Straipsniai

2014-01-01
 

Baltoji angis: traktatas 2.3

Daugiau straipsnių parašytų »
Parašė: Archyvas

MELUOJA PROFESORIUS!
NE TAIP VISKAS BUVO…



Kad jau prisiminėme baltaplaukį raganių, tai pakalbėkime apie NST, kitaip tariant – Nuvalkioto Siužeto Transformacijos metodą.


Šio metodo esmė labai paprasta – imamas puikiai visiems pažįstamas pasakos, mito, legendos ar literatūrinio kūrinio siužetas, iškraipomas beveik neatpažįstamai ir pateikiamas į stalą – atsiprašau – skaitytojui.


Tikras šio metodo meistras – lenkų Fantasy grandas Andrzej Sapkowski. Kone kiekvienoje iš jo ankstyvųjų novelių galime atpažinti vieną (kartais ir daugiau) nuo vaikystės laikų pažįstamą pasaką. Apsakyme “Mažesnis blogis” paslėpta “Snieguolė ir septyni nykštukai”, “Tiesos krisle” slepiasi “Gražuolė ir pabaisa”. Ką gi, šis metodas veiksmingas tik tuomet, kai naudojamas gerai visiems pažįstamas siužetas. Tuomet kiekvienas, atradęs jo pėdsakus tekste, gali didžiuotis savo erudicija ir neeiliniu protu.


Kitas to pat metodo pavyzdėlis – tai John Moore romanas “Nukauk ir išgelbėk” (“Slay and Rescue”, 1996 ). Jei Andrzej Sapkowski, tyčiodamasis iš vaikiškų pasakų, tik paslaptingai šypsos į ūsą (tuo labiau, kad jis išties ūsuotas), tai John Moore – atvirai kvatoja. Tiesą sakant, pastarojo autoriaus knygoje, išskyrus šį demonišką juoką, daugiau nieko ir nerasime, tačiau pasiskaityti tikrai smagu.


01 02 03 04 05 06


<<Į TRAKTATO-2 pradžią…



Apie autorių

Archyvas




 
Susiję