Filmai

2005-02-02
 

Kinas: Blade: Trinity

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas
Tags:

„Ašmenys“ – pusiau žmogus, pusiau vampyras, trokštantis išgelbėti pasaulį. Jei jis suklups, žmoniją užvaldys vampyrai…“


Taigi savaitgalį nusprendžiau praleisti turiningai – kaip tikra fantastė. Mano rankos siektelėjo DVD su užrašu „Blade: Trinity“. Buvau mačiusi pirmąją šio filmo dalį, o antros ne, todėl nusprendžiau ištaisyti klaidą ir pasižiūrėti bent jau trečiąją su tokiu labai intriguojančiu pavadinimu (jokių asociacijų su filmo „Matrica“ heroje neieškokit).
Filmo siužetas: fantastinis veiksmo/siaubo trileris.
Režisierius: David S. Goyer.
Vaidina: Wesley Snipes, Dominic Remar, Kris Kristofferson, Reynolds Ryan ir kt.
Trukmė: 1 val. 53 min.
Veiksmas:
Filmas prasideda vampyrų kelione į kažkokią labai neaiškią vietą. Keliauja  dieną (?) su specialiais drabužiais, nepraleidžiančiais saulės spindulių (hm… labai įdomu būtų sužinoti, kokia tai medžiaga), nusileidžia į olą, kurioje palaidotas pirmasis vampyras. Kas manot, kad tai Drakula, esate visiškai teisūs. Tačiau kai vampyrai jį prikelia, pasirodo, kad ponas Drakula arba vadinamasis Dreikas (Dominic Remar) ne visai toks, kokį vaizdavo Stounas. Ši būtybė labiau panaši į Grobuonį iš filmo „Svetimas prieš Grobuonį“ – su dideliais nasrais ir visai neatsikišusiais dantimis.
Taigi šitą Drakulą vampyrai atsigabena į miestą, kad sunaikintų pagrindinį herojų – Ašmenis (Wesley Snipes).
Ties šia vieta norėčiau nukrypti į šalį nuo siužeto – aptarti vampyrų protėvį Drakulą. Režisierius David S. Goyer nieko nauja nesugalvojo, tik baisuolį paversti mielu vampyrioku, kuris pasiurbęs žmonių ir net vampyrų kraujo tampa labai jau patrauklios žmogaus išvaizdos. Manyčiau, kad taip norėta įtikti moteriškos lyties žiūrovėms. Taigi mielosios, galite pasidžiaugti raumeningu ir gražiu Drakula, nors vis tiek nieko įspūdingo nepamatysite.
Drakula (Dreikas) susitinka su vampyrų vadais ir pažada susidoroti su ponu  Ašmenimis. Tuo metu šis mūsų gerbiamas herojus į dešinę ir į kairę pjauna didžiausius žmonijos priešus – vampyrus. Tačiau herojui labai nepasiseka, kai supainioja žmogų su vampyru, ir šis vargšelis ima ir numiršta. O  mirdamas dar spėja pasakyti, kad yra žmogus ir kad tarnauja vampyrams. Pasirodo, tai buvo vampyrų vadovybės suplanuota provokacija, kuri turėjo Ašmenis pašalinti ir taip padėti vampyrams įsiviešpatauti pasaulyje.
Skaitant jums tikrai kyla klausimas – o kur Trejybė? Tuoj paaiškinsiu: kai Ašmenys tampa tokio negražaus vampyrų ir žmonių sąmokslo auka, jis atiduodamas FTB, o pastarieji jį perleidžia  psichiatrui ir policijos komisarui. Pasirodo, gydytojas ir policininkas tarnauja vampyrams „taip valydami pasaulį nuo benamių, nusikaltėlių ir visokių kitokių atmatų“ (cit.) Taigi vargšas mūsų herojus patenka į spąstus ir, atrodo, jau niekas negali jo išgelbėti, tačiau staiga pasirodo vampyrų žudikai – tai buvęs ir išgydytas (kažin kokiais vaistais?) vampyras Karalius Hanibalas (Reynolds Ryan) ir mokytojo Vistlerio (Kris Kristoferson) duktė Abigail (Jessica Biel). Visi duoda vampyrams į kaulus ir pasprunka.
Ašmenims įdomu sužinoti, kas jį išgelbėjo. Jis susipažįsta su dar dviem vampyrus žudančiais organizacijos nariais: akla mokslininke Somerfild (Natasha Lyonne), kuri išrado biologinį virusą prieš vampyrus, ir ginklų ekspertu, kuris gamina sidabrinius smaigus, kulkas ir t. t.
Visi jie nori kovoti prieš Drakulą ir vampyrus. Pastaruosius nugalėti galima tik suleidus Drakulai kažkokio žalio skysčio, nuo kurio jis turėtų sprogti. Pavirtęs dulkėmis šis skystis turėtų nusėsti ant kitų vampyrų ir juos išžudyti. Ašmenys, kieta mergužėlė ir buvęs vampyras privalo tiksliai atlikti jiems pavestą užduotį. Štai jums ir Trejybė.
O kas vyksta toliau – visiems maždaug aišku: demonstruojami kovos menai, pjautynės ir pagrindinio herojaus pergalė.
Tik kažkodėl to siaubo niekur nematyti. Įprastas siužetas, nuspėjama veiksmo linija.
Aktoriai: Aktoriai garsūs, tačiau vaidyba neįspūdinga. Demonstruojami kovos menai, daug kraujo, bet tai nerodo geros filmo kokybės. Pilna specialiųjų efektų, bet jokios įtampos.
Nauda: kas ieško prasmės – tegul geriau nežiūri, nes filme jos nėra. Tie kurie labai myli gyvūnėlius, tegu irgi nežiūri, nes vampyrai negražiai elgiasi su šuniukais, paversdami juos vampyrais (gyvūnų mylėtojai, galite gauti širdies smūgį!).
Tie, kuriems patinka muštynės – gali šiuo filmu pasimėgaut, bet naujo nieko nepamatys.
Na, trumpai tariant – paprastas ir gana prastas Holivudo produktas.


P.S. Jei jums nuobodu, filmą galite panaudoti kaip foną ir tuo metu nuveikti ką nors naudingo.


Filmą  žiūrėjo ir savo nuomonę išsakė Lonaja.



Apie autorių

Archyvas




 
Susiję