimą, o ir ne visos knygos priskirtinos cyberpunk-ui ir net taip vadinamajai „naujajai bangai“.


Na, o vietoj nekrologo pateiksiu šioje serijoje išleistų knygų sąrašėlį – gal dar pagausite šias retas fantastikos paukštes:


1) Thomas Michael Dish, „Camp Concentration.334“ (Tomas Dišas, „Konclager. 334“)


2) William Gibson, Neuromancer. Burning Chrome (kažkodėl šią Viljamo Gibsono knygą rusai išleido pavadinimu „Džonis–Mnemonikas“, nors šiame autoriniame rinkinyje rasime tokius kūrinius kaip:


„Neuromanceris“, „Naujosios Rožės“ viešbutis“, „Holograminės rožės šipuliai“, „Degantis chromas“ (neesu tikras dėl teisingo pavadinimo vertimo), „Džonis-Mnemonikas“ ir kt.


3) Rudolf von Bitter-Rucker, Softaware. Wetware (Rudolfas Riukeris, rusiškai abu romanai išleisti pavadinimu „softucha.exe mokrucha.exe“).


4) Neal Stephenson, The Diamond Age: or, A Young Lady”s Illustrated Primer (Neilas Stivensonas „Almaznyj vek, ili bukvar dlia blagorodnych devic“). Jei jums, kaip ir man, nepavyko gauti šios knygelės – galite pabandyti rasti ją čia:


http://lavka.lib.ru/cgi-bin/index.pl?page=cpbooks3.htm


 


5) William Gibson, Count Zero. Mona Lisa Overdrive (Viljamas Gibsonas „Graf Nol, Mona Liza Overdraiv“).


6) Ian McDonald , The Days of Solomon Gursky. Scissors Cut Paper Wrap Stone. Tendeleo”s Story (Janas Makdonaldas, „Noč vsech mertvecov“)


7) Philip Kindred Dick, Radio Free Albemuth (Filipas Dikas „Svobodnoe radio Albemuta“).


8) Bruce Sterling, A Good Old-Fashioned Future (Briusas Sterlingas, „Staromodnoe budušiee“).


9) Jonathan Lethem, Gun, with Occasional Music. Amnesia Moon (Džonatanas Lethemas, „Pistolet s muzykoj. Amnezije tvorca“).


10) Eric Brown, New York Nights (Erikas Braunas, „Niujorkskie noči“).


11) Pat Murphy, The City, Not Long After (Pat Merfy, „Gorod neskolko let spustia“).


12) Rudolf von Bitter-Rucker, Freeware (Rudolf Riuker, „Chaliaving.exe“)


 


Beje, iš šnibždesių zonos: kalbama, kad viena Lietuvos fantastikos leidykla lyg ir rengiasi N. Stivensono romanu „Lavina“ pradžiuginti ir mūsų tautiečius… J


 


Besikandžiojantis „didžiausio S. Kingo konkurento“ romanas


 


„They Thirst. Stinger“ – „Oni žaždiat. Kusaka“ (Jie trokšta. Besikandžiojantis) ‑ šiuos du Roberto R. McCammono (Roberto Makkammono) romanus vienoje knygoje ką tik išleido „Ast“ ir „Ermak“ leidyklų tandemas.


 


Teigiama, kad šis siaubo bei mistinių romanų rašytojas (vadinamas „genijumi iš Alabamos“) populiarumu JAV lipa ant kulnų pačiam S. Kingui (o yra ir akiplėšų, teigiančių, jog Robertas rašo net geriau)…


 


Jau 1978-aisiais, išleidęs pirmąjį romaną „Baal“ (kipšas žino kaip versti arba neversti, matyt, priklauso nuo romano konteksto), McCammonas pardavė 300 tūkst. knygos egz., o tai pradedančiajam išties daug. Na, o po trejeto metų publikavęs kitą „siaubiaką“ – romaną „Jie trokšta“, autorius pradėtas vadinti „pasmerktu sėkmei“ – t.y. esą jo vardas tapo tiek žymus, kad romanai bus perkami nepriklausomai nuo kokybės. Kiti romanai „Neišpažintas kelias“, „Svon dainos“ (4 savaites laikėsi „New York Times“ bestselerių saraše, tik pirmo leidimo parduota milijonas egzempliorių), „Besikandžiojantis“, „Vilko valanda“ tik patvirtino šį teiginį.


 


Taigi, „Eridano“ leidžiami melsvieji Kingo tomeliai vis tiek anksčiau ar vėliau baigsis, galima pagalvoti ir apie pamainą…J


P.S. O čia – angliškas ir rusiškas McCammono tinklapiai:


http://www.robertmccammon.com/


http://ne-mo.narod.ru/maccammon/index.htm


Nebijantiems gadinti akių – autoriaus romanai rusiškai (neabejoju, jog šis tinklapis gavo visas autorines teises):


http://www.fenzin.org/lib/mn/mccamm.htm


 


Variantas „Bis“: kitoks II pasaulinis karas


 


„Žinoma, toli gražu ne kiekvienas rusų kareivis buvo žudiku ar prievartautoju. Tik dauguma jų.“ iš daktaro Villjamo Pijarso (JAV) pasisakymo, 1998 m. kovas


 



Ši Sergejaus Anisimovo knyga audringai ir aktyviai aptarinėjama daugelyje internetinių karo istorijos forumų. Neįprasta jau vien tai, kad leidykla „Ast“ išleido ją iškart net dviejose serijose: „Zviozdnyj labirint“ (Žvaigždžių labirintas) ir „Voenno istoričeskaja biblioteka“ (Karo istorijos biblioteka).


 


Tai – alternatyvioji II pasaulinio karo istorija: 1944-ieji, nacistinei Vokietijai, kuriai taip ir nepavyko netikėtai užklupti Sovietų Sąjungos, darosi visai riesta… Tačiau naciams pavyksta laimėti diplomatinį karą: sudaryti paliaubas su britais bei amerikiečiais. Negana to – pastarieji įsitraukia į karą vokiečių pusėje, kad sustabdytų į Vakarų Europą besiveržiančią sovietinę Raudonąją armiją…


 


Kol kas atsiliepimai apie knygą patys teigiamiausi – kritikai ir karo istorijos žinovai pažymi, jog autorius puikiai išmano tiek II pasaulinio karo kovos technikos niuansus, tiek taktiką – ir kovos veiksmus rodo labai realistiškai. Mūšių baisybės itin įtaigiai vaizduojamos eilinių karių akimis – autorius rėmėsi daugelio „frontininkų“ atsiminimais. Taip pat – nors ir parodoma sovietų karinė galia – maršalas G. Žukovas tikrai nevadovaus Pergalės paradui Londone ar Vašingtone…


 


Belieka pridurti, kad įžangą knygai parašė žinomas rusų fantastas Vladimiras Vasiljevas, o pabaigoje rasime V. Gončiarovo straipsnį apie alternatyviąją karo istorijos fantastiką.


 


Romano ištrauką galite pasiskaityti internete.



Apie autorių

Archyvas




 
Susiję